operacja 10 maj, pomozcie

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grześ
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: operacja 10 maj, pomozcie

Post autor: Grześ » 10 maja 2007, 19:41

Powodzenia.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 12 maja 2007, 12:10

wiec powiem wam jak to bylo..operacja przeszlka mi bokiem, bo okazalo sie ze mam zbiornik jak to lekarz powiedzial "bardziej idiotycznego zbiornika nie widzialem" zbiornik powinien byz w ksztalce litery N lub S, a ja mam zbiornik ktory jest woreczkiem.. wiec nic nie zatrzymuje, a do tego jest strasznie maly, lekarz sie wkurzyl bo nie wiem co teraz robic.. nie moze podjac sie powiekszenia tego ani zmiany poniewaz niesie to za soba zbyt duze konsekwencje, ale.. mam za luzne miesnie poczwowo-odbytowe, (powiedzial ze prawdopodobnie wina ropnia ktorego mialam) i on chce to naprawic, jak zagoje posladki i stan zapalny w odbycie.. dlatego ide w niedziele jutro znow do szpitala bo teraz przepustka i w ponedzialek mam wolonienie stomii na jakis czas a pozniej rekonstrukcja tych miesni.. lekarz stomir chce sprobowaclaparpskopowo wylonic, ciekawe czy sie uda;) ja tam dalej jestem nastawiona powytywnie, chociaz nastawilam sie na tamta operacje, ale trudno moze i tak bedzie dobrze;)
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 maja 2007, 12:20

Pozdrowienia :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 13 maja 2007, 10:20

Trzymaj się, napewno będzie dobrze :D

lucypah
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 13 maja 2007, 14:06

zycze ci jak najlepiej,
niedlugo, bo 16 maja czeka mnie batalia w zwiazku z operacja- wlasnie takiego typu jak twoja

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 17 maja 2007, 14:12

wlasnie wrocilam dzisiaj ze szpitala.. wylonili mi ta stomie, na razie troche jestem przerazona zmienianiem workow, bo jeszcze troche boli brzuch i rwą te szwy, ale to nic, za okolo miesiac ide na operacyje plastyki miesni pochwowo-odbytowych zebym miala dobre czucie, watpie bym pozbyla sie pampersow w nocy ale poprawienie miesni bardzo by mi ulatwilo zycie;)
mam pytanie czy ktos z was byl jeszcze operowany w warszaweie w centrum zdrowia dziecka? to bardzo wazne, jesli znacie namiary albo ludzi albo sami byliscie tam operowani dajcie mi znac a gg. 123361 WAZNE! naprawde...
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 maja 2007, 19:33

Z tego co pamientam to odzywał się mnie ktoś po podobnej operacji jak twoja i z podobnymi problemami. Nie pmiętam, czy było to na forum czy prywatnie.
Co do przychodni w CZD to miałam 8 lat temu podobne doświadczenie.Lekarka nazywała się dr Bara i nas olała, a wizyta była po znajomości. kosztowało nas to pól roku nerwów i 3 pobyty w innych szpitalach. Ta Pani odeszła do Kas chorych i mam nadzieję, ,ze już nigdy nie będzie leczyć dzieci.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

tequilla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: tequilla » 17 maja 2007, 20:34

no ja mam od samego początku jak najlepsze zdanie o czd i całym personelu, lekarze pielęgniarki, zarówno w poradni jak i na oddziale, a uwierzcie trafiliśmy tam "z ulicy" mogli nas śmiało pogonić, a zostaliśmy bardzo ciepło potraktowani,
mam bardzo dobre zdanie i kocham wręcz Panią dr. Marię Pawłowską( z nią mieliśmy pierwszy kontakt, ona na dół na izbę ściągneła prof.Ryżko, tam w pokoiku do badań na izbie się przygoda z centrum zaczęła)co do profesora , to dla mnie anioł nie człowiek( nasza pediatra jak się dowiedziała że bąbla w czd prowadzi Ryżko, powiedziała ,że będziemy mieć poważny problem z dostępnością, bo profesorowie, są mało dostępni. nic bardziej mylnego, co prawda czasem 'łapiemy się z profesorem, " w różnych okolicznościach i miejscach, ale zawsze odbiera komórkę, zawsze wysłucha)
podczas ostatniego pobytu, miałam przyjemność rozmawiać też z doc.Celińską-Cedro, ona z profesorem była przy badaniach bąbla, jak się wybudzał rozmawiała ze mną, mówiła co "na oko" znaleźli, bardzo miła osoba,
no i bardzo fajna Pani dr. Muszyńska , która była naszym prowadzącym, nawet się razem ze mną pobeczała,
pielęgniarki też super babeczki, gdyby nie choroba bąbelka, całe te nerwy i przezycia, powiedziałabym ze bardzo miło nam tam było.
to moje odczucia i przeżycia, :roll: ja z kolei w życiu nie polecę Działdowskiej w w-wie, też moje odczucia :evil: i koszmarne przeżycia :evil:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 maja 2007, 20:38

Nie pisałam o CZD tylko o tej jednej lekarce. Profesora Ryżko też wielbię.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 18 maja 2007, 22:54

... bo chłopaki z Zielonej Góry takie są. Prof. Ryżko praktykował jako młody pediatra w Zielonej Górze, w połowie lat 70. wyjechał leczyć w CZD. My też jesteśmy jak najlepszego zdania o nim.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 19 maja 2007, 08:40

ja nie moge powiedziec zlego slowa o pielegniarkach i lekarzach, ale niestety nie wszystkich.. poszukuje osob po operacji w CZD bo potrzebuje kontaktow z nimi co jest b. wazne.. a moze ktos z was mial kontakt z oddzialem chirurgii i transplantacji narzadow w warszawie? jakie wyniosl wrazenia?
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

lucypah
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 19 maja 2007, 13:12

ja jestem po operacji w CZD, ale nie wiem czy dokladnie w takiej samej formie jak ty bylas
ja bylem niedawno w poznaniu, powiedzieli ze tylko operacja, bo rzadnego nowego leku dla mnie ni ma, a czas dziala na moja niekorzysc
wspomnial tez cos, ze wyslali pismo do CZD, aby nie operowali w ten przestarzaly sposob, bo potem w innych szpitalach maja klopoty z pacjentami po tym wlasnie szpitalu
heh, mi dali ten komfort, ze moge sobie wybrac termin operacji- lipiec, sierpiec czy pazdziernik- moze cos mi poradzicie ??
rownierz co do wytworzenia j-pouch'a
postanowili nie robic klasycznej formy- N czy S, tylko stworzyc go na podstawie litery J
czy moze mi ktos powiedziec czy spotkal sie z taka metoda lub czy moze slyszal o czyms takim ??

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 19 maja 2007, 21:24

po usunieciu jelita operacje poprawkowe z reguly sa bardzo trudne. co do litery nie moga zrobic litery J bo ona nic nie da, osoba ktore nie maja wytworzonego zbiornika a nie maja jelita, wytwarza sie tylko w ksztalcie litery S bo chodzi o ilosc zakretow w naszym przypadku.. zakrety zatrzymuja, a nie da sie zrobic N, poniewaz jelita juz nie sa ulozone jak podczas usuwania jelita grubego.
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Izunia » 21 maja 2007, 21:42

Lucypah, ja mam właśnie j-poucha, tego J. Sprawuje się znakomicie, zresztą ja od samego początku nie miałam z nim żadnego problemu. Z tego co ja wiem, to właśnie ten typ zbiornika jest najczęściej stosowany. Również te osoby z którymi miałam styczność mają te zbiorniki J.
Kiedyś pytałam mojego lekarza o inne zbiorniki, powiedział że J jest najczęściej szyty, bo najlepiej się sprawdza, ale są też inne typy S, J, W, H.
Wybór szeroki, można wybierać :wink:
Powodzenia, Iza

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”