Cześć

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Cześć

Post autor: obyty.z.cu » 21 maja 2015, 14:49

mysza_mysza28 pisze:opis pierwszej kolonoskopii: ,,fragmenty błony śluzowej j.grubego w stanie przekrwienia i obrzeku, z cechami przewlekłego zaostrzonego zapalenia dużego stopnia( naciek z limfocytów, plazmocytów i granulocytów kwaso i obojetnochłonnych w blaszce właściwej i nabłonku) z pojedynczym mikroropniem w krypcie oraz obecnością grudki chłonnej. Obraz histopatologiczny może odpowiadać ostrej fazie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.
mysza_mysza28 pisze: w badaniu wyszły guzki krwawnicze ani śladu wskazującego na CU jestem pełna dobrych myśli bo hemoroidy da się wyleczyć. Mam nadzieję że to koniec mojej historii z ta paskudną chorobą
ale opis i jak rozumiem his-pat kolonki był wyraźny,były zmiany w jelicie.
Może być tak że jesteś w remisji.
Powinnaś więc mieć to na uwadze i być pod kontrola lekarza,a i pewnie kontrolna kolonka za rok by się też być może przydała.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

mysza_mysza28
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie

Re: Cześć

Post autor: mysza_mysza28 » 21 maja 2015, 16:03

Oczywiście że będę pod opieką specjalisty, nie mam zamiaru z tego rezygnować.Jeśli chodzi o opis kolonoskopii to wszystkie badania które miałam do tej pory były właśnie po to by wykluczyć lub potwierdzić Cu. A sam opis his.pat. mówi tylko o tym że może być to Cu, nie potwierdzał i nie wykluczał Cu.Z tego co przeczytałam na forum większość opisów z kolonoskopii wskazuje konkretnie jakieś schorzenie, u mnie zamiast słowa ,,wskazuje,, było ,,może wskazywać,, i to był największy problem w diagnozie. Być może mam hemoroidy i Cu ale na hemoroidy mam potwierdzenie a na Cu tylko ,,może,,... W każdym razie dziękuje za odpowiedz i poradę na pewno kolonoskopię zrobię za rok. I obym nie musiała wcześniej :) Pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”