po operacji

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Lenka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
Kontakt:

po operacji

Post autor: Lenka » 08 lis 2006, 21:57

Wiem ze powrot do zdrowia po usunieciu jelita grubego to bardzo indywidualna sprawa.Jestem jednak ciekawa Waszych doswiadczen.
Maciek troche boi sie stomii.Jak przelamac ten strach?Oczywiscie mamy pomoc pielegniarki stomijnej.Jeszcze w tym tygodniu Maciek bedzie mial spotkania z psychologiem.
Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
Lenka

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: po operacji

Post autor: -Ania- » 09 lis 2006, 09:57

Nie owijając w bawełne u mnie było cięzko...
super się czułam na tzw czystej chirurgii, natomiast bardzo źle na brudnej.
Zwiazane bylo to z tym, że calym oddzialem opiekowaly sie tylko dwie pielegniaki (w sumie wiecznie zmeczone i niezadowolone... nie dziwie im sie), nie bylo dzwonków przy łóżku (stukalo sie łyżką o stolik), a mnie non stop bolało (swierdzili, ze trzeba schodzic z leków przeciwbólowych) i latalam do wc po 18 razy dziennie, o ile mialam sily, a w nocy na pampersach. W dodatku odwiedziny trwaly tylko 2h, po czym wszystkich wypraszano. Masakra. Czulam sie sama, no bo bylam sama... najgorszy z tego był ból. Przyszedl do mnie nawet psycholog i zaczal wszystko tlumaczyc, na co ja, ze rozumiem, ze trzeba zejsc z przeciwbólowych, ale nie mozna by później?
Nie zrozumielismy sie wiec. Poprosilam o powrót na dawny oddzial gastroenterologiczny. Po tygodniu mnie przeniesiono.
Tam- że tak powiem- wsrod swoich odzylam na nowo. Nie bylo problemu z lekami przeciwbolowymi, no i w zwiazku z poprawa samopoczucia odzuwalny ból byl mniejszy. Zaczelam tez jesc (do tej pory bylam na zywnieniu pozajelitowym), naj[ierw kleiki i inne "paście". Odwiedziny byly i są bez ograniczen.
Nie mam stomii, wiec nie moge wypowiedziec sie na ten temat.

pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Leczenie operacyjne”