Strona 1 z 2

Witam

: 23 paź 2009, 21:20
autor: CatAnn
Witam Was wszystkich. Wiem, że moje konto ma już kilka miesięcy, ale nie wchodziłam na nie nigdy i dopiero dzisiaj postanowiłam, że forum będę odwiedzać regularnie.

Pierwszy raz wylądowałam w szpitalu kiedy skończyłam przedszkole (2001 rok), z bólami brzucha, bez przyczyny. Stwierdzono podrażnienie błony śluzowej żołądka (prawdopodobnie po wymiotach), zwiedziłam sporo przychodni i poradni, jednak nie wykryto niczego poważniejszego.
Za drugim razem bóle były częstsze, mocniejsze i bardziej regularne. Było to po klasie drugiej (2003 rok). Kiedy zaczęły im towarzyszyć wymioty (nawet kwasem żołądkowym) i nieustające nudności, odwieziono mnie na pogotowie. Stwierdzono zapalenie wyrostka robaczkowego, który natychmiast wycięto. Po otwarciu mnie na stole operacyjnym lekarze odkryli, że jestem chora na NZJ. Przewieziono mnie (w początkowym stadium choroby) do Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku, gdzie leczę się do dziś. Nigdy więcej nie byłam operowana.
Miałam wiele różnych badań - gastro- i kolonoskopii, USG oraz jeden pasaż, ostatnio także rektoskopię. Brałam pentasę i sulfasalazynę, jednak najbardziej pomagał mi encorton, który brałam dwukrotnie (przez co ważę i wyglądam jak wyglądam). Przechodziłam kurację imuranem, która została przerwana przez drastyczny spadek leukocytów. Obecnie biorę (po raz drugi), budesonid.

Choroba zdecydowanie nie przeszkadza mi w codziennym życiu, w zasadzie nigdy jej nie odczuwałam, z małymi wyjątkami - bardzo rzadko boli mnie brzuch lub odbyt oraz męczą mnie (częściej) wzdęcia lub gazy oraz sporadyczne rozwolnienia czy nudności - ogólnie zawsze jestem w dobrym stanie, choćby CRP wynosiło ponad 200; istotnym problemem jest najwyżej regularność brania leków (aktualnie muszę brać 2h po i 0,5h przed posiłkiem), a wyniki jakie były, takie były. Na razie jestem w stanie remisji, a może właśnie po - ciężko określić, nie choruję zbyt długo, a choroba nigdy w zasadzie nie dawała się we znaki.
Jestem normalną nastolatką, dużo się uczę, czytam i siedzę przy komputerze. Kocham koty, Warszawę i (!) tablice rejestracyjne. Mam wielu przyjaciół, prowadzę bloga, udzielam się na forach dyskusyjnych. Czasem chodzę do szpitala - jasne, na jeden czy parę dni, ale to nikomu nie przeszkadza, klasa czy nauczyciele tylko pytają, czy wszystko ok, a ja nadrabiam zaległości. Żyję normalnym życiem i wierzę, że taki stan będzie zawsze.

Pozdrawiam i witam raz jeszcze,
Ania

PS BeataW to moja Mama :* A.

Re: Witam

: 23 paź 2009, 21:47
autor: dethleffs
Witaj!
Kurcze, to nie fair, ze choruja tak mlode osoby, badz dzieci :cry: , ja stary kon, czasem mysle, ze sam sobie jestem winien, ale tak mlodzi ludzie, no cos tu nie tak :cry: sorki troche mnie przytyka w okolicach przelyku. Dobrze, ze specjalnie chorobsko Ci nie dokucza :smile: , trzymkaj sie cieplutko, pozdrawiam
my ziomale musimy trzymac sie razem :mrgreen:

Re: Witam

: 23 paź 2009, 21:49
autor: Shadowka
Witaj :) I z dala od mojej tablicy rejestracyjnej :)

Re: Witam

: 23 paź 2009, 22:19
autor: CatAnn
Nie byłam przecież aż taka młoda (tak wtedy uważałam, ale z perspektywy czasu...)
Ja nie zbieram tablic rejestracyjnych, tylko uczę się ich na pamięć xD

Re: Witam

: 23 paź 2009, 22:32
autor: dethleffs
przepraszam, moj poprzedni post nie powinien znalezc sie tutaj, prosze go zapomniec.
-Witaj- i pozdrawiam z Redy

Re: Witam

: 23 paź 2009, 22:37
autor: Mamcia
a czy Ci z Redy i Wejherowa spotykają się w niedzielę w Gdańsku??

Re: Witam

: 23 paź 2009, 22:45
autor: Natalka
witaj na forum CatAnn, cieszę się, że Crohn daje Ci normalnie żyć i niech tak będzie zawsze :spoko:

Re: Witam

: 23 paź 2009, 22:54
autor: kasinp
witaj , pozdrawiam z Rumii

Re: Witam

: 23 paź 2009, 22:58
autor: dethleffs
Mamciu droga, a gdzies Ty tu nas znalazla? Czuje sie zaszczycony. Cmok, cmok w rączke.
Co do spotkania, mnie chyba nie bedzie, glowne tematy dotycza dzieci (no o stawach to dla wszystkich) a ja taki juz przerosniety, w dodatku pracuje w niedziele i dlatego waham sie.

Re: Witam

: 23 paź 2009, 23:13
autor: ita71
Witaj CatAnn
CatAnn pisze:BeataW to moja Mama
z mamą spotkam sie w niedzielę :wink:

Re: Witam

: 24 paź 2009, 13:04
autor: kasieek99
hola :)

Re: Witam

: 24 paź 2009, 18:56
autor: danaK34
Witaj!

Re: Witam

: 25 paź 2009, 10:13
autor: Miła
Siema CatAnn :D

Re: Witam

: 25 paź 2009, 11:11
autor: Ania406
Hej, witaj CatAnn :) Fajnie, ze zdecydowalas sie z nami pogadac :) I dobrze wiedziec, ze jeszcze jedna osoba kocha koty i Warszawe ;) Mamy cos wspolnego ;)

Re: Witam

: 25 paź 2009, 12:09
autor: CzarnaMamba
Witaj ;)