Opracja coraz bliżej

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolka91
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Opracja coraz bliżej

Post autor: Karolka91 » 09 gru 2014, 17:15

Hej, poradźcie co może mnie czekać, bo jestem załamana ostatnimi wieściami z Warszawy. Kalprotektyna po 7 dawkach Humiry nadal ponad 1500, były w trakcie brania ciągle biegunki z krwią. Teraz jestem na 40 mg Encortonu i jest lepiej. Już nie 10 tylko 5 spacerów w ciągu dnia i bez krwi. Imunosupresję też od dawna już mam. Remik nie pomógł wcale. Pytałam czego mogę się spodziewać i okazało się, że nie bardzo wiadomo. Operacja jeżeli miałaby mieć miejsce to wiązała by się z usunięciem dużej części jelit (zmiany i w jelicie czczym i lewej części okrężnicy). Cóż teraz będzie? :cry:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Co będzie dalej?

Post autor: Mamcia » 09 gru 2014, 20:13

Cóż ogólnie niestety kicha - nie będę pociszać. Wygląda na to, że standard w leczeniu został wyczerpany, chyba, że encorton wprowadzi cię w długą remisję. Jeśli nie zostają leki z innej półki (badania kliniczne), leczenie żywieniowe (brak dowodów z badań klinicznych u dorosłych) i/lub nadzieja że samo się uspokoi. Czasem na szczęście tak bywa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Karolka91
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Co będzie dalej?

Post autor: Karolka91 » 09 gru 2014, 21:20

Dziękuję Mamciu za postawienie sprawy jasno. Cóż zostaje nadzieja, bo na nagłą pomoc encortonu nie liczę- stwierdzono u mnie już dawno sterydozależność. Czy jest sens na encortonie robić enterografię lub enteroklizę lub jakiekolwiek badanie prywatnie dodatkowo? Może jednak w ciągu kilku lat zmiany nie dotyczą tych odcinków, których dotyczyły i może operacja wchodziłaby w grę :( Sama nie wiem co mam teraz z sobą robić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”