Europ. Spotk. Młod. - Tajemn. Ogród (Kraków) - 12.07. - g.17

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Europ. Spotk. Młod. - Tajemn. Ogród (Kraków) - 12.07. - g.17

Post autor: Marky » 07 lip 2010, 02:17

Witam wszystkich,

Myślę, że mało kto z nas wie, że małymi kroczkami nawiązaliśmy współpracę z Europejską Federacją Stowarzyszeń Osób z Crohn’em i Colitis Ulcerosa. Jest to głównie zasługa Jurka Demiańczuka, który udał się na tegoroczny zjazd EFCCA, który odbył się w Helsinkach. Współpraca ta stwarza nam wiele nowych możliwości takich jak m.in. :
- współpraca i wymiana doświadczeń ze Stowarzyszeniami NZJ z innych krajów
- możliwość konfrontacji standardów leczenia NZJ w Polsce na tle innych krajów stowarzyszonych
- dostęp do najnowszych badań i osiągnięc medycznych z zakresu NZJ
- realizacja wspólnych projektów europejskich, takich jak np. Europejska Fundacja badań nad NZJ.
Dodatkowym atutem obecności w strukturach EFFCA, jest możliwość uczestnictwa w spotkaniach organizowanych przez tą organizację w różnych krajach europejskich :roll:

Jedną z takich okazji było tegoroczne spotkanie młodych z NZJ, zorganizowane w norweskim Sommaroy, w którym i ja miałem okazję uczestniczyć. Każdy kraj, reprezentowany przez dwóch delegatów. Niestety wysokie koszty przelotu, które pokrywaliśmy we własnym zakresie przyczyniły się do tego że w tym roku sam reprezentowałem nasze Stowarzyszenie. Pomimo tego, czas spędzony w Norwegii upłynął w miłej i "twórczej" atmosferze. Jak dla mnie było to wspaniałe doświadczenie :roll: , które naładowało mnie energią do realizacji nowych pomysłów jak również dało możliwość poznania wielu osób z innych krajów zmagających się na co dzień z tymi samymi problemami. Całość programu spotkania była podzielona na dwie części:
Cześć "naukowa" podzielona była na prezentacje tematyczne i warsztaty ćwiczeniowe związane z tematyką NZJ.
Na część "rozrywkową" składała się:
- wędrówka górska, łowienie ryb na morzu ( to było potraktowane jako rywalizacja sportowa, która również ma coroczną tradycję), uroczysta kolacja z imprezą pożegnalną. Oczywiście było też troszkę czasu wolnego na własne pomysły spędzenia czasu lub możliwość skorzystania z gier na świeżym powietrzu (badminton, piłka) lub inne gry towarzyskie :wink:

Link do zdjęć z EYM Sommaroy, Norway 2010

Tym niemniej z satysfakcją chciałbym wszystkich poinformować że przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych 2011, odbędzie się w Polsce w okolicach Krakowa. Myślę, że to doskonały pomysł na promocję naszego Stowarzyszenia na tle Europy, który już na starcie pozwoli nam zaistnieć i zdobyć liczącą się pozycję w ramach EFFCA - co myślę przełoży się z korzyścią na przyszłość. Niestety jak ze wszystkim oprócz splendoru, który mam nadzieję uda nam się zebrać po organizacji spotkania w 2011, czeka nas mnóstwo pracy związanej z organizacją całej imprezy.

Dlatego też zapraszam wszystkich chętnych do pomocy na spotkanie w poniedziałek tj. 12.07.10, o g. 17.00 w Tajemniczym Ogrodzie na krakowiskim Kazimierzu, ul. Plac Nowy 9.
Oczywiście będzie to również możliwość do kolejnego spotkania i wzajemnego poznania się w gronie aktywistów "J-Elity" :wink: , którzy potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym :)
W końcu "Pracując dla J-Elity - pracujesz dla siebie" (no to pojechałem...) :razz:

Pozdrawiam i do zobaczenia, Marky
Ostatnio zmieniony 07 lip 2010, 09:18 przez Marky, łącznie zmieniany 5 razy.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Europ. Spotk. Młod. - Tajemn. Ogród (Kraków) - 12.07. - g.17

Post autor: Miska Ryżu » 07 lip 2010, 08:19

myślę że dam rade się zjawić. :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 07 lip 2010, 14:30

świetna wiadomość Marky
można by rzec, że odwaliłeś kawał dobrej roboty

oby tak dalej :)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 lip 2010, 20:14

Nas nie będzie, ale 11 może lekko przetrąceni po weselu magdalene i pawelkasa zbierze się w domu weselnym Zarząd Główny i chyba Zarząd Małopolskiego w powyższej sprawie.
O małopolskim nie wiem, bo miałam zaprosić dr. Sładek i mam nadzieję, że zdoła przybyć. Reszta nie moja gestia.
My bardzo prosimy o pomysły na i część naukową oraz rozrywkową. To czy spotkanie będzie w Krakowie, czy w jego okolicach nie zostało jeszcze uzgodnione. Termin też nie, ale w poniedziałek 12 będzie już więcej wiadomo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 07 lip 2010, 22:19

super, że w Krakowie!
tym razem już na pewno będę:)

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Kontakt:

Post autor: Marky » 08 lip 2010, 00:44

Super, bardzo mnie cieszy Wasza postawa :razz:
Mam nadzieję, że jeszcze parę osób zdecyduje się zawitać na nasze spotkanko :wink:

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 10 lip 2010, 23:45

a ile to będzie trwało?
bo tragiczny zbieg okoliczności nie pozwoli mi się zjawić na czas
muszę dostać wpis od gościa, który ma wtedy w godz 17-18.30 ostatni dyżur przed październikiem:(
i to niestety nie w centrum, a na Ruczaju

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Kontakt:

Post autor: Marky » 13 lip 2010, 00:21

Dziękuję wszystkim którzy poświęcili swój czas za miłe i konstruktywne spotkanie jak również zainteresowanie tematem organizacji Europejskiego Spotkania Młodych, :super:

Niniejszym informuję, że pozostało jeszcze "parę" miejsc dla spoźnialskich i chętnych do włączenia się w organizację tego przedsięwzięcia :wink: O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń :lol:

A tak na poważnie to zapraszamy na kolejne spotkania, które prawdopodobnie będą się odbywać cyklicznie w miesięcznych odstępach i coraz milszym gronie :)

Będziemy zdawać relację z postępów prac, Do usłyszenia :szczesliwy:

Orachidea
Debiutant ✽

Post autor: Orachidea » 19 lip 2010, 00:42

Szkoda, że tak późno przeczytałam tego posta. Chętnie dołączę następnym razem. A tak na marginesie gdzie jeszcze można Was spotkać i poznać osobiście w Krakowie?Chciałabym dołączyć do stowarzyszenia, ale z tego co wyczytałam w lipcu i w sierpniu jest nieczynne.

Orachidea
Debiutant ✽

Post autor: Orachidea » 22 lip 2010, 03:06

Dzięki dziewczyny, napewno dołączę a narzaie to się właśnie hospitalizuje;(

Zablokowany

Wróć do „małopolskie”