Oznaczenie stężenia "greliny" - III Katedra Chirur

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Oznaczenie stężenia "greliny" - III Katedra Chirur

Post autor: Marky » 03 lut 2008, 22:43

Witajcie :)

W nawiązaniu do wiadomości, którą otrzymałem z III Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej CM UJ w Krakowie, chciałbym poinformować, że w ramach prowadzonych badań przez powyższą Klinikę, istnieje możliwość:

Oznaczenia stężenia greliny całkowitej (aktywnej i nieaktywnej) oraz greliny aktywnej w surowicy krwi pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna/WZJG.

Grelina jest 28-aminokwasowym peptydem odkrytym w 1999 roku. W organiźmie występuje w 2 formach: aktywnej oraz nieaktywnej.
Funkcja tego peptydu w organizmie jest nadal przedmiotem intensywnych badań. Jej szeroka dystrybucja wskazywać może na wielokierunkowe działanie. Dotychczas opublikowane w literaturze badania udowodniły udział greliny w regulacji apetytu, metabolizmie organizmu, motoryki przewodu pokarmowego, karcynogenezie różnych nowotworów, regulacji układu immunologicznego oraz między innymi stymuluje globalny mediator stanu zapalnego. Co może przemawiać za udziałem tego hormonu w patogenezie choroby L-C / WZJG.

Jeśli, ktoś w nas byłby zainteresowany badaniem, które polega na pobraniu w standardowy sposób - 2 probówek krwi na morfologię od każdego z badanych (około 5-8 ml) oraz wyliczeniu wskaźnika CDAI, proszę o kontakt ze mną drogą mail’ową: marky@interia.pl lub telefonicznie na numer tel.:[i]0514 330 440[/i] w celu ustalenia terminu badania.

Badania nadzorują lekarze III Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej CM UJ, a dokładnie lek. med. Jakub Kenig oraz lek. med. Tomasz Cegielny.

Sugerowany termin badania to wtorek tj. 05.02.2008 r., w godz. 13.00-14.00 w Szpitalu Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, przy ul. Prądnickiej 35-37, gdzie mieści się III Katedra Chirurgii CM UJ. Proszę o potwierdzenie chęci skorzystania z badania w formie mail'owej lub telefonicznej. Istnieje również możliwość pobrania krwi w innym terminie (w godz. 13.00-14.00), przy czym w takiej sytuacji proszę o przekazanie proponowanego terminu do mnie, a ja skonsultuje go w lekarzami przeprowadzającymi badanie.

Pozdrawiam serdecznie,

Marky – Marek Lichota :)
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Oznaczenie stężenia "greliny" - III Katedra Chirur

Post autor: doelli » 08 lut 2008, 15:24

Wam pod tym wzgędem lepiej, bo trudno, żebym z Sanoka jechała do Krakowa oddać krew do badań. A samej krwi niestety nie dało się przetransportować, bo nie ma umów... i specjalny sposób przewożenia - krew miała być mrożona w odpowiedniej temperaturze.:smutny:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 08 lut 2008, 17:26

doelli- proponuję, zadzwoń , umów się na 22.02- po drodze do Zakrzowa wstąpisz i pobiorą badania. Moja propozycja jest nadal aktualna.
Wszystko uda się rozwiązać, tylko chęci brak :razz:
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 08 lut 2008, 18:31

Wszystko uda się rozwiązać, tylko chęci brak.
Szaraja ja mam już trzeci termin na wizytę w Warszawie, to to, to tamto i wiecznie ciężko coś ustalić.
Co ja nakombinuje przy trójce małych dzieci?
Siedzę w domu i od czasu do czasu wpadnę do firmy, żeby poukładać papiery.
Próbowałam zagadać z moim, ale on tego nie widzi... fajnie, by było się spotkać i poznać, ale chyba jeszcze nie nadszedł czas. Dzięki wielkie za tyle dobrych chęci i ponagleń!
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Kontakt:

Post autor: Marky » 09 lut 2008, 23:24

Dzięki Ilonie, Magdalene, Toli i Dominikowi za uczestnictwo w badaniu.

Mam nadzieję, że oprócz własnej ciekawości jakie jest stężenie greliny w naszej krwi, udało się zrobić coś dobrego dla całości wiedzy na temat NZJ, choćby w małej drobince :)

Pozdrawiam i do zobaczenia :wink:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

savi
Debiutant ✽
Kontakt:

szkoda

Post autor: savi » 21 mar 2008, 17:53

A ja dopiero teraz to czytam jak to było ponad miesiąc temu. Szkoda że się nie załapałem, bo chętnie bym się dowiedział czy mam podniesioną grelinę :)) Ale za to doktora Keniga bo mnie uczył od grudnia, zatem jak tylko pojadę po wpis to się wypytam :)
Nawet pamietam ze przez niego koleżanki z grupy miały szansę zbadać mnie za pomocą głowicy USG, skoro byłem jednym facetem na 4 osoby :)

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”