Witam ponownie

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Krzysssss
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Witam ponownie

Post autor: Krzysssss » 15 lis 2018, 01:52

Cześć, wcześniej się witałem viewtopic.php?f=12&t=17143

Mam 2x potwierdzone ze to CU, nie biorę żadnych leków od 3 lat... Możliwe że to mi przeszło? Zła diagnoza? Żyję normalnie, piję czasami alkohol itp. Czasami jest w toalecie inaczej niż powinno, ale to rzadkość, normalna sprawa chyba u każdego. Dawno nie byłem też na badaniach, bo ich nie lubię i byłem dłuższy czas za granicą. Tylko morfologie itp.

mari
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Witam ponownie

Post autor: mari » 15 lis 2018, 08:07

też tak miałam prawie 12 lat a potem kiedy choroba ponownie zaatakowała w czasie ciąży szok bo nie mam gastrologa nie mam leków ,na szczęście trafiłam na bardzo rozważnych lekarzy w czasie ciąży była tylko minimalna dawka asamax zero ryzykownych decyzji wszystko było ok ale choroba nauczyła mnie pokory jest nie wyleczalna można ja zaleczyć ,ale nie wyleczyć ,mój wcześniejszy gastrolog stwierdził że miałam wielkie szczęście bo często choroba przypomina o sobie kiedy konsekwencją nieleczenia jest rak jelita .

Awatar użytkownika
Kocianna
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
miasto: Kielce

Post autor: Kocianna » 15 lis 2018, 11:46

Ja tak miałam przez 10 lat (bez diety, alkohol, fast foody itp.), z leków zrezygnowałam tylko na rok, a z kontroli u gastro nigdy (dlatego do leków musiałam wrócić, bo lekarz "cisnął" 😜).
A teraz paskudne zaostrzenie, mimo że od trzech lat pilnuję diety BARDZO - i diety i jakości produktów i składów... jesteśmy niestety nieuleczalni - tak że leki bierz, lekarza odwiedzaj i ciesz się z każdego miesiaca/roku remisji!!! 😀

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 22 lis 2018, 03:05

Krzysssss pisze:
15 lis 2018, 01:52
Cześć, wcześniej się witałem
Cześć, witaj więc ponownie na Forum :beer:
Krzysssss pisze:
Mam 2x potwierdzone ze to CU, nie biorę żadnych leków od 3 lat... Możliwe że to mi przeszło? Zła diagnoza?
Jeśli CU było potwierdzone w kolonoskopii (na podstawie obrazu makro i/lub wycinków hist-pat), to niemożliwe, żeby "przeszło", jest to niestety nieuleczalna choroba.
Po prostu masz remisję objawową.
Krzysssss pisze:
Dawno nie byłem też na badaniach, bo ich nie lubię
A kto lubi jakiekolwiek badania? ;)
Nawet taka morfologia to nic fajnego, bo trzeba przyjść na czczo, czyli głodnym i bez kawy, czekać w kolejce, a jak żyły będą miały kiepski dzień albo trafi się na początkującą pielęgniarkę, to w gratisie ślady i siniaki na rękach.
Już nie mówiąc o nieprzyjemnych i niekiedy bolesnych endoskopiach.
W tym przypadku można się zdecydować na uśpienie/znieczulenie, ale to jednak silne leki, nie są obojętne dla organizmu, więc zawsze jakieś minusy, czyli zawsze coś za coś.
Ale cóż, trzeba być twardym, regularne badania to podstawa w każdej chorobie przewlekłej, a w NZJ to tym bardziej, bo przykrą konsekwencją braku leczenia może być nowotwór, jak już Mari wyżej napisała.
Poczytaj o chemoprewencji RJG, a także Poradniki, Kwartalniki itd.
Po co ryzykować, szkoda zdrowia.

Mari, Kocianna - no dokładnie :tak: - nic dodać, nic ująć.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Awatar użytkownika
sylunia80
Moderator
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: sylunia80 » 22 lis 2018, 10:11

Krzysssss pisze:

Mam 2x potwierdzone ze to CU, nie biorę żadnych leków od 3 lat... Możliwe że to mi przeszło? Zła diagnoza? Żyję normalnie, piję czasami alkohol itp. Czasami jest w toalecie inaczej niż powinno, ale to rzadkość, normalna sprawa chyba u każdego. Dawno nie byłem też na badaniach, bo ich nie lubię i byłem dłuższy czas za granicą. Tylko morfologie itp.
Moim zdaniem jeśli masz CU potwierdzone to prędzej czy później da o sobie znać niestety, może warto było by powtórzyć diagnostykę.
Super że żyjesz normalnie ale myślę że mimo wszystko warto było by się oszczędzać bo w tej chorobie to nigdy nic nie wiadomo.
Ja bym powtórzyła diagnostykę.
27.01.2014-usunięcie jelita grubego, ileostomia...
28.01.2015-Uszycie j-poucha, zespolenie, ileostomia pętlowa
Po operacji...Nowe życie-inne życie bo ze stomią...
Plany na przyszłość-3 etap czyli zamknięcie stomii...9.02.2016
Rok 2016- od lutego bez stomii
Rok 2017-ropień i pierwsze objawy przetoki
Rok 2018 Walka z przetoką, komora hiperbaryczna, osocze
W planach operacja przetoki 12.02.2019...
Operacja 1.03.2019 i ponownie ileostomia

BlackRose
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Post autor: BlackRose » 27 lis 2018, 23:46

Witaj :) 😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”