Witam Was

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
AGJO
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie

Re: Witam Was

Post autor: AGJO » 31 paź 2009, 17:39

Witam Was,

Sama mysl, ze jest tu Was tak wielu - daje mi poczucie, ze nie jestem sama i ze moze ktos mnie bedzie rozumial bardziej, niz ja sama. Moze znajde tu pomoc i ktos mnie podniesie na duchu, a moze z czasem mi sie uda kogos pocieszyc...

Choruje od lat na zapalenie jelit. Przechodzilam rozne badania, byly rozne diagnozy - od IBS do Crohna. Od roku nikt nie wie co mi jest, bo mimo dobrych wynikow badan-jelita groza mi palcem dzien w dzien i zmuszaja do pozostawania w domu. Mam brzuch jak balon przy otwarciu drzwi, a przekroczenie progu konczy sie biegunka. A ja chce wyjsc z domu!! Czy ktos z Was zmaga sie z czyms podobnym? Pomozcie...prosze..

Pozdrawiam Was
AGJO

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 31 paź 2009, 19:31

Witaj
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 31 paź 2009, 19:47

Witaj, AGJO ;)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Unknown
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: Unknown » 31 paź 2009, 19:51

Witaj :)

Ciekawe jest to, co napisałaś:
AGJO pisze:jelita groza mi palcem dzien w dzien i zmuszaja do pozostawania w domu. Mam brzuch jak balon przy otwarciu drzwi, a przekroczenie progu konczy sie biegunka
AGJO, a czytałaś o tym: http://habbasyndrome.com/_wsn/page2.html ?
Chociaż możliwe, że taka dolegliwość już wcześniej została wykluczona.
Pozdrawiam! :)

P.S. Żeby nie było, że bawię się w stawianie diagnoz :P
http://www.emetro.pl/emetro/1,82493,719 ... ndria.html
Oba linki zawierają ciekawą lekturę, ot co ;)
Polecam wszystkim :D
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Awatar użytkownika
Miła
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Miła » 31 paź 2009, 21:37

Siema AGJO :D
"Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."
Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę

myry
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: myry » 01 lis 2009, 00:17

Witam i ja :wink:

AGJO
Debiutant ✽

Post autor: AGJO » 01 lis 2009, 10:03

Unknown pisze:
AGJO, a czytałaś o tym: http://habbasyndrome.com/_wsn/page2.html ?
Chociaż możliwe, że taka dolegliwość już wcześniej została wykluczona.
Pozdrawiam!

P.S. Żeby nie było, że bawię się w stawianie diagnoz
http://www.emetro.pl/emet...erchondria.html
Oba linki zawierają ciekawą lekturę, ot co
Polecam wszystkim
Cyberhondria :wink: nawet bym sobie zyczyla, wtedy by mi wystarczylo zdrowe przywalenie w glowe :wink:
Nawet dzisiejszy dzien to pokazal, bo ledwo wstalam, a pojawil sie mocny bol po lewej stronie, bulgot w jelitach i natychmiastowa toaleta.
Czekam jeszcze na styczniowa biopsje, ktora wykluczylaby mikroskopowe zapalenie jelit, bo w tym kierunku nie pobierano wycinkow.
Najgorszy jest bol, to z nim glownie sobie nie radze, no i ze wstydem, gdy trzeba prosic, aby ktos mnie wpuscil do toalety w drodze do pracy :smutny:
Gastrolog poradzil Loperamid, ale nie dziala.

Drugi artykul troche mi zajmie czasu, bo moja angielszczyzna nie jest plynna, ale dam rade.
Serdecznie dziekuje :roll:

Pozdrawiam Was
AGJO

Unknown
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: Unknown » 01 lis 2009, 11:28

AGJO pisze:Cyberhondria nawet bym sobie zyczyla, wtedy by mi wystarczylo zdrowe przywalenie w glowe
Ten drugi nie odnosił się bezpośrednio do Ciebie, tylko do faktu, że ja cokolwiek śmiem sugerować;)
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Iluizjana
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Iluizjana » 01 lis 2009, 12:29

Hej AGJO ! Przechodziłam to samo. Myśl ze muszę wyjść, że w pobliżu nie ma toalety, w sklepie, autobusie,na ulicy paraliżowała mnie. Moje jelita pracowały potrójnie szybciej. Słyszałam przelewki, burczenie i natychmiast byłam gotowa na odwiedzenie najbliższej toalety. Czasem jej nie było. :smutny: Tragedia. Ale nauczyłam się wiele. Plany w głowie a w nich zapisane wszystkie toalety. Każde wyjście musiało być przeanalizowane by nie mieć niespodzianek. Każdą "napiętą" sytuację tłumiłam w głowie powtarzając sobie że już jest wszystko w porządku ,że nic się nie dzieje, że to tylko strach ,ze muszę go wykopać z siebie. Z dnia na dzień było lepiej chociaż nie trwało to krótko. Opanowałam własne myśli i własny strach :-) Pozdrawiam i myśl że za drzwiami też jest toaleta. Myśl że świat jest pełen toalet :roll:
Kiedyś walczyłam z jelitami teraz walczę z moją psychiką. Udaje się. Osiem lat spokoju.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 01 lis 2009, 13:26

Witaj :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

dethleffs

Post autor: dethleffs » 01 lis 2009, 14:31

no to idz! bo to czlowiek malo razy zesral sie w gacie :lol:

Angel
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Angel » 01 lis 2009, 15:57

Iluizjana pisze: Plany w głowie a w nich zapisane wszystkie toalety. Każde wyjście musiało być przeanalizowane by nie mieć niespodzianek
mam tak samo. wszędzie gdzie jestem pierwsze co "zwiedzam" to toaleta. każde wyjście jest perfekcyjnie zaplanowane. co niestety mnie strasznie ogranicza - bo nie mogę od tak po prostu wyjść w środku dnia - nie mogę być spontaniczna.. :(

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 lis 2009, 17:41

Czekam jeszcze na styczniowa biopsje, która wykluczylaby mikroskopowe zapalenie jelit, bo w tym kierunku nie pobierano wycinków.
Wycinków nie pobiera się w kierunku, tylko pobrane się bada. Czyżby dotychczas nie pobrano ci wycinków??? Poza objawami, które są bardzo uciążliwe (Czy biegunka budzi cię w nocy). Nic więcej nie piszesz o przeprowadzonej diagnostyce.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 lis 2009, 23:31

Cześć AGJO :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

AGJO
Debiutant ✽

Post autor: AGJO » 02 lis 2009, 07:49

Mamcia pisze: Wycinków nie pobiera się w kierunku, tylko pobrane się bada. Czyżby dotychczas nie pobrano ci wycinków??? Poza objawami, które są bardzo uciążliwe (Czy biegunka budzi cię w nocy). Nic więcej nie piszesz o przeprowadzonej diagnostyce.
Mialam gastroskopie, pobrano wycinki i otrzymalam jedynie inormacje, ze nie stwierdzono Helicobacter pylori, a bole sa spowodowane refluksem. Dostalam Controloc.
Mialam rowniez 2 kolonoskopie oraz 3 sigmoidoskopie, ale nie pobrano wycinkow, nie stwierdzono tez zmian w obrazie jelit. Kazano zrobic badania z krwi na przeciwciala - m.in. celiakia i Crohn oraz alergeny pokarmowe. Wyniki negatywne, niewielka alergia na laktoze. Dostalam naprzemian Metronidazol, Xanax i Nifuroksazyd + probiotyki. Pomagalo na 2 tyg za kazdym razem.
Jak lykam same probiotyki - mam biegunki...
Biegunka nie budzi mnie w nocy. Bole i biegunki zaczynaja sie najczesciej zaraz po wstaniu z lozka. Najciezej jest po posilkach - bole, przelewania, zawsze biegiem toaleta. Moge rownie dobrze wypic wode...
Wiec czekam teraz na miejsce w szpitalu i biopsje j.w.

....a w czwartek mam delegacje sluzbowa - musze przetrwac :smutny:
AGJO

Zablokowany

Wróć do „Centrum Powitań dla Nowych Użytkowników”