Siemano Crohnowcy i pozostali obecni!:)

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
vatras23
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Siemano Crohnowcy i pozostali obecni!:)

Post autor: vatras23 » 21 kwie 2012, 19:06

Witam wszystkich serdecznie.
Choruję na CD w zasadzie od 2 lat, na forum zaglądałem bardzo często ale byłem dość sceptycznie nastawiony do założenia tutaj konta - aż do teraz. Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce na opisanie w wielkim skrócie mojego przypadku oraz uzyskanie porad no ale z racji, że jest to mój pierwszy post pozwolę sobie opisać to tutaj.
Początek choroby miał miejsce kiedy byłem na 2. semestrze studiów (obecnie kończę 4. rok), wpływ miała zapewne zmiana otoczenia oraz stres. Zaczęło się od bólów stawów biodrowych uniemożliwiających podstawowe czynności takie jak założenie skarpet, konsultacje neurogogiczne, ketonal w tabletkach i zastrzykach, witamina B etc... rezultaty? Żadne. Z racji tego, że towarzyszyły temu gorączki, ogólne rozbicie oraz krew w stolcu zostałem skierowany do gastro. Po kolono stwierdzono CU i przepisano Asamax, przez kolejny rok spokój, nie licząc stawów bolących od czasu do czasu, później zaczęło się na nowo, wizyty na kroplówkach na izbie przyjęć, pobyt w szpitalu i tak postawiono mnie w krótkim czasie spowrotem na nogi ale w dalszym ciągu zostałem na Asamaxie.
W listopadzie 2011 mój stan znacznie się pogorszył, gorączki ponad 39st. ogólne osłabienie, bóle mięśni i stawów jak przy grypie. Gastro przepisał mi encorton, który postawił mnie w zasadzie na miesiąc i umożliwił zdanie egzaminów na uczelni. Później była kolejna kono i zmiana diagnozy na CD oraz włączenie do leczenia entocortu oraz pentasy. Po zmniejszeniu dawki entocortu z 9mg do 3mg mój stan pogorszył się. Obecnie biorę pentasę 3x2, entocort 6mg oraz od tygodnia imuran 100mg. Tu rodzi się moje pytanie...a w zasadzie pytania, czy podczas zaostrzenia też macie objawy ogólnego osłabienia, rozbicia, stany podgorączkowe i chcielibyście przespać cały dzień? Dodam, że nigdy nie miałem problemów z dużą ilością biegunek, wypróżniam się regularnie codziennie rano. Odnoszę również wrażenie, że odkąd biorę imuran (od tygodnia) moje samopoczucie pogorszyło się, jestem tak osłabiony, że nie mam siły ani ochoty wstawać z łóżka, czy imuran może mieć taki wpływ? Czy biorąc go mogę w końcu liczyć, że zacznie działać i będę mógł normalnie funkcjonować? Mam już dość takiego samopoczucia:(
Z góry dziękuję za przeczytanie moich wypocin i wszelkie sugestie czy też pocieszenia!:)

vatras23
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Re: Siemano Crohnowcy i pozostali obecni!:)

Post autor: vatras23 » 21 kwie 2012, 19:19

Badanie krwi będę robił w przyszłą środę i na czwartek mam zaplanowaną wizytę u gastro. W sierpniu kładę się do kliniki w celu zrobienia tomografii i określenia zakresu zmian (boję się, że coś mi tam znowu wynajdą:() oraz podania dożylnie żelaza.
Muszę przyznać, że choroba zmieniła znacznie moje życie. Ostatnimi czasy mam też ciągle myśli o operacji... nie będę ukrywał, że nie jestem zbyt bardzo obeznany w tym wszystkim. Czy z crohnem można normalnie żyć i nie być operowanym? Czy jednak prędzej czy później nadejdzie taka konieczność? Tylko proszę o szczerą odpowiedź a nie napisanie, że mam myśleć, że będzie dobrze, że leki będą działać i mam póki co o tym nie myśleć.

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 21 kwie 2012, 19:37

Aloha :smile:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 21 kwie 2012, 20:04

witaj ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Truskawka » 21 kwie 2012, 20:13

Cześć:)
Bedzie dobrez:)! Musi być!!:) :prosze:
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Raoul_Duke » 21 kwie 2012, 20:22

siemano ;)
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Chudziakowa » 21 kwie 2012, 20:55

Witam!!!!
Ja mam osłabienie bardzo często i długo, a ciągnie się to od 20 lat choć diagnoza padła w tym roku dopiero. I żyłam normalnie. teraz jestem po operacji i też żyje normalnie choć troche mi zawadza świadomość choroby. Ale mam całą mase fajnych i pomocnych osób na forum i jest mi dużo lepiej z tym.
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

Awatar użytkownika
Moniaaa89
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Moniaaa89 » 21 kwie 2012, 22:07

Witaj na forum!
vatras23 pisze: Czy biorąc go mogę w końcu liczyć, że zacznie działać i będę mógł normalnie funkcjonować?
Trzeba tylko pamiętać, że Imuran zaczyna tak naprawdę działać dopiero po około miesiącu :)

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 22 kwie 2012, 00:49

Moniaaa89 pisze:Trzeba tylko pamiętać, że Imuran zaczyna tak naprawdę działać dopiero po około miesiącu
nawet i dalej niż 1 miesiąc

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 22 kwie 2012, 08:45

witaj :]
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 22 kwie 2012, 09:00

Cześć :D
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 22 kwie 2012, 20:47

Witaj na forum :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 kwie 2012, 19:21

cześć vatras23 :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Artur rodzic » 23 kwie 2012, 21:31

Witaj
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

anna-maria
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie

Post autor: anna-maria » 24 kwie 2012, 16:17

Cześć vatras23, :)
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”