Cześć Wszystkim

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
gumol
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Cześć Wszystkim

Post autor: gumol » 22 gru 2014, 11:02

Witajcie Wszyscy.
Mam na imię Patryk. Pierwsze objawy mojej choroby pojawiły się w 2012 roku, kiedy to pewien chirurg stwierdził u mnie żylaki odbytu i na to byłem leczony. Po jakimś czasie przyszła remisja, która trwała kilka miesięcy. Podczas kolejnego zaostrzenia, myślałem że to znów żylaki, więc udałem się kolejny raz do poradni chirurgicznej. Podczas badania per-rectum lekarz (jeżeli tak mogę go nazwać) wystraszył się krwi i w trybie pilnym skierował mnie na SOR. Tam kolejny chirurg po badaniu stwierdził że to żylaki i skierował mnie do proktologa. Udałem się do pewnego profesora, który może i jakąś wiedzę posiadał ale podejście do pacjenta, zwłaszcza przy takim schorzeniu straszne. Stwierdził że to zapalenie jelita grubego i przypisał mi Metypred, oraz czopki Salofalk, z którymi był problem żeby je dostać. Po drugiej wizycie u profesorka stwierdziłem iż więcej do Niego nie pójdę. Na szczęście nadeszła remisja. W tej chwili jestem w fazie zaostrzenia i leczę się u dr Meissnera, który ma bardzo fajne podejście do pacjenta. Skończyłem brać asamax, został mi jeszcze Encorton i czopki Pentasy.

Poza tym mam ukochaną Żonkę i dwójkę wspaniałych dzieci Lenę (20 miesięcy) i Tomka (3 miesiące). Mimo iż nie posiadam to interesuję się motocyklami, sportem i muzyką.
Staram się żyć z tą chorobą, mimo że wiele rzeczy muszę się jeszcze nauczyć.

BlueEyedGirl
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: BlueEyedGirl » 12 mar 2015, 19:43

witaj :)
There is nothing people who suffer from a chronic illness want more than to be out everyday, feeling well and enjoying life.
— Marisa Troy

https://colitisulcerosasite.wordpress.com/ - mój CUdaczny blog :)

natkarber
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: natkarber » 12 mar 2015, 20:01

Cześć, fajnie że w końcu wiedzą na co Cię leczyć, teraz będzie już tylko lepiej :wink: pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”