Witam

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamoru021
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Witam

Post autor: Mamoru021 » 01 sie 2017, 20:51

Na forum jestem odkąd zdiagnozowano u mnie wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ale postanowiłem napisać dzisiaj, bo znalazłem trochę czasu, którego wolałbym nie mieć. Bo czas pojawił się w związku z zaostrzeniem choroby. od 4 dni mam do 20 wypróżnień dziennie, ale nie o tym chciałem. Chciałem zapytać o objawy pozajelitowe i przepraszam, że piszę tu bo odpowiedni dział pisze że jest zablokowany. Otóż mniej więcej w tym samym czasie kiedy pojawiły się objawy WZJG pojawił się pewien dziwny objaw ucisk w zębie, konkretnie w górnej lewej 7. Pojawiał się i znikał, byłem oczywiście u stomatologa, potem laryngologa i neurologa. Obecnie ząb jest przeleczony kanałowo i niestety nic się nie zmieniło. Pozostało mi go tylko wyrwać, ale stomatolog twierdzi że wszystko jest z nim ok i nie ma takiej potrzeby. Czy ktoś może spotkał się z czym takim, bo nie wiem już co robić, mogę go wyrwać ale jak nic to nie zmieni i będzie mnie uciskać nadal w tym miejscu to nie wiem już co zrobić :smutny:
Tak poza tym to pozdrawiam wszystkich chorych

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Re: Witam

Post autor: S_Gosia » 02 sie 2017, 15:40

Mamoru ja co prawda nie mam nzj ale mam zęba leczonego kanałowo i czasem on się odzywa ;) nie boli ale go czuję
Dentysta mówi, że tak może być - niby ząb jest martwy, nie powinien być odczuwalny a jednak...

A poza tym to witaj :)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 02 sie 2017, 16:12

Moja córka też po leczeniu dłuższy czas odczuwała dolegliwości, w tym zębie. Stomatolog orzekł, że taka jej uroda. Z czasem przeszło

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 02 sie 2017, 20:12

A rtg zatok zrobiono? Bo czasem przy bólu zęba, to one są winne bardziej niż sam ząb.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 02 sie 2017, 20:56

Witam.
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 02 sie 2017, 21:20

Hej :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Mamoru021
Debiutant ✽

Post autor: Mamoru021 » 03 sie 2017, 20:47

Tubisia pisze:A rtg zatok zrobiono? Bo czasem przy bólu zęba, to one są winne bardziej niż sam ząb.
Nie tylko rtg ale i tomografia była zrobiona i wszystko ok, tak twierdzi laryngolog. neurolog też raczej wyklucza neuralgie. A piszę na tym forum bo natknąłem się na ten artykuł: http://www.noni.com.pl/crohn.html i pisze tam cyt. "... z kolei wirusy Coxsackie gnieżdżą się głównie w ropniach zębów i mózgu. ..." nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi, ale dodam że po oczyszczeniu kanałów dentysta stwierdził, że w końcówce korzenia był zgorzel, po wyleczeniu zęba zamknął, ale praktycznie nic się nie zmieniło, jest tak jak było przed rozpoczęciem leczenia, z różnicą taką, że ząb uciska mnie praktycznie dzień w dzień i nie działają na to żadne środki przeciwbólowe.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 03 sie 2017, 21:21

Hej :)

również mieszkam w katowicach

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 04 sie 2017, 16:37

Witam,
czasami takie uczucie uciskania po leczeniu kanałowym pojawia się, jeśli wszystko jest w porządku warto przeczekać jakiś czas, aż wszystko się uspokoi.
Osobiście też odradzam wydawania kasy na sok noni.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Karczyk17
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Post autor: Karczyk17 » 24 mar 2020, 09:16

Apropos leczenia kanałowego- wiecie, że ostatnio robią nawet leczenie kanałowe zębów mlecznych? Tu, we Wrocławiu podobno podejmują się takich zadań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”