witam wszystkich

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

witam wszystkich

Post autor: ulka1986 » 22 lis 2013, 10:36

witam Was. co prawda juz od kilku dni jestem na forum ale jeszcze sie nie przywitałam, za co przepraszam.od prawie 4 lat mam objawy ale dopiero teraz udało sie postawić rozpoznanie cu, ale niestety objawy bardziej pasuja na cd.... :cry: otorz w kolonoskopi jelito bez zmian. w hist. liczne ropnie krypt wskazujące na cu. hmmm 3 tygodnie po kolonoskopii miałam robiona rektoskopie i wynik hist mowi ze zmiany wykazują na remisje cu, ale ja sie nie czuje na remisje :cry: do toalety biegam 6-8 razy dziennie kuje mnie prawa strona brzucha w okolicy biodra i pod zebrami na jezyku mam wielka czerwona plame ktora piecze jak poparzenie. wyniki z krwi; morfologia ob i crp sa w normie.
lekarz kazał mi przyjechac we wtorek i ma ni zlecic dodatkowe badania a ja tak sie ich strasznie boje... dodam ze probowali mi robic gastroskopie 2 razy i sie nie udało bo za bardzo sie dusiłam....
w dodatku mam strasznego doła....... chodze i placze po katach pól dnia

pomozcie prosze :smutny: jakie badania możne mi jeszcze zlecic lekarz???? i jak je przeżyć????
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Yucami
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Re: witam wszystkich

Post autor: Yucami » 22 lis 2013, 11:00

hej
z gastroskopią mam podobny problem (bardzo silnie wymiotuję) - rozwiązaniem jest badanie w sedacji ewent. technika przeznosową (nie miałam, ale podobno, jest to dużo bardziej do zniesienia)

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 22 lis 2013, 11:19

nawet myśleć o gastro nie chce..... bleee ale jak bedzie trzeba to spróbuje ponownie :oops:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 22 lis 2013, 13:37

ulka1986 pisze:co prawda juz od kilku dni jestem na forum ale jeszcze sie nie przywitałam, za co przepraszam
Ależ nic się nie stało! :smile:
ulka1986 pisze:dodam ze probowali mi robic gastroskopie 2 razy i sie nie udało bo za bardzo sie dusiłam....
Zawsze można zrobić "na śpiocha" :wink:

Może MR zlecą, może jakieś endoskopowe... Może zwykłe USG.. Nie przejmuj się na zapas, cokolwiek będzie zlecone będzie zlecone, aby Ci pomóc. Wiem, że niektóre badania znosi się ciężko, ale trzeba jakoś zacisnąć zęby i przez to przebrnąć.

Trzymam kciuki i witaj! :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 22 lis 2013, 16:13

Ja narazie czekam na listę badań od doktora ale myślę że będzie ok :roll: ale fajnie że jest to forum bo kto inny zrozumie cudaka jak nie drugi cudak :wink:

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kalatos » 22 lis 2013, 17:01

Gastroskopie polecam na spiocha :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 22 lis 2013, 17:42

Jak byłam w szpitalu to jednego dnia próbowali mi zrobić gast. I sue nie udało a drugiego uspili mnie do kolonoskopi niestety nie wiem czemu anestezjolog nie pozwolił zrobić gastro podczas tego nnie :neutral: hm nie wiem czemu padła taka decyzja... napiszcie proszę gdzie jest szansa na uspienie? :roll:

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 22 lis 2013, 17:55

Witaj!!
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
krolik224
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: krolik224 » 22 lis 2013, 21:09

Witam :wink:
STAN OGÓLNY DOBRY. WYNIKI ZADOWALAJĄCE!!!

Leczenie biologiczne Remicade od 27.12.2012 - 15.11.2013.
I co dalej...? Crohn śpi ale czuwa !

Pentasa 2x1g
Salofalk 500 - czopki.

INFLECTRA 1 dawka - 13.07.2015 - i kolejne tygodnie....2 dawka - 27.07.2015 ; 3 dawka - 24.08.2015 ; 4 dawka - 19.10.2015 ; 5 dawka - zatrzymana ze względu na zmiany powstałe na twarzy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 22 lis 2013, 21:42

Witam ,witam i jeszcze raz wszystkich witam. Super że jestescie :spoko: :spoko:

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 23 lis 2013, 19:35

Witaj Ulka!

Też nie wspominam dobrze gastroskopii, podobnie uczucie duszenia się, ale jednak chyba nie do tego stopnie jak Ty, współczuję. I mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej u Ciebie.

Trzymam kciuki za to, żeby badania nie były dla Ciebie traumatycznym przeżyciem, żeby było okej :smile: .

Dużo siły!

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kalatos » 23 lis 2013, 22:09

Gastroskopia nie należy do najprzyjemniejszych badań, sam miałem konwulsje straszne i później ból gardła przez dwa dni. Kolano miałem na śpiocha, ale z opowiadań wiem, że jest i dłuższa i gorsza :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 27 lis 2013, 20:55

Kolonoskopie miałam2 razy pierwszy na głupim jasiu. :lol: i było ok, oglądałam sobie mojego flaczka :lol: :wink: a drugą już w uspieniu i wogóle bez stresowo :spac: teraz trzeba się podleczyc i wrócić do rzeczywistości bo jak narazie to cała ta choroba mnie przeraża. Nie mogę trafić na dobrego gastrologa i to jest smutne, już 3 lekarza przerabiam i po 2 wizycie zwatpilam i w jego zdolności oceny sytuacji..... :ranting:

Awatar użytkownika
Elaine
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Elaine » 27 lis 2013, 21:00

ulka1986, witaj :)
Azatiopryna 50mg, Salofalk 500mg 4x2, Bio-gaia, Colinox, Alfadiol, Vitrum osteo, Acidum folicum, Ascofer, Falvit,

Awatar użytkownika
And360
Początkujący ✽✽

Post autor: And360 » 27 lis 2013, 21:44

WITAJ:) BĘDZIE DOBRZE NIE MA CO PŁAKAĆ :lol:

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”