Konferencja w Krakowie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Konferencja w Krakowie

Post autor: Gośka » 30 wrz 2007, 10:39

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji w dniu 13 października 2007

Temat: ‘Nowoczesne leczenie nieswoistych chorób zapalnych jelita’
Miejsce spotkania: Campanille Hotel Kraków, ul. Św. Tomasza 34

Organizatorzy:
1/ Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita ‘J-Elita’
2/ I Katedra Chirurgii Ogólnej Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego
3/ Towarzystwo Naukowe Nutrimed
4/ Nutricia Ltd. Polska

Prowadzący:prof. Grażyna Rydzewska, dr Stanisław Kłęk

Program szczegółowy
09.00– 09.15 Rozpoczęcie Konferencji, powitanie uczestników – przedstawiciel J-elita , dr Stanisław Kłęk

09.15 – 11.15 Nowoczesne leczenie nieswoistych chorób zapalnych jelita - prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska (Specjalista Krajowy ds. Gastroenterologii)

12.15 – 13.15 Metody diagnostyczne w nieswoistych chorobach zapalnych jelita – dr med. Małgorzata Zwolińska - Wcisło (Katedra Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Zakaźnych)

13.15 - 13.45 Przerwa kawowa

13.45 – 14.15 Leczenie żywieniowe a nieswoiste zapalenia jelit – dr med. Stanisław Kłęk (I Katedra Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum UJ, Towarzystwo Naukowe Nutrimed)

14.15 – 15.00 Współczesne standardy leczenia nieswoistych zapaleń jelit w pediatrii – dr med. Małgorzata Sładek (Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum)

15.00 – 15.30 Dyskusja

15.30 – Zakończenie konferencji

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: Konferencja w Krakowie

Post autor: Gośka » 12 paź 2007, 17:25

No niestety ja nie będę - dorwala mnie jakaś infekcja jelitowa.Bardzo, bardzo żałuję.
Szkoda tolu, ze nie będziecie na wykładzie prof Rydzewskiej - wydaje mi się , ze to bedzie bardzo interesujący wykład. Bedziemy tam też mieli stoisko i dobrze by było aby ktoś pomógł w obsłudze.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2007, 17:46 przez Gośka, łącznie zmieniany 1 raz.

matchew
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: matchew » 12 paź 2007, 20:02

tola pisze:O ile mnie dobrze pamięć dobrze nie myli będzie też matchew
Tola, pamięć Cie nie myli :mrgreen: potwierdzam przybycie. Chyba tylko za ciche budziki mogą to popsuć :wink:

Awatar użytkownika
senior Martinez
Początkujący ✽✽

Post autor: senior Martinez » 12 paź 2007, 20:24

Ja również potwierdzam swoje przybycie :roll:
Jednakże po całotygodniowym porannym wstawaniu do pracy, sama myśl o wstaniu z samego rana w SOBOTĘ napawa mnie przerażeniem :cry: :wink:

matchew
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: matchew » 12 paź 2007, 21:46

tola pisze:tola proszę pisac przez małe t
Ok, poprawie sie nastepnym razem
senior Martinez pisze:Jednakże po całotygodniowym porannym wstawaniu do pracy, sama myśl o wstaniu z samego rana w SOBOTĘ napawa mnie przerażeniem
Nie tylko Ciebie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

matchew
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: matchew » 12 paź 2007, 22:20

Postaram sie nastawić budziki wcześniej, żeby sie tak nie zrywać na szybko. Planuje być przed 9, tak koło 8.40-50. Zobaczymy co z planów wyjdzie :wink:

Deniro_RS

Post autor: Deniro_RS » 13 paź 2007, 09:58

Tym razem nikogo od nas nie bedzie :cry: nad czym ubolewam jednak siła wyzsza dziś na to spotkanie nie pozwala nam przybyć :evil:

Awatar użytkownika
senior Martinez
Początkujący ✽✽

Post autor: senior Martinez » 13 paź 2007, 16:49

Chciałbym poinformować,że konferencja się odbyła :razz: .Wykłady wygłoszone przez zapowiadanych lekarzy były bardzo interesujące, audytorium składało się zarówno z lekarzy, personelu medycznego jak i członków naszego stowarzyszenia(obecni byli min.Mamcia,Marky,tola,Izabela,matchew,ja :wink:i inni) , a także osób trzecich :wink: Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań prelegentom,a w czasie przerwy był czas na luźne rozmowy z lekarzami na tematy stricte medyczne jak i prywatne.Podsumowując, warto było przyjść, a kto nie mógł być, niech żałuje :mrgreen:

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mutti » 13 paź 2007, 19:00

No więc załuję.
Nie mogłam. A tak wiele sobie obiecywałam po tej konferencji.

matchew
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: matchew » 14 paź 2007, 11:51

tola pisze:senior Martinez napisał/a:
Podsumowując, warto było przyjść, a kto nie mógł być, niech żałuje
istotnie potwierdzam.Było bardzo miło.
Zgadzam się z tolą i senior Martinezem - warto było przyjść. Wykłady były ciekawe, nie mówiąc już o spotkanych osobach :wink:

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 14 paź 2007, 16:41

Konferencja była rzeczywiście bardzo ciekawa.

Przybyłych powitali pani prezes J-Elity dr Małgorzata Mossakowska oraz dr med. Stanisław Kłęk z I Kliniki Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej. Następnie wykład pt. „Nowoczesne leczenie nieswoistych chorób zapalnych jelita” wygłosiła pani profesor dr n. med. Grażyna Rydzewska, konsultant krajowy ds. gastroentrologii. Wykład dotyczył między innymi leków biologicznych (infliksimab, adalimubab).

Następnie pani dr med. Małgorzata Zwolińska-Wcisło przestawiła metody diagnostyczne w chorobach zapalnych jelit (gastroskopia, kolonoskopia, prześwielenia, tomografia, rezonans magnetyczny, usg).

Pani Agata Rysz-Bracha przestawiła preparaty żywieniowe firmy Nutricia, a także sposoby ich podawania. Zapowiedziała nowości w ofercie firmy (nutridrinki z błonnikiem).

Dr med. Stanisław Kłęk przybliżył problematykę leczenia żywieniowego. Leczenie żywieniowe nie może być stosowane jako jedyne leczenie u dorosłych, natomiast może odgrywać ważną rolę wspomagającą.

Pani dr med. Małgorzata Sładek przybyła na konferencję po długiej podróży i przedstawiła współczesne standardy leczenia nieswoistych zapaleń jelit w pediatrii. Tu także pojawił się temat leczenia biologicznego.

Przed wykładami:
Obrazek Obrazek
Powitanie uczestników przez panią prezes dr Małgorzatę Mossakowską oraz dra med. Stanisława Kłęka:
Obrazek
Wykłady prof. Rydzewskiej i dr Wcisło:
Obrazek Obrazek
Marek Lichota dziękuje za przybycie pani prof. Rydzewskiej:
Obrazek Obrazek
Kilka słów o Towarzystwie J-Elita, a my słuchamy:
Obrazek Obrazek
Wykład o ofercie firmy Nutricia:
Obrazek
Przerwa:
Obrazek Obrazek Obrazek
Wykłady dra Kłęka i dr Sładek:
Obrazek Obrazek
CU, j-pouch

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 14 paź 2007, 17:25

A ja cieszę się najbardziej, że z roku na rok na organizowanych spotaknaich jest coraz więcej osób. już nie ma problemów z frekwencją na spotkaniach i nie chodzą ciągle te same osoby. Kto jest od początku pamięta, jak trudno było na początku. Teraz jest super,a udziału w seminarium Wam zazdroszczę , ale już za późno na stękanie. Następnego na pewno nie opuszczę.
Pozdrawiam serdecznie
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 paź 2007, 18:46

Ja nie żaluję, że byłam, a sporo mnie to kosztowało bo w piątek byłam w Bygdoszczy na sesji poświęconej NZJ u dzieci. Do domu wróciłam o 10 wieczorem, a o 6 rano wsiadłam w pociąg. Obie konferencje suprer.
Prof Rydzewska przekazała bardzo pocieszajace dla nas informacje.
Programy lekowe - leczenie biologiczne, budesonid
Duża szansa na otwarcie oddziału leczenia jelit w prowadzonej przez Nią klinice szpitala MSWiA. jak to się uda to będzie miejsce, gdzie kompleksowo będą leczone trudne przypadki.
Jak dojdę do siebie to napiszę coś więcej o Bydgoszczy.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 14 paź 2007, 20:11

Ja dalej podkreślam, że jestem pełna podziwu dla Ciebie- osobiście przestałam nadążać, a ten tydzień miałaś naprawdę ciężki. na marginesie obydwoje z Maćkiem powinniście mieć przydomek "niezniszczalni"
pozdrawiam i mam nadzieję, że zdołasz chwilę odpoczać
Szarja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

izabela
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: izabela » 14 paź 2007, 21:17

Bardzo ciekawe wykłady były.Naprawdę warto było być na tych wykładach ,z resztą jak na każdych ciekawie i miło jest.

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”