Strona 1 z 2

Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 20:38
autor: Paja
Hej, nie wiem czy pisze w dobrym temacie... Jeśli nie, prosze o przeniesienie... Chyba... Nigdy nie korzystałam z żadnego forum ;) Ewentualnie jako czytelniczka. Dobrze, więc może przejdę do rzeczy. Chciałam sie przywitać, bo jestem nowa. Mam 19 lat, prawie 20. Moja historia jest dosyć dziwna i ...bolesna. Choruję na Crohna. Teraz to wiem. Objawy mam od kiedy pamiętam, od przedszkola. Zaczęło się od ropni okołoodbytniczych, zakażenia gronkowcem... To było straszne, nie chodziłam do przedszkola, rodzice ciągali mnie po lekarzach a zaden z nich nie wiedział co mi jest. Może to dlatego, że moje bóle brzucha odczuwałam jak coś normalnego. Myslałam, ze każdy miewa bóle brzucha i nie jestem w tym przypadku wyjątkiem. Ropnie coraz bardziej komplikowały mi życie. Było to strasznie bolesne. Najbardziej bolało mnie to, że potrafią mnie zaskoczyć w niezbyt porządanych przezemnie momentach. Dlatego nie wyjeżdżałam na kolonie, wycieczki. Zamiast tego robiłam okłady z ichtiolu i brałam po pare antybiotyków na raz od dermatologa. Leżałam z jedną nogą na ścianie, z jedną na krześle. Ból był straszny. Dla mnie, jako 7latki to było dosyć trudne. Po 10 latach antybiotyków i szczepionek, po których puchły mi recę, przeprowadziłam się wraz z rodziną do Krakowa. Oczywiście stres dał o sobie znać i już po miesiącu chodzenia do nowej szkoły pojawił mi się ropień, który uniemożliwiał mi poruszanie się. Trafiłam do szpitala i tam dopiero stwierdzono u mnie Crohna. Bardzo mnie to cieszy :) Ze wreszcie wiem, co ze mną jest nie tak. Leki trochę pomagają, choć nawet jak to piszę, kucam, bo ból uniemożliwia mi siedzenie :) Czytałam wcześniej wypowiedzi innych chorujących na Crohna. Zdziwiło mnie to, że ja mam zupełnie inne objawy. Nie miewam biegunek, wymiotów. Nie mam problemu z niedowagą (62kg, 170 cm) i nigdy nie miałam. Tylko ten ból... Ale walczę, podziwiam wszystkich, którzy walczą :) Studiuję i zamnierzam pracowac z dzieciakami, pomagam niepełnosprawnym, bo grunt to nie zamykac sie w świecie swojej choroby. Wstyd mi, ze tak się użalam, ale pomyślałam, że po to jest to forum. Pozdrawiam wszystkich, którzy chorują ;) Niech moc będzie z Wami

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 20:43
autor: Carl
Witaj Paja

Nie mówi się dziwna tylko CUDaczna, wiem bo my wszyscy jesteśmy :-P dobrze trafiłaś...

I ten... czasem się dobrze poużalać :-)

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 20:50
autor: przemekg
cześć, nie martw się nie jesteś dziwna, tutaj to normalne takie inności

w profilu masz CU a Chron to CD dla ścisłości.

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 20:55
autor: Golfi
tak jak napisał kolega wyżej... nie użalasz się nad sobą... tylko w normalny sposób opisujesz co co przeszłaś oraz z czym musisz zmagać się aktualnie. Bardzo pozytywne jest to, że chcesz być otwarta na ten cały "cyrk" :) Gdy zacząłem chorować to byłem zupełnie zamknięty i taki stan trwał naprawdę długo... Widać że masz chęci do życia, a o narzekaniu mało co wiesz :) tak 3maj , pozdrawiam :)

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 20:56
autor: Carl
Wymyśliłem :E

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 20:57
autor: malapkasia
nie jesteś dziwna :razz: chyba że my wszyscy jesteśmy dziwni :wink: czasem trzeba ponarzekać, poużalać się, to normalne, trzeba mówić.. a tutaj (może Cie to zdziwi), ale będziesz rozumiana, bo wszyscy stoimy (prawie) na tym samym :) wszyscy chorujemy, wszystkim coś dolega, wszyscy biorą leki, wszyscy się użalają itd :razz:
taka mała rodzina :mrgreen:
dlatego i można tu zrzędzić i pytać a zawsze ktoś odpisze :wink:
ja też nie miałam biegunek ani wymiotów, więc -znów- nie jesteś dziwna! :razz:
3maj się i nie dawaj się :twisted:

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 20:58
autor: Paja
Tak, to były czasy :) przemekg, dzięki za zwrócenie uwagi, a byłam pewna, ze klikam CD ;)

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 21:38
autor: Natuśka
Witaj Paja, w naszym CUDnym gronie :mrgreen:
Na bank nie pożałujesz :razz:

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 22:51
autor: TigeR
Witom Cie serdecznie :mrgreen:

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 23:14
autor: mgiełkaa
Witaj!

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 23:27
autor: tom-as
cześć Paja :-)

Re: Jestem dziwna ;)

: 04 gru 2010, 23:38
autor: matigos
ema ;)

Re: Jestem dziwna ;)

: 05 gru 2010, 00:20
autor: Grzyb333
Siemanko nie-dziwna ale całkiem CUDaczna pajo. :spoko:

Re: Jestem dziwna ;)

: 05 gru 2010, 10:13
autor: Piciu
Witaj Paja w śród CUDaków :smile: A że jesteś dziwna,czy to takie dziwne ? :wink:

Re: Jestem dziwna ;)

: 05 gru 2010, 10:21
autor: malenkaM
wszyscy jesteśmy "dziwni" na swój sposób :lol:
witam i pozdrawiam :wink: