nowy użytkownik wita Was

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Deimos
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

nowy użytkownik wita Was

Post autor: Deimos » 27 paź 2010, 21:02

Witam,
chyba zaczyna się trochę trudniejszy okres w moim życiu i myślę, że muszę zacząć się godzić z faktem, że jestem chory - cóż każdego może dopaść.

Co prawda jeszcze nie mam niczego zdiagnozowanego, ale od początku zeszłego roku czułem, że coś z moim zdrowiem nie jest ok. Od kiedy na początku tego miesiąca przeczytałem w internecie czym jest CU/CD części układanki zaczęły do siebie pasować - na początek trochę mojej historii:
Od lutego 2009 zaczęły się 1-2 razy w miesiącu luźne wypróżnienia. Pozostałe wypróżnienia były mniej twarde niż zazwyczaj. Rytm wypróżnień również się zmienił - zamiast 3-4 wypróżnienia w tygodniu, mam 5-10 wypróżnień tygodniowo (ilość wypróżnień, więc w normie dla zdrowego człowieka).
W czerwcu 2009 poszedłem do lekarza - standardowe badania:
- morfologia - ok,
- OB - jak mój lekarz stwierdził nieznacznie podniesione - nie ma się czym martwić,
- cholesterol - podniesiony,
- ALAT - 62.
USG jamy brzusznej wykazały minimalne stłuszczenie wątroby - dostałem jakieś tabletki i po miesiącu ALAT już był w normie.

Wraz z poprawami wyników prób wątrobowych minęły bóle oczu wynikające z "suchego oka" - dużo pracy przed komputerem, wieczory (nieraz do 2:00) spędzone nad książkami (uczę się, żeby zdobyć międzynarodowy certyfikat zawodowy) - niby nie ma się co dziwić, że bolały oczy.
Do tego doszło zapalenie brzegów powiek, które czasami dawało się we znaki bólem mocniejszym niż przy "suchym oku".

Pewne moje obawy zaczęły również budzić drobne zmiany skórne - na wiosnę 2009 powstało na mojej skórze całkiem sporo znamion - wizyta u lekarza i wszystko ok, bo znamiona nie budzą żadnych podejrzeń.

W sierpniu 2009 pierwszy powstały na mojej skórze jakieś swędzące niewielkie plamki - zniknęły po 2 dniach. Przez kolejnych 8 tygodni plamki te pojawiały się co 2 tygodnie - nie było ich wiele, szybko znikały lekarz też nie widział nic podejrzanego.

Dodatkowo czasami zacząłem obserwować mocz ciemniejszego koloru niż zwykle - badania ogóle moczu i posiew nic nie wykazały. Jednak od tej pory ciemniejszy mocz pojawia się u mnie co jakiś czas - niby w okresie, kiedy mniej piję, ale jednak jest to pewne odstępstwo od tego co obserwowałem przez wcześniejszych ponad 30 lat mojego życia.

Powoli zacząłem się martwić czy może jednak nie jestem na coś chory - zbyt dużo tych drobnych odstępstw od normy. I tak zakończyłem zeszły rok - czując, że nie jest ze mną ok. Niby samopoczucie fizyczne bardzo dobre, ale niepokój wewnętrzny zaczął mi towarzyszyć niemal codziennie narastać.

Kiedy w marcu 2010 nieprawidłowe wypróżnienia utrzymywały się przez 1 tydzień zaniepokoiłem się mocniej i poleciałem do gastrologa - ten powiedział, że powinienem zrobić gastroskopię i kolonoskopię. No cóż - jak mus to mus.
Najpierw kolonoskopia - oczywiście musiałem być "sprytniejszy" niż inni i znalazłem sobie coś takiego jak kolonoskopia wirtualna. Pani Doktor powiedziała mi po badaniu, że mam "młode i zdrowe jelito" i cały happy mogłem zacząć myśleć o kolejnym badaniu. Następnego dnia przeszedłem gastroskopię - duża bardziej nieprzyjemna niż kolonoskopia wirtualna, ale w dużym stopniu musiało to wynikać z nieudolności lekarza (potem przeszedłem jeszcze 5 gastroskopii, więc wiem coś o tym). Gastroskopia wykazała helicobactera oraz refluks żółciowy powodujący odżółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka, poza tym wszystko ok, żadnych nadżerek itp. - lekarze stwierdzili, że to nie jest nic poważnego, przepisali mi leki, a ja wreszcie byłem happy, że znalazłem wyjaśnienie moich problemów (gorsze wypróżnienia wiązałem z problemami z żołądkiem).
Z początkiem czerwca postanowiłem powtórzyć gastroskopię, gdyż nieprawidłowe wypróżnienia nadal się pojawiały - okazało się, że nadal mam refluks, który powoduje zapalenie błony śluzowej żołądka. Helicobacter był już zlikwidowany. Lekarz kazał, więc zastosować dietę. Przestałem, więc jeść wszystko co nie jest wskazane dla żołądka - a że typ ze mnie ambitny to stosowałem się w 100% do zaleceń dietetycznych lekarza. Na obiad jadłem wstrętny ryż z warzywami, który sobie codziennie rano przed pójściem do pracy przygotowywałem, odstawiłem wszystko co tłuste itp. Kolejna gastroskopia w czerwcu - bez zmian. Zmieniliśmy leki, ja zacząłem jeść nieco więcej i wreszcie na początku lipca w gastroskopii wyszło wszystko ok. Potem było gorzej - refluks wrócił powodując zapalenie błony śluzowej żołądka. Lekarz do którego chodziłem chciał mnie szprycować kolejnymi lekami - poszedłem do 2 kolejnych, którzy kazali sobie trochę odpuścić i powiedzieli, że jeśli chodzi o wypróżnienia to raczej problem jelitowy. W czasie tych 3,5 miesiąca ostrej diety schudłem 9 kg (z 71 na 62 przy wzroście 172 cm).
Zacząłem, więc czytać więcej na temat chorób jelit - wyczytałem gdzieś objawy CU i CD i wszystko zaczęło się układać:
1) zmiany w wypróżnieniach,
2) pewne zmiany skórne/oczne,
3) dodatkowo wyczytałem, że problemy jelitowe mogą być manifestowane białym nalotem na języku - tak jak u mnie.
4) z początkiem tego miesiąca zacząłem budzić się w nocy słysząc jak hałasują moje jelita (na pewno nie jest to normalny hałas) - na Waszym forum wyczytałem, że przy CU/CD hałasy dochodzące z jelit to norma.

Ze swoimi obawami postanowiłem pójść do lekarza. Ponieważ miałem już zrobioną kolonoskopię (co prawda tylko wirtualną) lekarz postanowił mnie jeszcze wysłać na badania krwi:
- morfologia z rozmazem - wszystko ok,
- OB - znowu przekrocznie. Poziom taki sam jak przed rokiem - 18,
- CRP - zdziwiłem się, że w normie i wynoszące < 1,00 mg/l.

Dzisiaj jednak otrzymałem wynik ANA1 dodatni i czuję, że nie mogę już się ostatecznie spodziewać niczego innego niż CU/CD. Czekam jeszcze na ANCA i ASCA, potem tylko wizyta u lekarza i pewnie kolonoskopia tradycyjna :(

Moje fizyczne samopoczucie póki co jest bardzo dobre - psychiczne niestety dużo gorsze. Nie wiem jak uda mi się odnaleźć siłę psychiczną.

Generalnie to jestem z Wrocławia, mam 33 lata, na imię - Michał.
W zeszłym roku wziąłem ślub. Od sierpnia moja żona jest w ciąży :) i niecierpliwie czekam na poród (termin wyznaczony na początek maja 2011) - co najważniejsze płód rozwija się prawidłowo :) Mam kochaną żonę, fajną pracę. Uwielbiam sport, czasami grywam na kompie (PC/PS3). Przede mną konieczność psychicznego uporania się ze świadomością poważniejszej choroby - liczę, że kontakt z Wami mi w tym pomoże. Przeczytałem już dość wiele postów na tym forum - kojarzę już nawet tych najaktywniejszych forumowiczów :)
Ciekaw jestem na ile mocną reprezentację ma na tym forum Wrocław :)
Na ile utrzymujecie kontakt także w "realu"?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: nowy użytkownik wita Was

Post autor: tom-as » 27 paź 2010, 21:07

hejka Deimos :beer:

fajnie, że tu zawitałeś i liczymy, że zostaniesz tu z nami dłużej :-)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 27 paź 2010, 21:47

czesc
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 27 paź 2010, 21:48

cześć :D
tak utrzymujemy kontakty w realu, jedni mniej drudzy bardziej, i na przykład na konferencjach się spotykamy :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
magCUmar
Debiutant ✽

Post autor: magCUmar » 27 paź 2010, 22:18

witamy Cie również i My czyli Magda i Mariusz ;-) jesteśmy tak jak Ty z Wrocławia jednak z racji krótkiego stażu na forum nie zdążyliśmy jeszcze nikogo stąd poznać w rzeczywistości (choć mamy nadzieje i liczymy, że to się zmieni).

Pozdrawiamy :-)
Od sierpnia 2010 z nieproszonym gościem CU.
Wzrost: 167cm, waga: 50kg, leki: ---.
Wzrost: 178cm, waga: 80kg, leki:Asamax (2x1g).
Stan: remisja(od IX 2010).

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 27 paź 2010, 22:24

cześć Deimos :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Justysia90
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Justysia90 » 27 paź 2010, 22:27

Deimos, witam ;) wszystko będzie dobrze.
ja jutro jade na kontrol
musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie będzie łatwo. musisz nie dawać za wygraną i walczyć do samego końca. musisz pokazać kto nosi tu obcasy.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 28 paź 2010, 07:15

Witaj Deimos, spokojnie biały nalot na języku i bulgotanie w brzuszku to jeszcze wcale nie musi być cd/cu .Ja mam to pierwsze i szczerze mówiąc tylko 1 z w/w Twoich objawów pasuje do mojego'' cudaka''.Postaraj się uspokoić i nie nakręcać się bo to Ci na pewno nie pomoże ,poczekaj na wizytę u lekarza :roll: Pozdrawiam :wink:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 28 paź 2010, 07:18

Siemanko :E
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 28 paź 2010, 07:21

Witaj :smile:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 28 paź 2010, 09:05

Cześć Michale Deimos, :-)
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Deimos
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Deimos » 28 paź 2010, 09:13

Dzięki za ciepłe powitanie i słowa otuchy :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Patryk » 28 paź 2010, 09:26

Witam ;)
Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć (Przysłów 3:27)

gregtech

Post autor: gregtech » 28 paź 2010, 10:17

"oczywiście musiałem być "sprytniejszy" niż inni i znalazłem sobie coś takiego jak kolonoskopia wirtualna"

Mówisz że miałeś kolonoskopie wirtualną, mam prośbę wrzuć opis jak wygląda taka kolonoskopia wirtualna. I jakbyś mógł opis badania który lekarz zafundował.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 28 paź 2010, 10:37

Deimos pisze:Dzisiaj jednak otrzymałem wynik ANA1 dodatni
u mnie też jest dodatni :/ lekarz z czymś ten wynik badania ci połączył ? -witaj :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”