Turnus rehabilitacyjny

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
nestetin93
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Turnus rehabilitacyjny

Post autor: nestetin93 » 06 sty 2012, 20:16

Witam

Mógłby ktoś napisać jak krok po kroku zdobyć dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny w górach z schorzeniami jelit, co muszę mieć od lekarza, potem gdzie co załatwic. Proszę również o podanie jakiś przykładowych obiektów w górach gdzie byliscie oraz jakaś ocene czy warto tam jechac??

Pozdrawiam

nestetin93
Początkujący ✽✽

Re: Turnus rehabilitacyjny

Post autor: nestetin93 » 06 sty 2012, 20:33

magdalene pisze:Trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności, a ośrodek musi mieć podpisaną umowę z PFRON. Wtedy złożyć dokumenty w oddziale PFRON odpowiadającemu miejscu zamieszkania, wizyta u lekarza, jak dobrze pamiętam, nie jest potrzebna.
A można liczyć na dotacje z ZUS-U ponieważ pobieram stamtąd rente socjalna z powodu niezdolnosci do pracy ??

nestetin93
Początkujący ✽✽

Post autor: nestetin93 » 06 sty 2012, 21:43

Tak bardzo chciałbym jechać tylko żę w równe 2 lata temu starałem się o dofinansowanie z PFRON-u na laptopa no i dostałem i tam trzeba czekac 3 lata aby starać się o kolejne dofinansowanie chyba sie coś zmieniło podpowiedzcie ??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
polomski
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: polomski » 01 lut 2012, 12:54

Mam pytanie - o turnus nad morzem - a właściwie poziom dofinansowania z PFRON.

Na poczatku roku stawałem na komisji w PCPR i orzeczono mi umiarkowany na 3 lata.
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi właśnie o pieniądze. I ciekaw jestem ile PFRON może mi dopłacić. W dobie kryzysu - każda złotówka ważna ;)
A chciałbym wybrać sie z żoną i dwoma trolami (4 lata i 10 m-cy). ;)

Jakie są problemy z PFRONem? bo pewnie są.
Czy ktoś sie wybiera z 3-4-5 latkiem na taki turnus? albo czy takie dzieciaki też jeżdzą - chodzi mi o towarzystwo (nie dla mnie tylko dla małego - oczywiście)

;)

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”