Operacja usuniecia jelita - z wyboru????

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Operacja usuniecia jelita - z wyboru????

Post autor: Małgosia » 25 sty 2005, 08:55

Bo?ena pisze: Dziekuje za informacje. A jak sie tam dostaa? Czy mo?esz mi podaa telefon? I ile czasu wcze?niej trzeba? Aha , i na jakiej to jest ulicy, te? Deblinki?A mo?na prywatnie-bez skierowania?
Z góry dziekuje za odpowied?.
Najpierw poszlam do lekarza rodzinnego po skierowanie do gastroenterologa. Nastepnie posz3am do przychodni przy A.M. - budynek przy koncu ul. M.Curie-Sk3odowskiej, przy rondzie - i tam na II pietrze w rejestracji umówi3am sie na wizyte. Niestety terminy s? do?a odleg3e - ko3o 3-4 miesiecy. Koniecznie musisz powiedziea ?e chcesz miea wizyte w czwartek - bo w3a?nie wtedy przyjmuje pani dr Wypych (gabinet - o ile dobrze pamietam - 26C). Je?li masz stan ostry - mozesz po podej?a do pielegniarki przy gabinecie i poprosia o przyjecie w danym dniu.
Poza tym Pani Doktor dzia3a w stowarzyszeniu chorych na Crohna i CU - i t? drog? te? mo?na z3apaa z Ni? kontakt.

Polskie Stowarzyszenie
Colitis Ulcerosa i Choroby Crohna

Adres:
ul. Grunwaldzka 76/78, Gdansk
III pietro, pok. nr 219

Dy?ury:
?roda godz. 17-18
tel.: +48 58 345-10-25

Comiesieczne spotkania cz3onków Stowarzyszenia odbywaj? sie w ka?dy ostatni czwartek miesi?ca, o godzinie 17.

Pozdrawiam :-)
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Izunia » 25 sty 2005, 13:44

Cze?a. Nie moge zgodzia sie z Mamci?, która oskar?a doc. Krokowicza, o to ?e jest niedouczony. Ja jestem ju? po usunieciu jelita grubego, w ca3o?ci. Nie mia3am innego wyboru, to by3 przebieg piorunuj?cy, czyli to wszystko co tylko mo?e bya najgorszego w CU. W3a?nie dzieki tym "niedouczonym" lekarzom dzisiaj ?yje. Ciesze sie, ?e jest kto? taki, jak doc. Krokowicz, doc. Ko?cinski i wielu innych w Poznaniu, bo moge czua sie bezpiecznie. Jestem ju? 1,5 roku po cofnieciu ileostomii i od tego czasu moge ju? wreszcie ?ya normalnie, bez diety, lekarstw, bez bólu. Pozdrawiam.

Ela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 25 sty 2005, 16:23

Decyzja usuniecia sobie czegokolwiek jest na pewno dramatyczna, kiedy wydaje sie, ?e mo?na jeszcze jako tako funkcjonowaa. My?le, ?e postawa chirurgów (którzy lubi? skalpel) bierze sie st?d, ?e to oni potem ratuj? (skutecznie lub nie) tych w najgro1niejszych stadiach choroby. Wtedy zapewne 3atwo pomy?lea, ?e gdyby sie wcze?niej wycie3o jelito, to nie dosz3oby do sytuacji krancowej. Pó3 biedy, kiedy ma sie dostep do dobrych lekarzy i szybko mo?na trafia do dobrego chirurga, kiedy ju? leczenie nie pomaga, ale podejrzewam, ?e nie ka?demu sie udaje. Niestety znam przypadki (z moim w3?cznie), ?e chorych w ostrych stadiach cu zawozi sie na oddzia3y zaka1ne (bo biegunka) i tam leczy z op3akanym skutkiem.

Ale wracaj?c do pytania... uwa?am, ?e je?li mo?na dobrze funkcjonowaa bez chirurgii, to oczywi?cie trzeba wykorzystaa wszystkie szanse, ?eby nie usuwaa jelita, ale nie wyklucza3abym takiej mo?liwo?ci z góry - ot tak, ?eby miea jeszcze przygotowane to wyj?cie awaryjne.

A doktora Krokowicza pozna3am i mam o nim bardzo dobre zdanie.
Pozdrawiam
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
pytka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: pytka » 25 sty 2005, 23:16

ja tez lecze sie u dr Wypych i szczerze polecam :)

przyjmuje ona rowniez prywatnie w przychodni Lux-Med kolo AM. koszt wizyty 50zl, wiec nie jest tak zle :) bo na wizyty ze skierowaniem faktycznie czeka sie 3 miesiace :(
... newet Crohn może zostać twoim przyjacielem, jak o niego dbasz :D

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 sty 2005, 10:24

Izunia napisa3a
Nie moge zgodzia sie z Mamci?, która oskar?a doc. Krokowicza, o to ?e jest niedouczony. Ja jestem ju? po usunieciu jelita grubego, w ca3o?ci.
Ja te sie nie moge zgodzia z Mamci?, ?e krytykuje kogo? o kim nigdy wcze?niej nie s3ysza3a, a co najgorsze oskar?a go o niedouczenie. Prosze zatem o cytat z mojego maila w którym wyrazi3abym niepochlebn? opinie dr Krokowiczu.
Jestem zmeczona tym ci?g3ym imputowniem mi rzeczy, których nie napisa3am oraz przypisywanie intencji sprzecznych z zamieszczonymi tekstami. Nie wim, czy wynika to z niedok3adne czytania, czy te? ze z3ej woli.
Zgadzam sie El?, ?e ca3kowita kolektomia to czasami konieczno?a, i ?e lepiej gdy jest planowana, a nie przeprowadzana w sytuacji zagro?enia ?ycia i os3abienia organizmu.

Bożena
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Bożena » 26 sty 2005, 20:07

Dziekuje serdecznie za odpowiedzi, bardzo mi pomogli?cie.
Na pewno zarejestruje sie do dr Wypych, ale chyba spróbuje w Lux Medzie:-)

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izunia » 26 sty 2005, 21:47

"Widoczenie ten chirurg jest wyra?nie niedo........"-napisa3a Mamcia.
Przykro mi, ale ja to odebra3am tak jak napisa3am. Mo?e chodzi3o Ci o niedo.....uczony , mo?e niedo....informowany, nie wiem, ale jak dla mnie, osoby która zna doc. Krokowicza i wie jakim jest ?wietnym lekarzem, brzmi to obra?aj?co. A o ile sie nie myle, rozmowa dotyczy3a w3a?nie doc. Krokowicza.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 sty 2005, 12:01

Mo?esz sobie niedo... interpretowaa jak chcesz. Nadal twierdze, ?e propozycja operacji bez wykorzystania mo?liwo?ci terapii i bez badan histopatologicznych, gdy stan chorego jest wzglednie dobry, jest wyra1nie przedwczesna. Mo?e Bo?ena 1le zrozumia3a rozwa?anie mo?liwo?ci w przysz3o?ci (niestety ka?dy chory na CU musi liczya sie z t? ewentualno?ci?) z propozycj? na teraz.
To samo dotyczy cze?ciowej kolektomii, któr? wykonuje sie czasami przy CD.
Poza tym ?wietny chirurg nie musi znaa sie na niuansach leczenia zachowawczego.
Lepiej b?d1cie leczeni przez gastroenterologów, a operowani przez chirurgów.
Koncz?c ten temat
Mamcia

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izunia » 27 sty 2005, 16:22

A wracaj?c jeszcze na krótko do tematu, to jak najbardziej zgadam sie z Mamci? w kwestii operacji, nie moge tylko zgodzia sie co do wypowiedzi dotycz?cej doc. Krokowicza. Nie tylko ja to tak odebra3am. Najpierw trzeba kogo? poznaa ?eby potem go os?dzaa.
Pozdrawiam

Bożena
Debiutant ✽

Post autor: Bożena » 28 sty 2005, 11:56

Witam jeszcze raz, je?li chodzi o doc. Krokowicza, to powiedzia3 dok3adnie o usunieciu jelita z wyboru tzn teraz gdy nie ma zagro?enia. Dlatego rozpocze3am ten watek, bo nie spotka3am sie z t? sugesti? u nikogo innego- równie? zanegowa3 to prof. Bartnik.
Zastanawiam sie tylko, czy jest sens wybierania najlepszego moim zdaniem chirurga poza miejscem zamieszkania, bo jak trzeba operowaa , to chyba zostaje najbli?szy szpital- jak to jest?
Mam wynik badania wycinka: ,,Colitis ulcerosa idopathica"
Pozdrawiam

kapi
Debiutant ✽

Post autor: kapi » 28 sty 2005, 13:12

MA SENS!!! To bardzo powa?na operacja wiec z tym nie idzie sie do najbli?szego szpitala! Poczytaj ilu ludzi wybra3o w3a?nie lub te? nie mieli czasu na dobór odpowiednich lekarzy i jakie by3y tego konsekwencje. Trzymaj sie lekrzy, którzy w tych sprawach uchodz? za najlepszych. Bardzo Cie prosze. Ja przynajmniej tak robie a wierz mi ?e te? nie jest mi po drodze je1dzia do Poznania czy Warszawy. Ale w koncu to moje zdrowie i moje ?ycie. Przynajmniej ja tak uwa?am.
Ja dzieki wypowiedziom ludzi z forum trafi3am do dobrych gastroenterologów. I jestem im za to wdzieczna :D

serdecznie Cie pozdrawiam i ?ycze Ci trafnych wyborów :wink:

Kapi

Zablokowany

Wróć do „Leczenie operacyjne”