Witam Wszystkich!

Wszystkie "dobry" i "czeście" piszcie tutaj (i tylko tutaj). Prosimy o krótkie przedstawienie się.
Jesli macie diagnozę lub jesteście bez diagnozy zapraszamy do działu "Ogólnie o chorobach NZJ".
Jeśli masz mniej niż 18 lat zapraszamy Cię do Forum Junior - w celu uzyskania dostępu napisz do -Ania-.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
novelka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Witam Wszystkich!

Post autor: novelka » 27 lis 2009, 12:11

Już jakiś czas temu trafiłam na to forum.
Dodam, że od kilku miesięcy jestem we wstępnej diagnozie :(

Moja przygoda zaczęła się w ciąży. Pewnego dnia, poszłam na obowiązkową morfologię. A tam od diabła bialych krwinek, CRP ok. 20. Wtedy nic mi nie było jeszcze.
Dopiero gdy... Przepisano mi żelazo. Jak się zaczęła biegunka, to nie mogła się skończyć :(

Trafiłam na oddział położniczy. Tam nikt mnie nie badał, a chirurg stwierdził, że w ciąży różne rzeczy się dzieją, więc nie będziemy nic robić, bo to stan nienormalny i organizm róźnie reaguje...
Dostałam antybiotyki i... przeszło. Pod koniec ciąży pojawiło się znów, do tego gestoza, CC i... koniec problemów jak ręką odjął.

Z małym wyjątkiem. Sluz w kale i nietolerancja zupełna mlecznych rzeczy. Poszłam do lekarza. On stwierdził, że skoro sam śluz to nic...

Po jakimś czasie to samo z synkiem moim i mężem :( Z synkiem długi walczyliśmy, wkońcu zrobiony posiew kału wykazał i gronkowca i Klebsiellę. Wraz z wyleczeniem tego świństwa i przejściem na mleko bezlaktozowe, problemy się skończyły.

Ale ze mną zaczęły. W kale, oprócz śluzu były dodatki krwi :( Gdy zjadłam coś nieodpowiedniego, lądowałam w toalecie np. buraki, cebula, kapusta, groch...

Lekarz rodzinny stwierdził, że to być może nowotwór. Skierował do chirurga. Po badaniach per rectum, chirurg stwierdził, że "nic tam nie ma", a jego podejrzenia kierują się w stronę zapalenia jelita...
Zapisał jednak Debridat. I to był miód na mój problem ... Wszystko przeszło...
Ale jak się okazuje do czasu. Pare dni temu, będąc w gościach nażarłam się buraczków. I znów... Ból brzucha, toaleta, biegunka, śluz z domieszką krwi :(
I moja totalna załamka :( W poniedziałek dzwonię do chirurga, który stiwerdził, że jak sytacja się powtórzy, to zrobimy kolonoskpię...

A ja strasznie się boję, mam małe dziecko :( Perspektywa, że to być może rak mnie przeraża :( Nie chciałabym, by synek wychowywał się beze mnie :(

Druga kwestia, to moje olbrzymie zrosty po cc i stwierdzenia, że kolonoskopia mogłaby być w moim przypadku bardzo bolesna. Jednak nie mogę znaleźć ośrodka w P-niu, który wykonywałby to badanie w ramach NFZ w znieczuleniu :(
Strasznie się boję.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Witam Wszystkich!

Post autor: magda281 » 27 lis 2009, 12:50

novelka, witaj,głowa do góry -w tej sytuacji kolonoskopia musi być wykonana,jeśli bardzo się boisz bólu to może zdecydujesz się dopłacić za samo znieczulenie? Albo może znajdź szpital w którym wykonują znieczulenie ogólne :wink:
novelka pisze:A ja strasznie się boję, mam małe dziecko :( Perspektywa, że to być może rak mnie przeraża :( Nie chciałabym, by synek wychowywał się beze mnie :(
Nie ma co zakładać najgorszego! Zrób badanie i nie stresuj się bo to jeszcze gorzej działa na jelitka-pozdrawiam ;)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 27 lis 2009, 13:11

Witaj novelka, ! Ktory lekarz bez badan stwierdza, ze to moze byc nowotwor i martwi Cie na zapas?! Tylko lekarz bez kompetencji, przeciez to jest zalamujaca diagnoza! Nie mozesz myslec najgorzej, z reszta wiesz jakie ludzie chorzy na raka maja objawy??? Nie chcialabys wiedziec... Trzymaj sie cieplo i walcz o kolonoskopie :) i badanie nie jest takie zle, jak wiekszosc mowi :D bo niestety spotkalam sie z dramatyzowaniem, jaka to nie jest straszna ta kolonoskopia. Powodzenia!
Obrazek

novelka
Debiutant ✽

Post autor: novelka » 27 lis 2009, 13:33

magda281 - właśnie szukam i szukam i znaleźć nie mogę :( Sęk w tym, że rodzinny daje mi skierowanie do chirurga, a ten chce mnie dalej kierować ... W sumie wolałabym dostać skierowanie od rodzinnego na kolono, ale on jak widać próbuje pozbyć się problemu.

CzarnaMamba - lekarz rodzinny, a jakże. Dopiero, gdy zobaczył OB 7 mm i WBC 8 tys., to stwierdził, że raczej nie... A ja i tak mam stracha, bo wystarczyło, że o tym wspomniał.
Może kolonoskopia nie jest zła, nie wiem. Sęk w tym, że ginekolog jakiś czas temu stwierdził u mnie olbrzymie zrosty endometrialne w bliźnie. Bez tego, to cholernie boli przy np. naciąganiu itp, a co dopiero przy grzebaniu we flaczkach :smutny:

A z objawów to mam:
-bóle podbrzusza po prawej stronie;
-częste zmiany w okolicach odbytu (podrażnienia, otarcia, pęknięcia, a co za tym idzie, ból przy wypróżnianiu);
- śluz (ostatnio z domieszką krwi, w ciąży też to miałam, ale gin uparcie twierdził, że to hemoroidy... :smutny: )
- afty, afty, afty (choć, jak się wszystko nasila, to one znikają)
-wzdęcia brzucha i nietolerancję niektórych produktów;
-częste uczucie niepełnego wypróżnienia, albo wypróżnianie się samym śluzem :cry:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 27 lis 2009, 13:34

Witaj novelka :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU

Post autor: Piciu » 27 lis 2009, 13:35

Novelka , jeszcze Tobie nic nie stwierdzono, może to tylko bakteryjne zakażenie , lub masz IBS , nie zakładaj najgorszego.
Głowa do góry. wszystko będzie dobrze i się ułoży pozytywnie :przytul:

Postaraj się od rodzinnego o skierowanie do gastroenterologa.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2009, 13:56 przez Piciu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 27 lis 2009, 13:44

novelka, to masz tak jak ja :)rozni nas to, ze mnie czesto caly brzuch boli, takze lewa strona; bardzo madry ten lekarz rodzinny, niestety wiekszosc taka jest. Ja ostatnio bylam u lekarza, zbadal mnie i mowi: Co pani przypisac? Ja tylko stwierdzilam: Chyba pan powinien lepiej wiedziec, a nie ja :D nie daj sie zwiesc i wolaj o skierowanie do gastroenterologa, a nie do chirurga- to nie jego specjalizacja.
Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 27 lis 2009, 13:53

CzarnaMamba pisze:nie daj sie zwiesc i wolaj o skierowanie do gastroenterologa, a nie do chirurga- to nie jego specjalizacja.
zgadzam się -idź do rodzinnego po skierowanie do gastrologa:) to jest specjalista od flaczków a nie chirurg :/ bo ten to raczej od cięcia hehe
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 27 lis 2009, 14:05

novelka, wyciagnij skierowanie do gastroenterologa, a nie do chirurga.
Witam na forum i powodzenia :)

katjank
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera

Post autor: katjank » 27 lis 2009, 14:33

WitaMY i my.
Nie daj się straszyć ani martwić się na zapas nie warto.
Gastrolog to podstawa. On będzie bardziej zorientowany w temacie i zaleci właściwe badania. Trzymajcie się i nie ma co na razie panikować, trzeba badać i wtedy działać.
Powodzenia.

dethleffs

Post autor: dethleffs » 27 lis 2009, 16:11

dziń dobry
z tych objawow to crohn jak w morde dal, przynajmniej identyczne dolegliwosci jakie ja mialem.
Z ta kolonoskopia to moze pozniej, skoro sa przeciwskazania, moze pasaz jelit? badanie calkowicie bezbolesne, tylko trzeba stracic caly dzien i wypic cos, co smakuje jak cement z woda i tyle samo wazy, walna Ci pare fotek rentgenem i do domu.
Tak jak poprzednicy, tak i ja tez namawiam, trzeba niektorych konowalow ostro naciskac, bo niektorzy siedza w tych osrodkach za kare (tyle lat nauki, trudnej nauki, pensja do dupy i jeszcze ludziom trzeba zagladac tam gdzie i ta pensja powinna byc - to im sie nie chce)
A tego rodzinnego to zmien od razu, to jakis palant. Straszyc rakiem? bez podstaw? i jeszcze wysylac do chirurga, co on ma Cie ciac, bez diagnozy? czy jaki diabel.

Awatar użytkownika
Migotka
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita

Post autor: Migotka » 27 lis 2009, 16:13

Hej novelka
co prawda lekarzem nie jestem, ale Twoje objawy na raka wcale nie wyglądają, mogłoby to być zapalenie jelit (i nie musi być od razu nieswoiste, może być o podłożu bakteryjnym)
Kolonki się nie bój nic, robią w znieczuleniu całkowitym w Poznaniu w szpitalu klinicznym na ul Przybyszewskiego (miałam tam dwie kolonki i zero bólu), z tym że musisz mieć skierowanie od rodzinnego
Jak możesz przeznaczyć trochę pieniążków na prywatną wizytę u gastroenterologa, to proponowałabym przejść się do dr Agnieszki Dobrowolskiej-Zachwiei (wygoglaj ją w necie, ma swoją stronę internetową z numerem telefonu), lub do dr Doroty Mańkowskiej-Wierzbickiej - przyjmuje na ul. Hetmańskiej. One obie są dobrymi lekarzami i obie pracują na oddziale gastroenetrologii w szpitalu na Przybyszewskiego.
Jakbyś coś jeszcze chciała się dowiedzieć w tej kwestii, to daj znać - ja też jestem z Poznania

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 27 lis 2009, 16:33

dethleffs pisze:moze pasaz jelit?
po co sobie zawracać głowę tym przestarzałym badaniem, wycinków też nie będzie do badania histpat.
dethleffs pisze:i jeszcze wysylac do chirurga, co on ma Cie ciac, bez diagnozy?
są na forum osoby leczące się u chirurgów i bardzo zadowolone z tego leczenia, nikt nikogo nie kroi na dzień dobry :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

dethleffs

Post autor: dethleffs » 27 lis 2009, 17:14

Natalka pisze:
dethleffs pisze:moze pasaz jelit?
po co sobie zawracać głowę tym przestarzałym badaniem, wycinków też nie będzie do badania histpat.
dethleffs pisze:i jeszcze wysylac do chirurga, co on ma Cie ciac, bez diagnozy?
są na forum osoby leczące się u chirurgów i bardzo zadowolone z tego leczenia, nikt nikogo nie kroi na dzień dobry :wink:
- no stare, ale kolonoskopia nie musi potwierdzic crohna, nawet z wycinkow, mimo to masz racje, kolonoskopia najlepsza, bo wziernikiem mozna dotrzec do zastawki i dalej, miec pelen obraz, no i wspomniane wycinki
- nigdy sie tak nie leczylem, pewnie sie dlatego tak zasadzilem na chirurgow, chirurg kojarzy mi sie z brzytwa, wole gastro jednak - moze tak to ujme, troche lagodniej :)
zdroweczka!

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: mkris » 27 lis 2009, 18:17

Witam ;)
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

Zablokowany