proktokolektomia odtwórcza

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
youras
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

proktokolektomia odtwórcza

Post autor: youras » 13 kwie 2011, 20:03

witam.właśnie wróciłem z kolonoskopii (Doc.Piotr Richter - Kraków) i niestety już wiem że czeka mnie proktokolektomia odtwórcza.Do 2 tyg.będą wyniki z wycinków.Całe jelito grube do kitu... Na CU choruję od ponad 10 lat. Gdzie polecili byście mi wykonanie operacji.Pozdrawiam.Moje gg 8143300. :cry:
niepogodzony z umykającym w szaleńczym pędzie smakiem życia,ten który musi zajrzeć głębiej...

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: proktokolektomia odtwórcza

Post autor: Cinimini » 13 kwie 2011, 20:18

JA z całym przekonaniem polecam prof. Adama Dzikiego w Łodzi, który jest najlepszym specjalistą w kraju. Przy tym cały personel, począwszy od lekarzy na salowych kończąc jest przesympatyczny. No i warunki szpitalne naprawdę dobre.
http://www.adamdziki.pl/
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 13 kwie 2011, 20:42

Również polecam prof. Adasia Dzikiego, bardzo fajny facet. Moją kuzynkę już wyvciągał z takieh opresji, że głowa mała.. Ma już ileostomię ze względu na przetoki. Ma CD.
W prof Dzikiego ludzie wierzą jak w boga... Gdy chodziłam do niego prywatnie, ale jako jedyny nakierował mnie na CD. Po roku czasu okazało się, że to CD.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
youras
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

dzięki za info

Post autor: youras » 22 kwie 2012, 19:46

ostatecznie planowane przyjęcie na pierwszą z dwóch operacji mam na początku maja . Zdecydowałem się na prof.Krokowicza w Poznaniu,podobno jest w tym bardzo dobry... . Żyję nadzieją iż będzie wszystko ok , i mam nadzieję iż moja decyzja poddania się operacji proktokolektomii jest słuszna. Jeśli ktoś z Was przeszedł już taki zabieg proszę o info - jak to jest i czy warto wycinać j.grube ? gg 8143300 . pozdro i zdrówka życzę.
niepogodzony z umykającym w szaleńczym pędzie smakiem życia,ten który musi zajrzeć głębiej...

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 kwie 2012, 18:46

youras, myślę, że w dziale Stomia i J-pouch viewforum.php?f=36 znajdziesz trochę interesujących Cię informacji.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”