operacija czy konieczna w moim przypatku ?

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smutnajustin
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

operacija czy konieczna w moim przypatku ?

Post autor: smutnajustin » 08 paź 2011, 10:33

Witam dawno mnie nie bylo na forum , niedawno wyszlam z szpitala , co nieco napisze jakie przyczyny i leczenie , prosze by ktos mi doradzil co mam dalej robic bo niewiem .
Lerzalam ponad 3 tygodnie w szpitalu ,w trakcie podawania sterydow najpierw dozylne pojawily sie ostre zapalenie trzustki wywolane kortkosteroidami ? (mowiac sami nie wiedza jaka to przyczyna , jeszcze mi pobolewa ale jest lepij. Azathiopryna tez mialam zapalenie trzustki, leczenie biologiczne mialam z 4 lata temu okolo (po 3 wlewach infliksimabu) sorry ze tak nie skladnie pisze normalnie juz w nerwach siedze , W skrocie nie maja juz mnie czym leczyc.

W badaniu ultrasonograficznym jamy brzusznej uwidoczniono pogrubione sciany dystalnego odcinka jelita kretnego i zastawki kretniczo-katniczej, poszerzenie wstepnicy. Pogrubienie scian koncowego odcinka jelita kretego i okolicy zastawki kretniczo-katniczej.
I jescze napisali w wypisie ze : Wobec utrzymywania sie dolegliwosci bolowych w prawym podbrzuszu i aktywnosci zmian zapalnych w zakresie koncowego odlinka jelita kretnego oraz zastawki kretniczo-katniczej przy ograniczeniach leczenia farmakologicznego u chorej (ostre zapalenie trzustki wywolane kortkosteroidami? azathiopryna ?)
Mialam konsultacije z chirurgiem nie zakwalifikowano mnie do leczenia operacyjnego. W mojej mijscowosc. Teraz jestem w takim polozeniu ze jak beda mi si enasilac jeszcze bardziej bole i stan mi sievpogorszy skieruja mnie do warszawy na konsultacije z chirurgiem. Ale co lekarze mi mowili juz tylko leczenie operacyjne mi zostalo zadnych juz dla mnie lekow niema. Doradcie mi mam gdzie indziej szukac mozliwosci czy poprostu czekac ? Czy juz teraz sie kierowac do warszawy na konsultacije z chirugiem ?

Z gory dziekuje

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: operacija czy konieczna w moim przypatku ?

Post autor: Mamcia » 08 paź 2011, 20:51

Konsultacja z chirurgiem konieczna. Jeli nie będziesz miała operacji w trybie planowym w dobrym ośrodku, to weżmie cię karetka jna ostro do najbliższego szpitala.
Jeśli zwęzenia są zwłokniałe to najlepiej je usunąć, ale obecnie wiele operacji przeprowadza siię lapraroskowpowo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”