Strona 1 z 1

Operacyjny drenaż ropnia

: 29 mar 2017, 00:03
autor: Ninek
Witajcie,
Nie wiem czy to ten temat ale innego wątku nie znalazłam.Miał ktoś wykonywany zabieg operacyjny drenowania ropnia jelitowego który jest umiejscowiony w miednicy mniejszej i jest nacisk na kręgosłup z promieniowaniem do nogi ze nie da rady się ustac na nodze.Dajcie znać bo temat jest dość pilny.Jak wygląda i jak po operacji?

Re: Operacja?

: 29 mar 2017, 00:39
autor: Orzelek
Ninek pisze:Witajcie,
Miał ktoś wykonywany zabieg operacyjny drenowania ropnia jelitowego który jest umiejscowiony w miednicy mniejszej i jest nacisk na kręgosłup z promieniowaniem do nogi ze nie da rady się ustac na nodze.Dajcie znać bo temat jest dość pilny.Jak wygląda i jak po operacji?
Miałem drenaż takiego ropnia (wielka gula wystająca z lewego biodra). Miałem podobne objawy tj. Nacisk na mięsień biodrowy, co przeszkadzało w chodzeniu. Podczas leżenia nie mogłem rozprostować lewej nogi. Zabieg trwał od kilkanastu do kilkudziesięciu minut. Znieczulenie od pasa w dół. Mogłem być przytomny, ale poprosiłem o lekkie uśpienie. Po zabiegu leżenie plackiem przed jakieś 8 godzin.

Po zabiegu objawy nie całkiem ustąpiły, bo ich przyczyną była też przetoka.

Re: Operacja?

: 29 mar 2017, 01:26
autor: Ninek
Dzięki za odpowiedź ☺właśnie dziś w mocy mają podjąć decyzję czy będzie operacja mojego narzeczonego.Ale nogi też nie może wyprostować.A lezales na OIMIE potem?

Re: Operacja?

: 29 mar 2017, 10:18
autor: cart00n
U mnie był ropień wewnątrz brzuszny który spowodował naciek zapalny na mięsień biodrowy. Gorączka 38-39, problemy z chodzeniem i wyprostowaniem nogi, skończyło się resekcją kątniczo-krętniczą - tam też miałem zmiany. Od tego czasu minęły 4 lata, ale w tej chwili też nie jest lepiej po enterografi wyszło że zmiany znowu w tym samym miejscu + zrobiła się przetoka do mięśnia, narazie jest ok, nie boli, nie mam gorączki, ogólnie mi to nie przeszkadza, czekam na podanie biologii i zobaczymy co dalej.
Pozdrawiam

Re: Operacja?

: 30 mar 2017, 00:38
autor: Orzelek
Ninek pisze:A lezales na OIMIE potem?
Po tej operacji przewieziono mnie od razu na salę chorych, zamiast sali pooperacyjnej.

Re: Operacja?

: 30 mar 2017, 07:13
autor: Ninek
Ok.Dzięki za informację ☺

Re: Operacyjny drenaż ropnia

: 30 mar 2017, 16:41
autor: Ninek
Jeszcze jedno pytanie,jak wygląda później dochodzenie do siebie,jak długo możliwy jest powrót do domu i jak z jedzeniem?Pozdrawiam

Re: Operacyjny drenaż ropnia

: 06 lut 2018, 10:12
autor: anetka30
Odświeżam temat bo prawdopodobnie czeka mnie zabieg. Czekam na wizytę u chirurga. Mam ropień międzypętlowy. Pierwszy raz ujawnił się we wrześniu 2016 roku. Dostałam antybiotyki i pózniej lekarz już nie kontrolował ropnia. Po roku czasu zdiagnozowano u mnie crohna i podczas tomografii wyszło, że ropień dalej we mnie siedzi tyle, że się zmniejszył z 8cm do 3 cm. Ostatnio dr chirurg z ZUSu była wręcz oburzona, że tyle czasu chodzę z ropniem i nikt się tym tematem nie interesuje. Tak się zastanawiam czy drenaż ropnia będzie konieczny czy znów dostanę antybiotyki. Czy drenaż można zrobić metodą laparaskopową czy konieczna jest metoda tradycja operacji? Nie uśmiecha mi się iść do szpitala kolejny raz. W tej chwili pobolewa mnie prawa strona podbrzusza i czasem promieniuje mi ból do pachwiny. W sytuacji stresowej od razu czuję ból w tej okolicy. Dziś odbieram wyniki, ciekawe czy chociaż one będą w normie,