operacja 10 maj, pomozcie

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

operacja 10 maj, pomozcie

Post autor: Ania16 » 30 mar 2007, 13:22

witam.
wlasnie wroci;lam ze szpitala, rozmawialam z chirirgiem i on chce wykonac u mnie operacje, dosc specyficzna i nigdy nie robil jej od tej strony. mianowicie chce zrobic mi zviornik z jelita cienkiego i zalozyc ileostomie na trzy miesiaa kiedy jelito sie zagoi chce poprawic moje zwieracze odbytu, chce skrocic miesien, zeby moje zwieracze lepiej trzymaly, a problem jest tylko w tym, ze dwa i pol roku temu mialam usuniee cale jelito grube, a oni wytwarzaja zbiornik podczas usuwania jelita. powiedzial, ze jest szansa na to ze bedzie lepiej, ale jest tez mozliwosc ze to nic nie da, i bede mogla mie c stomie do konca zycia a dzisiaj powiedzial, ze zawsze mozna wrocic do tego etapu w jakim jestem teraz. boje sie troche tej operacji, mialabtym ja na 10maja. Operowac mnie bedzie Dr. Babicki z Akademii medycznej w Gdańsku.
Co myslicie o czyms takim? jakie ejst wasze zdanie?
oczywiscie maja zamiar usunac mi stomie po trzech miesiacach, ale jakos nie porafie sobie wyobrazic nawet tych trzech miesiecy ze stomia.. bo to beda akurat wakacje...
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: operacja 10 maj, pomozcie

Post autor: exa » 30 mar 2007, 13:48

trudno coś doradzac, ale jesli jest szansa....poza tym Zeno ma rację co do wakacji..a zdrowie jest jedno :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 mar 2007, 22:34

Mniej więcej wiem na czym teoretycznie ma polegać ta operacja. Czytałam o odtwarzaniu ziwraczy u osób po operacji raka odbytu. nie mam piojęcia czy ktoś to w Polsce robił, ale poszukałbym konsultacji u innego chirurga (Poznać lub szital czerniakowski w Warszawie). Może ktoż ma lepszy pomysł. Co do wakacji to stomia w wakacjach nie przeszkadza. Są pewne ograniczenia, ale nie będziesz musiała siedzieć w domu.
Pozdrawiam i trzymaj się
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 31 mar 2007, 22:08

uwazam, ze to dla mnie duza szansa, widocznie mamciunie wszystko czytalas. poniewaz ten lekarz czesto robi takie operacje zwieraczy i to wyglada tak ze sa dwie warstwu miesni kolo zwieraczy on zrobi otwor i je skroci by zwieracze lepiej trzymaly. w polsce konsultowalam sie wszedzie gdzie moglam, ale niestety wszyscy proponuja stomie do konca zycia, dziekuje za takie zycie, wolalabym umrzec niz w wieku lat 19 zyc ze stomia do konca, jestem zbyt ruchliwa osoba na to.
pojade nba konsultacje, gdzies powiedza cos innego i co? ja nie moge juz czekac, poniewaz mam rany w odbycie na tych kilku centymetrach jelita grubego, i moga z tego powstac przetoki, albo wrzody a to by bylo straszne.
boje sie tej operacji, ale chyba nie mam wyjscia, z dnia na dzien jest ze mna gorzej zamist byc coraz lepiej, poza tym jest wielka szansa na to, ze pozbede sie pampersow w nocy, a ja juz dostalam na nie uczulenie i nie wiem co robic. jestem w kropce. lekarz jeszcze chce zrobic kolonoskopie by zobaczyc czy te rany ktore mam, nie rozprzestrzeniaja sie i czy czasem z tego nie robi sie crohn. nie wiem co myslec co robic. jak ide do pdychologa to sire ze mnie smieja, uwazaja ze to nie jest problem. a ja juz sobie nie radze, chodze i placze, a wystarczy cos drbnego zeby we mnie wybuchnelo, a teraz ta operacja ktora sie stresuja, do jej czasu wykoncze sie psychicznie. ju8z jestem wykonczona...
jedna pani psycholog mnie wysluchala i powiedziala, ze zadzwoni i umowimy sie na termin kolejny, czekam na jej telefon juz trzy miesiace nie odezwala sie.. i tak zawsze.. dlaczego dlka takich osob jak my, nie ma psychologow? ludzie z naszymi choirobami obowiazkowo powinni miec psychologa! wielu z nas zapewne sobie nie radzi i choroba nas przytlacza.
rozpisalam sie koncze
pozdrawiam
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mutti » 01 kwie 2007, 14:19

Aniu, to nie tak.
Są psycholodzy ale niestety, z prywatną praktyką. W ramach NFZ nie zatrudnia sie psychoterapeutów. To specyfika pomocy : tutaj nie wystarczy 1- 2 spotkania z osobą potrzebującą pomocy. Spotkania często muszą trwac kilka a nawet kilkanaście miesięcy aby dały efekty a na to nasz NFZ nie ma kasy.

Nie każdego stac na prywatne wizyty kilka razy w miesiącu...po 100 zł każda.

A gdybys spróbowała przypomnieć sie tej pani psycholog ? No, co ci zalezy ? Najwyżej odmówi, więc znajdziesz się w punkcie wyjścia. Czyli nic nie tracisz.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 kwie 2007, 16:43

Hym,ale spotyk aise czasem na oddzialach psychoterapeutów np. w Bydgoszczy jest pani psycholog na oddziale pediatrycznym.wiec ogolnie to nie wiem jak jest...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 01 kwie 2007, 17:36

tez myslalam nad przypomnieniem sie.. ale nie wiem.. chyba pojde do miejsca gdzie znaja mnie od czasu kiedy mialam trzy latka... ale to nie wiem dokladnie kiedy.

a mam do was pytanie jak to jest z workami do stomii? wiem ze dostaje sie 400zl miesiecznie na to, czy to wystarcza? jakie kemy masci na okolice miejsca gdzie stomia zostala wyloniona? w jakiej cenie sa takie worki? jakie sa najlepsze?
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 kwie 2007, 17:54

Hym powiem z doswiadczenia mojego taty.On stosuje Convatec bo na inne jest uczulony.Kupuje sobie jakies tez chusteczki nawilzane dla niemowlat dla przemywanie skory wokol stomii.Jemu starcza kwota z NFZ-u,bo teraz jakos sie nauczyl nia gospodarowac,ale czasem kiedy sie nie udaje,pomaga mu hospicjum,i z checia oddaja takie woreczki.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 kwie 2007, 20:58

Najwięcej inforamcji znajdziesz na stronach Convatecu i wydawanym przez nich kwartalnku Nasza Troska. Linki już były podawane. Maćkowi worków z trudem wystarczało, ale podobno tak jest na początku, bo ekspermentujesz jaki typ najlepiej ci odpowiada. Od czwartku problemu już nie ma.
Co do uwagi, że nie wszystko czytałam to prawda, ale jak nie jestam pewna to piszę nie wiem. Nie odwodzę cię od operacji tylko uważam, że taka decyzja powinna być skonsultowana,a operacja wykonana w najlepszym ośrodku. Życzę ci, z całego serca powodzenia
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 09 kwie 2007, 18:56

chcialabym porozmawiac z kims z was kto ma zriobionego j-poucha, chce popytac o kilka spraw, prosze o jakis odzew
pozdrawiam
Ania
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Izunia » 14 kwie 2007, 17:35

Witaj Aniu
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie stomi, czy j-poucha to pisz śmiało.
Swego czasu, to mi też przypadła stomia na wakacje i zapewniam Cię, że to żaden problem, byłam z nią nawet nad morzem i świetnie się razem czułyśmy :).
Kiedyś polecałam Ci profesora Kościńskiego, bo on też zajmuje się rekonstrukcją odbytu, nie wiem czy byłaś u niego, ale konsultacja jest tu jak najbardziej na miejscu.
Co do pielęgnacji stomi, to naprawdę nie jest jakaś wielka filozofia. Przy pierwszej zmianie worka trochę mi się ręce trzęsły (chyba nawet więcej niż trochę, bo mój mąż musiał to zrobić za mnie, ale wtedy byłam mocno osłabiona). Ja też używałam worków z Convatecu, dwuczęsciowych, tzn. ze sztywną płytką i doczepianym workiem ale teraz masz takie nowości, że nie musisz się martwić na zapas. Do pielęgnacji też jest szeroki wybór. Na pewno worków Ci wystarczy, ja po 10 miesiącach oddałam prawie 2 kartony do szpitala.
A w razie wątpliwości to pisz.
Pozdrawiam, Iza

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 09 maja 2007, 22:44

ide do szpitala jutro.. a w piatek operacja... zyczcie mi powodzenia;) odezwe sie jak wroce... :wink:
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 09 maja 2007, 22:46

trzymaj sie Aniu :)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

tequilla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: tequilla » 09 maja 2007, 22:53

trzymaj się cieplutko, bądź dzielna i szybciutko do nas wracaj z dobrymi wieściami, wspaniałym samopoczuciem, znakomitym zdrówkiem, piękna i uśmiechnięta :roll:
bardzo mocno tzrymamy kciuki , ja i babelek!
wracaj szybko! wszyscy czekamy!

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 10 maja 2007, 07:27

musze wrocic szybko! bo nie wypada na wiosne lezec w szpitalu:D trzeba na plaze:D albo tak jak ja jezdzic konno i wspinac sie po sciankach wspinaczkowych:D ja nie umiem spedzic zbyt duzo zcasu jednym miejscu jestem zbyt zywa:D wiec musze wrocic szybko:D zamierzam jeszcze w maju:D wyznaczylam sobie termin na.. 28maj:D do zobaczenia kochani;)
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”