Operacja a przyjmowanie sterydów

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Operacja a przyjmowanie sterydów

Post autor: Baby » 17 mar 2014, 16:27

Czy ktoś z Was był operowany podczas brania sterydów? Jaki to miało wpływ na gojenie rany i przebieg operacji? Czy mięliście jakieś komplikacje?

Od 3,5 roku biorę non stop sterydy. Początkowo był to tylko Entocort 9 mg, potem Hydrocortisonum a od października albo listopada Metypred. W ciągu 3 lat miałam 3 różne operacje, z czego ostatnia w obstawie sterydowej. Przy wcześniejszych brałam Entocort. W tym tygodniu miałam mieć kolejną operacje brzuszną jednak dziś dowiedziałam się, że lekarze boją się operować na 18 mg Metypredu bo będę się źle goiła. Chcą przełożyć operacje a ja się upieram że chce teraz bo mam dosyć życia w bólu. Jutro zapadnie decyzja. Prawda jest taka, że próba zmniejszenie sterydu do 16 mg skończyła się objawami niedoboru kortyzolu więc musiano znów zwiększyć i nie wiadomo co dalej, bo gastrolodzy do operacji kazali być na 18 mg Metypredu i po niej także a chirurdzy nie chca na takiej operować. Ze względu na niedoczynność kory nadnerczy nie wiadomo, kiedy zejdę ze sterydu (na pewno nie całkowicie) więc ciężko coś zaplanować. Jestem zdołowana i chciałabym poznać Wasze opinie. Z góry dziękuje.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Olcia24
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Operacja a przyjmowanie sterydów

Post autor: Olcia24 » 17 mar 2014, 17:31

Mi tez wciskano zebym sie nie kroiła bo na lekach -6-mp i sterydach beda ze mną siodme swiaty!!!!, a ja musialam wyciąc endometrioze a przy okazji chcialam zrobic malą plastyke brzucha....i co? nie zrobiłam plastylki tylko wycieli kawaleczek i tak fajnie sie zagoilo ze potem zalowalam ze nie ciełam całości!!!!
takiej okazji juz pewnie nie bede miala.
teraz sa takie masci (np. solcoseryl) i mozliwosci leczenia ze rana sie szybko goi. A nasze pozytywne nastawienie tez dużo daje!!!
Dziś gdybym miala wybierac to bym podjęła decyzje o operacji.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 17 mar 2014, 17:38

Olcia24, a miałaś laparoskopię czy laparotomię?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 17 mar 2014, 18:23

Baby, ja miałam operację na 8mg metypredu, a brałam go już kilka miesięcy. Chirurdzy raczej patrzą tylko na swoje dobro, a nie pacjenta. I tak po operacji wylądowałam na 2 miesiące na metronidazolu, więc wg mnie sterydy tylko pomogły dojść szybciej do siebie. Co prawda ja z 16mg od razu w ciągu 4 dni zeszłam na 8mg, a potem wróciłam na 16mg. Może zapytaj się o chwilowe kilkudniowe zejście na czas operacji na np.8mg?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 17 mar 2014, 19:11

Tubisia, ostatnio miałam objawy niedoboru kortyzolu przy próbie zejścia z 20 mg na 16 mg, więc zwiększyli mi na 18 mg :(

Olcia24
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Olcia24 » 17 mar 2014, 19:30

Mialam normalną operację nie laparoskopowo, na znieczuleniu ogolnym. Wycinali mi calą blizne po cięciach cesarskiech!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”