DZIEŃ EDUKACJI o NZJ Kraków 4 grudnia 2010- Zapraszamy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: DZIEŃ EDUKACJI o NZJ Kraków 4 grudnia 2010- Zapraszamy

Post autor: Szaraja » 05 gru 2010, 19:01

Myślę, ze ocena wykałdu poprzez pryzmat własnych uprzedzeń , to nie najlepszy sposób. Mam nadzieję, że jesteśmy w stanei docenić, że wykładowcy poświęcili swój czas w sobotę, przygotowali wykład. Co do słów Profesora, to myślę, że wyjęte zostały kompletnie z kontekstu, a chodziło o coś całlkiem innego, że jesteśmy tak traktowani, ale dlatego musimy walczyć o swoje. Faktycznei trochę przykro, że wiecej widziałaś minusów niż plusów. Proponuję kolejny post i opisanie tego co sie podobało, a nie tylko co żle było odebrane- więcej optymizmu, jest lepiej wtedy żyć i rozmawiać z ludzmi.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Gundis
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Gundis » 05 gru 2010, 20:58

Szaraja pisze:Myślę, ze ocena wykałdu poprzez pryzmat własnych uprzedzeń , to nie najlepszy sposób. Mam nadzieję, że jesteśmy w stanie docenić, że wykładowcy poświęcili swój czas w sobotę, przygotowali wykład.
Doceniam! Z tymi uprzedzeniami - prawda, palce zaświerzbiały, wycofałem. Ale podtrzymuję swoje uwagi co do tego akurat wykładu (dr Owczarek) - brak przejrzystego układu, rzeczy bardzo trudne pozostawione bez komentarza, rzeczy bardzo łatwe zbyt długo komentowane. To moje prywatne odczucie. Ja wiem, że wiele osób nie zna skrótów CD, CU, IBD. Czy znają zatem znaczenie terminów alfaintegryna, cytokina itp? Dużo tam było nieporządku i trzeba było podjąć sporą pracę intelektualną, żeby wyłuskać rodzynki, takie jak informacje o przeszczepach krwiotwórczych komórek macierzystych czy leukaferezie.
Szaraja pisze:Co do słów Profesora, to myślę, że wyjęte zostały kompletnie z kontekstu, a chodziło o coś całlkiem innego, że jesteśmy tak traktowani, ale dlatego musimy walczyć o swoje.
Jak widać "język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie". Oczywiście, że Pan Profesor komentował stosunek NFZ-u i ludzi do nas, a nie wypowiadał swoją opinię. I to właśnie zabrzmiało dla mnie mocno, dotarło do mnie, że jest bardzo ciężko i trzeba włożyć mnóstwo pracy i wysiłku, by ty zmienić. A słowa mojej krytyki były skierowane nie w stronę profesora tylko "społeczeństwa" z jego wypowiedzi. Obiecuję, że założę nowy temat w tej sprawie, żeby nie było niejasności. To zresztą bardzo, bardzo ciekawe, więc raczej do działu ogólnego.
Szaraja pisze:Faktycznie trochę przykro, że wiecej widziałaś minusów niż plusów. Proponuję kolejny post i opisanie tego co sie podobało, a nie tylko co żle było odebrane- więcej optymizmu, jest lepiej wtedy żyć i rozmawiać z ludzmi.
A to już jest po prostu pomyłka, nazwać tego inaczej nie można. Pomyłka już ot choćby dlatego, że nie "widziałam", lecz "widziałem" ;) Bardzo uczciwie napisałem swojego posta, podziękowałem za organizację spotkania, dokładnie napisałem dlaczego cenię sobie wykłady prof. Hermana, dr Sładek, mgr Demy itd. Podkreśliłem również, że po raz pierwszy od dawna, mimo iż z nikim nie rozmawiałem osobiście, czułem się na sali jak wśród swoich i że bardzo się cieszę na styczniowe spotkanie. Z tym brakiem optymizmu i przewagą minusów to zatem jakieś nieporozumienie, naprawdę.

Nie uważam zresztą, że takie reakcje nawet na szczątkową krytykę są na miejscu. Po raz pierwszy pojawiłem się na spotkaniu towarzystwa, złożyłem deklarację, jestem wciąż jak gdyby osobą z zewnątrz. Pozwoliłem sobie oprócz podziękowań wypowiedzieć własną opinię na temat jednego wykładu. Uważam, że takie głosy są cenne i ważne.

Nie można pisać tylko o tym co było źle odebrane? Jestem jedyną osobą, która napisała cokolwiek negatywnego! Proszę Pani (bo bardzo mi głupio, gówniarz jestem), prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Bez ciągłego ruchu i wymiany opinii (a do tego służy forum jak sądzę) towarzystwa zamieniają się w kółka wzajemnej adoracji. Mówię to z doświadczenia działalności w kilku innych organizacjach. Owszem, palcem nie kiwnąłem by pomóc w organizacji tych dni, choruję "tylko" rok i jeszcze mam ledwie 25 lat, ale, po pierwsze, bardzo chciałbym pomóc w czym tylko mogę (o czym napisałem w deklaracji) i będę pomagał, po drugie: piszę to bez zaciętości i złośliwości, tylko opinie i argumenty, własne odczucia, którymi chcę się podzielić, by zobaczyć, czy ktoś ma podobne.
CD, diagnoza: styczeń 2010

Awatar użytkownika
Gundis
Debiutant ✽

Post autor: Gundis » 05 gru 2010, 21:14

magdalene pisze:I tego się trzymajmy! A wiek naprawdę nie gra roli :)
Uff, wreszcie się ktoś do mnie uśmiechnął :) Już myślałem, że każdy mój post dzisiaj rozsiewa (niepotrzebnie) aurę niezgody...

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 05 gru 2010, 21:45

Ja troszkę późno bo z Gustawem to jakoś ciezko się zawsze wybrać :)
Miło słyszeć takie słowa o mojej Pszczółce no i mam nadzieję tola ,że wnet i Ty go poznasz osobiście.. ja tam często w Kraku jestem :)
tak czy siak, miło było spotkać te uśmiechnięte buźki Wasze, pozwiedzialismy jeszcze Kraków i o 20 udalismy się do domku, cóż droga łatwa nie była , ale w końcu Radi to motocyklista i nie w takich warunkach dawal sobie rade :) ( widać było polowe maski chwilami we mgle)

do znów
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Szaraja
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 05 gru 2010, 22:20

Wybacz Gundis, zwykłą literóka w rodzaju żeńskim :wink:
A co do opinii, to mam tą przewagę, że jestem wielką optymistką i chyba patrzę na wszystko z optymizmem, stąd wyczulona jestem na nwet drobny pesymizm. Na dodatek łątwiej mi, bo chora nie jestem. W tym prym wiodą moje dzieci :razz:
A jeśli pozowlisz, to jesteśmy na "Ty". Nie spotkamy się pewnie 22 stycznia- raczej nie dam rady, najwyżej Wam sernik przywiozę, ale mam nadzieję, że przy innej okazji nam sie uda spotkać i pogadać.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Gundis
Debiutant ✽

Post autor: Gundis » 05 gru 2010, 22:57

Szaraja pisze:najwyżej Wam sernik przywiozę, ale mam nadzieję, że przy innej okazji nam sie uda spotkać i pogadać.
Uwielbiam sernik, więc już się cieszę :roll: . Oby mnie wtedy właśnie nie chcieli pokroić (czekam na termin resekcji). :wink:

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Kontakt:

Post autor: Marky » 06 gru 2010, 00:17

Sorki, że dopiero teraz ale i ja chciałbym wyrazić swoje gorące podziękowanie za organizację Dni Edukacji :!:
Myślę że w równym stopniu należą się one Gronu Lekarskiemu i Żabusi za poświecenie sobotniego przedpołudnia i przygotowanie ciekawych wykładów jak również Magdzie, Pawłowi i Marlenie (przepraszam jeśli kogoś pominąłem) za to że dzięki ich pracy mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć w tym wartościowym i pożytecznym przedsięwzięciu :prosze:
To dzięki Wam, pomimo na prawdę zimowej aury frekwencja na auli była wysoka i mam nadzieję kolejnym osobom łatwiej będzie zrozumieć i zaakceptować nasze choróbsko.

Dziękuję również wszystkim obecnym za przybycie a w szczególności tym którzy nabyli kalendarz :!: Oczywiście z powodu tremy, podczas mojego krótkiego apelu o kupno kalendarza nie powiedziałem tego co sobie zaplanowałem, nie podziękowałem również autorom zdjęć :cry: Mam jednak nadzieję że każdy sam rozumie przesłanie powstania kalendarza i powód dla jakiego warto go nabyć :wink:

Przepraszam, że w tym roku ze względu na "rodzinne obowiązki" mogłem Wam towarzyszyć jedynie do połowy imprezy, ale mam nadzieję że uda się to nadrobić podczas spotkania na Śląsku i 22 stycznia ponownie w Krakowie.

A skromnie przyznam że to ja wieszałem rano płaszczyki i jeśli również o mnie mówiłaś Żabusiu w kwestii dobrej formy to tylko pozostaje mi podziękować... zawsze fajnie podpiąć się pod miłe słowa :)

Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce :roll:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 06 gru 2010, 08:26

Gundis pisze: Uff, wreszcie się ktoś do mnie uśmiechnął :) Już myślałem, że każdy mój post dzisiaj rozsiewa (niepotrzebnie) aurę niezgody...
każdy ma prawo do własnej opinii. :)
rzeczywiście było tak, że wśród słuchaczy wykładów były osoby które nie mają zbyt dużej wiedzy nt NZJ i takie, które zmagają się z tematem nie od wczoraj. W związku z tym pewne oczywiste dla jednych osób rzeczy nie są wcale tak oczywiste dla innych i aby przeprowadzić w sposób zrozumiały dla wszystkich wykład należało te podstawy również wprowadzić. To że akurat Ty wiesz do czego się odnosi skrót CU, nie oznacza że inna osoba również.
Wykład o diecie był dla mnie super. Muszę przyznać, że słuchałam go z zaciekawieniem i myślałam 'no tak, tego się jeść nie powinno i rzeczywiście mi szkodzi' :mrgreen: Dowiedziałam się też przy okazji nowych rzeczy, np nie wiedziałam że przy przewężeniu nie powinno się jeść sałaty. Człowiek całe życie się uczy.

Niestety dla mnie również, konkretnie jeden z wykładów zawierał wyrażenia które zbyt wiele mi nie mówiły, ale ogólnie wykład zaliczam do bardzo ciekawych.

Myślę że generalnie nie można tak krytykowac naszych wykładowców, gdyż żaden z nich nie jest zapewne profesjonalnym prezenterem. To sa ludzie, którzy mają wiedzę i chcą się z nią podzielić, i to jeszcze bezinteresownie. Nie każdy musiał skończyć szkolenie z zakresu prowadzenia prezentacji i na pewno każdy dał z siebie wszystko. Chwała tym ludziom za to i jedyne co można to podziękować. Krytykować myślę że można by Krystynę Czubównę, ktora mówiłaby zbyt szybko i nikt by nic nie zarejestrował.

Gumdis, ja Ci to musze napisać. Masz bardzo nie ładny avatar, normalanie ileroć na niego patrzę to mnie przerażenie ogarnia. Buuu straszny jest. tak wiem, to jest dzieło sztuki :)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 19:10 przez Miska Ryżu, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Gundis
Debiutant ✽

Post autor: Gundis » 06 gru 2010, 13:17

Miska Ryżu, masz rację, zgadzam się, o dwa słowa za dużo się powiedziało. I sam powiem jeszcze raz: ten dzień edukacji to fantastyczna sprawa i dziękuję mocno wszystkim, dzięki którym mógł się on odbyć.

dorota74
Debiutant ✽

Post autor: dorota74 » 07 gru 2010, 11:44

Byłam pierwszy raz na spotkaniu,niestety ta choroba dopadła moją dwunastoletnią córkę :smutny: .Mam nadzieję,że zaostrzenie długo do nas nie wróci bo bardzo się tego boję :smutny:

Pozdrawiam wszystkich chorych i nie tylko :wink:
dorota74

Szaraja
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 09 gru 2010, 23:03

Dorota, myślę, ze nalezy się Tobie osobny wątek w powitaniach, choć moze coś przeoczyłam. Na pewno będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki,

dorota74
Debiutant ✽

Post autor: dorota74 » 10 gru 2010, 13:21

Dzięki Szaraja za słowa otuchy :roll: Mam nadzieję,że dojadę na następne spotkanie :wink: Pozdrawiam wszystkich :jupi:
dorota74

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”