Witam

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Witam

Post autor: CatAnn » 23 paź 2009, 21:20

Witam Was wszystkich. Wiem, że moje konto ma już kilka miesięcy, ale nie wchodziłam na nie nigdy i dopiero dzisiaj postanowiłam, że forum będę odwiedzać regularnie.

Pierwszy raz wylądowałam w szpitalu kiedy skończyłam przedszkole (2001 rok), z bólami brzucha, bez przyczyny. Stwierdzono podrażnienie błony śluzowej żołądka (prawdopodobnie po wymiotach), zwiedziłam sporo przychodni i poradni, jednak nie wykryto niczego poważniejszego.
Za drugim razem bóle były częstsze, mocniejsze i bardziej regularne. Było to po klasie drugiej (2003 rok). Kiedy zaczęły im towarzyszyć wymioty (nawet kwasem żołądkowym) i nieustające nudności, odwieziono mnie na pogotowie. Stwierdzono zapalenie wyrostka robaczkowego, który natychmiast wycięto. Po otwarciu mnie na stole operacyjnym lekarze odkryli, że jestem chora na NZJ. Przewieziono mnie (w początkowym stadium choroby) do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, gdzie leczę się do dziś. Nigdy więcej nie byłam operowana.
Miałam wiele różnych badań - gastro- i kolonoskopii, USG oraz jeden pasaż, ostatnio także rektoskopię. Brałam pentasę i sulfasalazynę, jednak najbardziej pomagał mi encorton, który brałam dwukrotnie (przez co ważę i wyglądam jak wyglądam). Przechodziłam kurację imuranem, która została przerwana przez drastyczny spadek leukocytów. Obecnie biorę (po raz drugi), budesonid.

Choroba zdecydowanie nie przeszkadza mi w codziennym życiu, w zasadzie nigdy jej nie odczuwałam, z małymi wyjątkami - bardzo rzadko boli mnie brzuch lub odbyt oraz męczą mnie (częściej) wzdęcia lub gazy oraz sporadyczne rozwolnienia czy nudności - ogólnie zawsze jestem w dobrym stanie, choćby CRP wynosiło ponad 200; istotnym problemem jest najwyżej regularność brania leków (aktualnie muszę brać 2h po i 0,5h przed posiłkiem), a wyniki jakie były, takie były. Na razie jestem w stanie remisji, a może właśnie po - ciężko określić, nie choruję zbyt długo, a choroba nigdy w zasadzie nie dawała się we znaki.
Jestem normalną nastolatką, dużo się uczę, czytam i siedzę przy komputerze. Kocham koty, Warszawę i (!) tablice rejestracyjne. Mam wielu przyjaciół, prowadzę bloga, udzielam się na forach dyskusyjnych. Czasem chodzę do szpitala - jasne, na jeden czy parę dni, ale to nikomu nie przeszkadza, klasa czy nauczyciele tylko pytają, czy wszystko ok, a ja nadrabiam zaległości. Żyję normalnym życiem i wierzę, że taki stan będzie zawsze.

Pozdrawiam i witam raz jeszcze,
Ania

PS BeataW to moja Mama :* A.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2009, 20:54 przez CatAnn, łącznie zmieniany 2 razy.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

dethleffs

Re: Witam

Post autor: dethleffs » 23 paź 2009, 21:47

Witaj!
Kurcze, to nie fair, ze choruja tak mlode osoby, badz dzieci :cry: , ja stary kon, czasem mysle, ze sam sobie jestem winien, ale tak mlodzi ludzie, no cos tu nie tak :cry: sorki troche mnie przytyka w okolicach przelyku. Dobrze, ze specjalnie chorobsko Ci nie dokucza :smile: , trzymkaj sie cieplutko, pozdrawiam
my ziomale musimy trzymac sie razem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 23 paź 2009, 21:49

Witaj :) I z dala od mojej tablicy rejestracyjnej :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 23 paź 2009, 22:19

Nie byłam przecież aż taka młoda (tak wtedy uważałam, ale z perspektywy czasu...)
Ja nie zbieram tablic rejestracyjnych, tylko uczę się ich na pamięć xD
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

dethleffs

Post autor: dethleffs » 23 paź 2009, 22:32

przepraszam, moj poprzedni post nie powinien znalezc sie tutaj, prosze go zapomniec.
-Witaj- i pozdrawiam z Redy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 23 paź 2009, 22:37

a czy Ci z Redy i Wejherowa spotykają się w niedzielę w Gdańsku??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 paź 2009, 22:45

witaj na forum CatAnn, cieszę się, że Crohn daje Ci normalnie żyć i niech tak będzie zawsze :spoko:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 23 paź 2009, 22:54

witaj , pozdrawiam z Rumii

dethleffs

Post autor: dethleffs » 23 paź 2009, 22:58

Mamciu droga, a gdzies Ty tu nas znalazla? Czuje sie zaszczycony. Cmok, cmok w rączke.
Co do spotkania, mnie chyba nie bedzie, glowne tematy dotycza dzieci (no o stawach to dla wszystkich) a ja taki juz przerosniety, w dodatku pracuje w niedziele i dlatego waham sie.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2009, 12:28 przez dethleffs, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 23 paź 2009, 23:13

Witaj CatAnn
CatAnn pisze:BeataW to moja Mama
z mamą spotkam sie w niedzielę :wink:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 24 paź 2009, 13:04

hola :)
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
danaK34
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: danaK34 » 24 paź 2009, 18:56

Witaj!
Nigdy nie jest tak, że wszystko zależy od Ciebie.
Nigdy nie jest tak, że nic nie zależy od Ciebie

Awatar użytkownika
Miła
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Miła » 25 paź 2009, 10:13

Siema CatAnn :D
"Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."
Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 25 paź 2009, 11:11

Hej, witaj CatAnn :) Fajnie, ze zdecydowalas sie z nami pogadac :) I dobrze wiedziec, ze jeszcze jedna osoba kocha koty i Warszawe ;) Mamy cos wspolnego ;)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 25 paź 2009, 12:09

Witaj ;)
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”