Yersinia przy NZJ

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Yersinia przy NZJ

Post autor: Linda123 » 04 lip 2007, 10:20

Mam pytanie, może ktoś z Was przerabiał to w praktyce. Po wyjściu ze szpitala i diagnozie (mam prawdopodobnie CU) załapałam gdzieś yersiniozę. Dostałam prawie 40 stopni gorączki, silne bóle brzucha plus mega biegunka. Lekarz, który u mnie był stwierdził, że to pewnie jakiś wirus żołądkowy a jak zobaczył wypis ze szpitala, to kazał mi nie brać żadnych leków i powiedział, że za trzy dni samo przejdzie. Byłam wtedy na sterydach i sulfie. Jak poczułam się trochę lepiej po kilku dniach poszłam zrobić badania w kierunku yersiniozy. Badanie wyszło pozytywnie. Ponieważ czułam się już dobrze to powtórzyłam to badanie i wyszło, że yersiniozy brak. Wyniki te obejrzał lekarz i kazał mi brać antybiotyk cipronex. Mam dwa pytanka:
- czy yersinia może się sama wyleczyć? tz. bez brania żadnych lekarstw oprócz tych na CU
- czy branie antybiotyku cipronexu nie pogorszy stanu moich jelit? Nie jestem jeszcze w remisji.

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Yersinia przy NZJ

Post autor: kasia88 » 04 lip 2007, 13:14

Linda123 pisze:czy branie antybiotyku cipronexu nie pogorszy stanu moich jelit? Nie jestem jeszcze w remisji.
Ze swojego doświadczenia powiem, że nie. Mi lekarz już kilkakrotnie przepisywał nie ciponex, ale inny antybiotyk z tą samą substancją czynną, właśnie żeby stan jelit się polepszył. Zawsze czuje poprawę podczas brania i unikam na kilka tygodni strerydów :-)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 04 lip 2007, 13:27

Ufff to mi ulżyło, bo jadę na wakacje i nie chciałabym z nich pędem wracać.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 lip 2007, 14:51

Yersinia sama sie nie wyleczy.to jest bakteria wiec jak sama nazwa wskazuje potrzebuje antybiotykoterapii.dostalas anytbiotyk wiec miejmy nadzieje ze bedzie ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 04 lip 2007, 15:35

ranka pisze:Yersinia sama sie nie wyleczy.to jest bakteria wiec jak sama nazwa wskazuje potrzebuje antybiotykoterapii.dostalas anytbiotyk wiec miejmy nadzieje ze bedzie ok.
No to wcinam, i mam nadzieję, że będzie ok.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 lip 2007, 14:09

Cyprofloksacyna to jeden z antybiotyków skutecznych w leczeniu naszych chorób, szczególnie w zestawieniu z metronidazolem. Obecnie na biegunki pochodzenia bakteryjnego polecałabym Xifaxan jest to półsyntetyczna pochodna ryfamycyny, która nie wchłana się z przewodu pokarmowego. Lek jest nowy - wcześniej był masowo stosowany u bydła i trzody chlewnej - i lekarze o nim nie wiedzą. Obecnie, również w Polsce, prowadzone są badania kli niczne w leczeniu nzj.
A jak napisała Ranka jersinię trzeba wybić. W trakcie i antybiotykoterapii zalecane jest przyjmowanie probiotyków.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”