Przewężenie

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Przewężenie

Post autor: ranka » 16 paź 2007, 18:26

wycinac tyle polipow pojedynczo?
chyba nie..
widzialam ostatnio wycinanie takich polipow,wyciecie jednego to koszmar trwajacy ok. 10 min.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 paź 2007, 21:42

Czy byłaś w CZD i robili ci jakieś badania, czy tylko czytali papiery? Ja nie mam zdania, bo nie znam wyników wszystkich badań, historii choroby itp. Jesli zwężenie nie jest zwłókniałe to jest szansa na leczenie zachowawcze. Jeśli zmiany są nieodwracalne to wcześniej czy później czeka operacja. Lepiej to robić, gdy pacjent jest w dobrym stanie klinicznym - planowo. Operaja z przyczyn nagłych zawsze niesie wiesze zagrożenie powikłań.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
carollina
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: wielkopolskie

Post autor: carollina » 29 sty 2008, 10:02

u mojego meza wyszlo tak "...skopia jelita kretego, oceniono 5-6cm odcinek jelita krestego - wyzej silny obrzęk i zwężenie nie przepuszczaja aparatu - do zwezenia liczne zapalne polipy i podluzne aftowe owrzedzenia ze skłonnoscia do krwawienia kontaktowego.."

Z lekarzem jak rozmawalam, to powiedzial ze musimy jeszcze zrobic pasaż i zobaczyc jak mocne jest to przewezenie

Jezeli bedzie zbyt silne trzeba bedzie zrobic operacje :cry: (o nie!)

Potem jeszcze powiedzial ze zobaczymy jak leki zadzialaja, od jutra bedzie bral mąż budenofalk, co myslicie o tym wszystkim

Bardzo bardzo bym nie chciala tej operacji

Jak sie pytalam jakie sa stolce to mowi ze normalne, tylko w zaostrzeniu sa podłużne
CD u męża , waga 65 kg, wzrost 172cm
Leki: Aza 1,5 talb rano i wieczorem,

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 29 sty 2008, 11:50

carollina pisze:Z lekarzem jak rozmawalam, to powiedzial ze musimy jeszcze zrobic pasaż i zobaczyc jak mocne jest to przewezenie

Jezeli bedzie zbyt silne trzeba bedzie zrobic operacje :cry: (o nie!)

Potem jeszcze powiedzial ze zobaczymy jak leki zadzialaja, od jutra bedzie bral mąż budenofalk, co myslicie o tym wszystkim

Bardzo bardzo bym nie chciala tej operacji
Operacja to ostatecznosc. Zawsze sie wypróbuje kilka leków i te nowsze i te troszke stare i potem sie mysli o operacji, bo jak wspominałam operacja to ostatecznosc. Też miałam przewezenia i tez miałam miec operacje, ale dostałam remicade to podziałało. Trzymam kciuki by budenofalk podziałał :*

Awatar użytkownika
carollina
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: wielkopolskie

Post autor: carollina » 31 sty 2008, 14:53

dzięki za odpowiedz, rozpoczelismy kuracje budenofalkiem, zobaczymy....

nie wiem teraz tylko kiedy isc zrobc pasaz tych jelit ( lekarz dokladnie nie okreslil - kiedy mamy to zrobic, tylko poprostu ze mamy zrobic) chodzi mi o to czy w momencie kiedy rozpoczelismy kuracje, czy poczekac na efekty leku i wtedy zrobić pasaż

nie wiem czy to przewezenie wtedy zniknie czy co jak sie bedzie stosowac lek, czy może zmniejszy obrzek.... :neutral:
CD u męża , waga 65 kg, wzrost 172cm
Leki: Aza 1,5 talb rano i wieczorem,

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 31 sty 2008, 16:14

carollina pisze:nie wiem czy to przewezenie wtedy zniknie czy co jak sie bedzie stosowac lek, czy może zmniejszy obrzek....
Moje zwężenia po 6 miesiącach brania Budesonidu były bez zmian jednak stan zapalny zmniejszył się a co za tym idzie obrzęk.
Biorę juz 13 miesięcy i jest dobrze :roll:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 03 lut 2008, 14:12

Mikrusiu, a sprawdzili Ci czy te przewężenia zniknęły?
Tak sprawdzili. Najpierw robili badania w Ligocie i były przewężenia a na badaniach w Warszawie już ich nie było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”