przewlekle przemęczony po chorobie.co robić?

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
keepitreal
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

przewlekle przemęczony po chorobie.co robić?

Post autor: keepitreal » 16 wrz 2010, 19:16

WITAM wszystkich

choruję ponad 2,5 roku, miałem różne przygody chorobowe przez ten czas, wszystko szło z jelit.

aktualnie mam IBS i dochodzę do siebie po mału, zacząłem w miarę normalnie żyć.

mam taki problem że jestem ciągle zmęczony. śpię kilkanaście godzin (nawet 15) , rano nie mogę wyjść z łóżka chociaż zaprogramowany tak komputer odpala muzykę i to bardzo głośno.

chodziłem na siłownię i byłem na diecie więc to nie jest brak wiedzy o żywieniu czy suplementacji. ruch też mi nie pomaga.

przez całą chorobę byłem zmęczony ale ostatnio jest gorzej niż kiedykolwiek, właśnie teraz kiedy zacząłem zdrowieć.

więc dlaczego mimo tego że wracam do zdrowia odczuwam takie zmęczenie?

mam 3 pomysły aby to wyjaśnić
1. depresja związana z chorobą, w końcu mnie dopadła
2. właśnie to że zacząłem zdrowieć mnie zmęczyło, organizm zwalczył chorobę w większości a teraz domaga się należytego mu odpoczynku za ten wysiłek
3. jest coś co źle robię a o tym nie wiem (np jednak robię błędy w diecie)

która z tych 3 opcji wydaje się być najbardziej prawdopodobna?

pozdrawiam wszystkich zainteresowanych moją sprawą!

Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: przewlekle przemęczony po chorobie.co robić?

Post autor: Tomy » 16 wrz 2010, 19:48

Witaj,

Może na wstępie powiedz, na jakiej podstawie postawiono u Ciebie diagnozę IBS, w jakim jesteś wieku, jakie miałeś badania robione w tym kierunku i jakie były ich wyniki. No i jaką chorobę przeszedłeś, po której teraz jak mówisz zacząłeś zdrowieć? Bo bardzo często jest tak, że lekarze stawiają diagnozę IBS z sufitu, a człowiek się męczy i szuka przyczyn złego samopoczucia nie tam, gdzie trzeba.

Pozdrawiam

dethleffs

Post autor: dethleffs » 16 wrz 2010, 20:20

keepitreal pisze:która z tych 3 opcji wydaje się być najbardziej prawdopodobna?
one wcale nie muszą sie wykluczać.
Mozesz mieć niedobory, mozesz miec obniżony nastrój, a wreszcie może Twój organizm potrzebuje takze regeneracji i odpoczynku
Ja zacząłbym drogę od morfologii i... odpoczynku(choć w tym, akurat -nigdzie nie trzeba chodzić :wink: )

keepitreal
Debiutant ✽

Post autor: keepitreal » 16 wrz 2010, 20:35

wiek 24,5 mężczyzna

2 lata i 9 miesięcy temu dostałem ataku biegunki a po niej w spadku pokrzywkę , kiedy większość ciała była w "plamach" trafiłem do szpitala. udało się opanować alergię ale później miałem cały czas lekką pokrzywkę i musiałem brać leki przeciwalergiczne

objawy jelitowe: po powrocie ze szpitala na oddziale dermatologicznym to: wycieki z odbytu "śluzu" bezbarwnego i pocenie się (jak ja to miejsce nazywam) rejonu między pośladkami a także uczucie ciepła w środku w jelitach a także zwykłe standardy IBS

badanie krwi na przeróżne rzeczy nawet takie których nie refunduje NFZ nic nie wykazywały dopiero gastrolog wykonał gastroskopie która wykazała helicobacter pylori i zlecił badanie krwi na lamblie i okazało się że je mam. przeszedłem kurację antybiotykową

nie chciałem się zgodzić na kolanoskopie ale lekarz zgodził się mi dać leki na zapalenie wrzodziejące i crohna w ciemno.

wycieki minęły, pozostały prawie wszystkie standardowe objawy IBS wymienione na wikipedii plus pocenie się w miejscu które podałem wraz z ciepłem w jelitach.

w końcu poddałem się kolanoskopii, wykazała że nie ma choroby trzewnej i że mam zatarcia siatki krwionośnej (tak się chyba to nazywa) ale nie mam zapalenia wrzodziejącego ani crohna

zmieniłem lekarza, diagnoza IBS, dał nowe leki

pokrzywka opadała bardzo powoli wraz z opadaniem objawów jelitowych. bardzo powoli

od 4 miesięcy czuje się lepiej tzn uczucie ciepła w środku i pocenia się osłabło na tyle ze mi to nie przeszkadza, pokrzywka odpuściła i już nie biorę leków przeciwalergicznych. mogę pozwolić sobie nawet na alkohol i ostre przyprawy. być może za jakiś czas będę całkowicie zdrowy...

2 tygodnie temu miałem robioną morfologię krwi standardową plus dodatki , lekarz pierwszego kontaktu ocenił że z badania tego nic nie wynika

i właśnie od tych 4 miesięcy kiedy zdrowieje czuję się zmęczony, tzn stan zdrowia się poprawia a zmęczenie narasta co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe

dziękuje za chęć pomocy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 wrz 2010, 23:46

Może masz jakieś niedobory mikroelementów - np. magnez?? Może organizam mówi muszę odpocząć - ja znam ten syndrom.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

keepitreal
Debiutant ✽

Post autor: keepitreal » 17 wrz 2010, 01:35

kilka pytań jeśli Państwo mają czas

1. więc punkt drugi z moich pomysłów przyczyn zmęczenia czyli to że organizm zmęczył się udaną walką o zdrowie jest możliwy?
2. morfologia plus badane dodatki wypadła dobrze (2 tygodnie temu), konsultowałem wyniki z dwoma lekarzami. ale jeśli szukać niedoborów to czego brak oprócz magnezu może tak silnie osłabiać?
3.jestem zaopatrzony w preparaty minerałowe i witaminowe w ogromnych dawkach, produkty takie zostały mi z czasów trenowania na siłowni, a może odbyć kompleksową kurację witaminowo-mineralną?

dodam do tego wszystkiego że w okresie objawów chorobowych spadło mi libido, potencja zanikła wraz z energią seksualną i w ogóle zainteresowaniem płcią przeciwną. nie wiem czy to bezpośrednią przyczyną była zła praca jelit czy to była po prostu psychika. ważne że teraz libido wraca do normy a więc do stanu z przed chorowania.

tak samo jest z stanem intelektualnych mojego umysłu, odzyskuje trzeźwość myśli, swobodę wypowiadania się, koncentrację podczas czytania i tak dalej.

reasumując ze wszystkim jest co raz lepiej, JA WRACAM, ale ostatni sukces w walce z chorobą kosztuje mnie dużo sił najwyraźniej

najgorzej jest rano kiedy mam wstać
czy mają Państwo pomysł na jakiś suplement/preparat/mikroskładnik aby rano wstawało mi się lepiej?

przepraszam że się tak rozpisuje dziękuje za wszystko

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 17 wrz 2010, 20:24

keepitreal pisze:morfologia plus badane dodatki wypadła dobrze
a miales dokladniejsze badania, by wykluczyc anemie? mysle o transferrynie i ferrytynie? takie "kompletne" zmeczenie to czesto z braku zelaza, a czesto podstawowe badanie krwi moze byc okej, ja tak mialam - dopiero pozniej sie okazalo, ze co prawda hemoglobina byla w normie, ale juz zadnych zapasow zelaza w organizmie nie mialam.

poza tym polecam mieszanke cierpliwosci i pozytywnego nastawienia - jak sie choruje dluzej, to tez dluzej sie dochodzi do siebie. daj czas swojej psychice i swojemu cialu
keepitreal pisze:.jestem zaopatrzony w preparaty minerałowe i witaminowe w ogromnych dawkach
z tymi suplementami to lepiej nie przesadzac :-)
co za duzo, to niezdrowo...

pio
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: pio » 20 wrz 2010, 13:12

Właśnie: suplementy,suplementy,suplementy. Może to hiperwitaminoza. Preparaty minerałowe + suplementy witaminowe z siłowni + to co przepisał Ci lekarz. Poziom niektórych u Ciebie może wynosić kilkaset procent dziennego zapotrzebowania. Sprawdź czy nie zwielokrotniasz dawek niektórych minerałów i witamin.
Na lepsze wstawanie mogę polecić melatoninę. Co prawda nie jest to produkt dający kopa,ale normalizujący porę snu i wyrównanie poziomu melatoniny w organizmie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Choroby Jelit”