Witam wszystkich

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Witam wszystkich

Post autor: obyty.z.cu » 24 maja 2015, 21:26

lewa pisze: Miałam też kontrolować badanie wątroby.
a to badanie warto robić kontrolnie..rożnie z tym bywa,lepiej zawczasu wiedzieć o kłopotach,bo przy odstępstwach ,czasami szybka suplementacja jest potrzebna,czasem wsparcie...choćby ziółka.
Na wątrobę trzeba uważać i sprawdzać na przykład przy kontrolnej morfologi krwi .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 maja 2015, 22:10

lewa pisze:Moja największa dawka to 6 tabl. na dobę. Brałam je ok. 7-8 miesięcy. Później stopniowo miałam zmniejszać 5, 4 do 3 tabl. Po ok.10 miesiącach miałam lek odstawiać.
Mamcia pisze:ale mesalazyna do końca życia (chyba, że znajdą skuteczny lek na CU)
no właśnie.lewa, przejrzyj http://j-elita.org.pl/images/upload/pre ... wencja.pdf
Chemoprewencja raka jelita
grubego u chorych na
wrzodziejące zapalenie jelita
grubego
Dr n med. Piotr Albrecht
Klinika Gastroenterologii i Żywienia
Dzieci WUM
Czy można zmniejszyć ryzyko
raka lub mu zapobiec?
• Tak
• Nadzór onkologiczny
• Profilaktyczna proktokolektomia
• Leki
– Salazosulfapirydyna
– 5-ASA (mesalazyna)
5-ASA (mesalazyna) a rak jelita
grubego
• Ochronnie działają:
–mesalazyna >1,2 g/dobę (2,4)
– sulfasalazyna >2,4 g/dobę (4,8)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

lewa
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: lewa » 27 maja 2015, 23:25

Mamcia pisze:Zalecenia i schematy leczenia zmieniają się, bo jest coraz więcej badań klinicznych. Jeśli lekarz nie kształci się to nie nadąża za tym co jest teraz postulowane.
Zmiana lekarza konieczna,
Dziękuję Mamcia. Trzy głosy za zmianą ostatecznie mnie przekonały. I wizyta u lekarza także. Byłam dwa dni temu u niego z wynikiem kolonoskopii. Spytałam czy mesalazynę bierze się bez przerwy. Odpowiedział, że bywa, że można i tyle. Poza tym bardzo miły. Spytał czy rozważałam operację. Mój lekarz jest chirurgiem w renomowanej klinice w Łodzi. Zdębiałam. Zawsze powtarzał, że chyba raczej mnie nic złego nie grozi. A tu "zimna woda z kubła". Jakoś nie chce mi się wierzyć, że mój stan wymaga jakiejś operacji. Mam już upatrzonego nowego lekarza. Jak tylko załatwię wizytę to dam znać.
Jak mogłam wcześniej nie zauważyć tego??? Sama się dziwię.

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”