ile trwa dieta po operacji i ile sie lezy w szpitalu

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
luizucha
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

ile trwa dieta po operacji i ile sie lezy w szpitalu

Post autor: luizucha » 03 lis 2007, 19:59

witam chcialam sie dowiedziec kilka zeczy wlasnie leze w szpitalu juz 3 tydz i od tyg jestem na karmieniu pozajelitowym i ciagle jeste mglodna a podobniez jeszcze tydz mam byc najgorsze jest to ciagle glodna jestem .mam 2 zwezenia i jesli mi to nie pomoze to chca mi operacje zrobic i wyciac kawalek jelita ale mi sie to nie widzi.moi rodzice chce zeby mi podali ten lek biologiczny tylko nie wiem czy on mi pomoze na te zwezenia moze ktos cos wie???i czy moge jesc cukierki przy tym karmieniu??
i jak wyglada czas operacji ile trwaja poszczegolne diety i ile sie mniejwieej lezy prosze o pomoc jestem przygnembiona i i nie wiem co robic
dziekuje z gory
luiza
Ostatnio zmieniony 04 lis 2007, 16:09 przez luizucha, łącznie zmieniany 1 raz.
trzeba walczyc nie dac sie chorobsku

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Re: ile trwa dieta po operacji i ile sie lezy w szpitalu

Post autor: -Ania- » 03 lis 2007, 20:18

cześć :)

Możesz powiedziec dokładniej jakie masz do karmienie pozajelitowe? W sensie jaki worek i czy jest w nim wszystko, co potrzebujesz.

Ja byłam tylko dwa razy w swoim życiu na żp (żywieniu pozajelitowym) i nie czułam głodu, a to chyba dlatego, że pozwolili mi pić syrop Gelatum, który generalnie działa łągodząco na żoładek przy zgadze, ale tu miał swe działanie "zasycające" i moge rzec, że skuteczne.

Mysle, ze nie ma co sie zgadzac na operacje, skoro mozna dostac lek biologiczny. Ja wlasnie jestem w trakcie leczenia owym lekiem.

Cukierków jeść nie wolno.

O operacji przy zwęzeniach wiele tu pisano, ja Ci nie powiem, co i jak, bo nie wiem.

pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 03 lis 2007, 22:40

Witaj! poczytaj forum, a znajdziesz duzo informacji :)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

luizucha
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: luizucha » 03 lis 2007, 22:53

no jest to worek z takim bialym czyms przypominajacym mleko dostaje je 20 godz na dobe niby dostaje wszystko c otrzeba ale i tak odczuwam duzo uporczywy glod nie moge sobie z nim poradzic wiec jem cukierki ktore mi troche pomagaja na ten glod .a co do tego forum to nie ma tam mniejwiecej opisanego czasu po operacji jak to mniejwiecej pezebiegalo jest to dla mnie b.wazne pzdr i dziekuje serdecznie

-edit-
luiza tak brzmi moje imie:) :mrgreen:
Proszę nie pisać posta pod postem
Ostatnio zmieniony 03 lis 2007, 22:59 przez luizucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 03 lis 2007, 23:01

luizucha - nikt Ci dokładnie nie powie ile będzie trwała operacja i regeneracja po niej.

Ja miałam wycinany fragment jelita, który pękł. Trzeba było wyłonić brzuszny odbyt, czyli stomię. Około 5 dni po operacji miałam żywienie pozajelitowe, w 3 dobie dostałam kleik i zupkę, w czwartej lekkostrawne jedzenie. Oczywiście mogłam jeść, bo miałam stomię.

Leżałam w szpitalu prawie 2 tygodnie, bo trafiłam w bardzo złym stanie.
Zapytaj lekarzy jakie są rokowania i plany.

Nie jedz tych cukierków, poproś lekarza o pomoc.
Pozdrawiam, Aleksandra

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 lis 2007, 10:39

Leczenie biologiczne może pomóc na zwężenia zapalne, które jeszcze nie zwłókniały. Jak pojawi się zwłóknienie to zwężenia będą zawsze dokuczać, a infliximab jest w takich przypadkach przeciwskazany, gdyż może spowodować niedrożność.
Mysza miała taką operację (&0 cm jelita). Pozajelitowe około tygodnia po (to tylko u dzieci) w szpitalu niecale 2 tygognie po zabiegu. Zdjęcie szwów po następnym tygodniu.
Przeciwbólowe na życzenie.
Co do cukierków to jestem zdecydowanie przeciw. O cukrze poczytaj w dietach. Po takim czasie nie powinnaś odczuwać głodu - 3-5 dni to okres po którym głód ustaje. Jeśli go czujesz może należy (jak pisała ANIA) zahamować wydzielanie soku żołądkowego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

luizucha
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: luizucha » 04 lis 2007, 11:27

z tego co wiem nie zwloknialy ale nie jestem pewna ale wie mze przejscie z zoladka do dwunastnicy wynosi 9 mm:(a stalo sie to ze byla opuchlizna i kilka wrzodow zabliznialych a drugie przejscie to juz nie wiem gdzie.to juz nie wiem czy lepiej ta operacje czy ten lek zeby sie juz nie meczyc w sumie to tylko 2 tyg a glodowki tydz tylko martwi mnie czy jakbym miala ta operacje za tydz np to czy w swieta bozego narodzenia moglabym jesc w miare normalnie jak zdrowy czlowiek??i czy te szwy bola jak zdejmuja??oraz ile bym musiala trzymac scisla diete w domku??boje sie tego wszystkiego i ciagle mysle nad tym lekiem czy np dobrze bylo by przerwac te zywienie pozajelitowe i sie juz nie meczyc z tym glodem zeby mi podali ten lek biologiczny!!pomozcie prosze bo ja sie boje ze juz dluzej tej glodowki nie wytrzymam :smutny:

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 04 lis 2007, 12:27

W fachowych kwestiach się nie wypowiem.
Zdejmowanie szwów z reguły nie boli, bo wykonuje się to bowiem jakiś czas po operacji.

Luizo, nikt wróżką nie jest tutaj. Crohn to choroba, która czasami pozwala nam żyć normalnie, a czasami zmusza do gotowanego kurczaka i ryżu. Nie wiemy jaki jest i będzie Twój stan.
Pozdrawiam, Aleksandra

Kacper

Post autor: Kacper » 04 lis 2007, 13:49

-Ania- pisze:cześć :)

Możesz powiedziec dokładniej jakie masz do karmienie pozajelitowe? W sensie jaki worek i czy jest w nim wszystko, co potrzebujesz.

Ja byłam tylko dwa razy w swoim życiu na żp (żywieniu pozajelitowym) i nie czułam głodu, a to chyba dlatego, że pozwolili mi pić syrop Gelatum, który generalnie działa łągodząco na żoładek przy zgadze, ale tu miał swe działanie "zasycające" i moge rzec, że skuteczne.

Mysle, ze nie ma co sie zgadzac na operacje, skoro mozna dostac lek biologiczny. Ja wlasnie jestem w trakcie leczenia owym lekiem.

Cukierków jeść nie wolno.

O operacji przy zwęzeniach wiele tu pisano, ja Ci nie powiem, co i jak, bo nie wiem.
:!:
pozdrawiam
ania
Misia :!: :!: HELPUNKU :!: :!: :!: :!: :!: :!:

korekta :twisted:

zgadzam się z Mamcią co do zasadności leczenia itp.. i z tym, że to nie forum wróżek :neutral:

co do pytania ile czasu będzie utrzymana dieta i ile się leży w szpitalu to jak pytanie jaka pogoda będzie za rok tego samego dnia. Wróżek tu nie ma. Sorry.

Na pewno trzeba przeanalizować zasadność leczenia biologicznego.
obarczone jest ono masą przeciwwskazań - niektórym chorym takie leczenie jest zalecane, ale jego skuteczność jest.. delikatnie mówiąc.. niska :wink:
ma sens w połączeniu z zabiegiem operacyjnym, gdyż wpływ Remicade jest totalny na przewężenia. Może dojść do różnych rzeczy, łącznie z niedrożnością, dlatego dobrze jak się siepnie trochę kiszek.. ale co ja tam wiem :roll:
Mnie wysiepano przewężenia, ale obyło się bez tej wątpliwej terapii biologicznej.

Misia :!: HELPUNKU :!:

luizucha
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: luizucha » 04 lis 2007, 14:03

wiem ze nikt tutaj nie jest wrozka ale jestem na takim etapie ze nie wiem duzo i sie strasznie boje bo do niedawna zylam w niewiedzy na temat tej choroby a gdy zaczelam czytac o tym wszystkim to poczulam duzy strach jak to bedzie poprostu bardzo sie boje teg owszystkiego tej operacji a na dodatek ja kocham jedzenie a teraz nie jem nic i z tego powodu nie spie to jest bardzo ciezkie nie dam rady dluzej i wiem ze cos zjem:(:(:(

Kacper

Post autor: Kacper » 04 lis 2007, 14:12

luizucha pisze:wiem ze nikt tutaj nie jest wrozka ale jestem na takim etapie ze nie wiem duzo i sie strasznie boje bo do niedawna zylam w niewiedzy na temat tej choroby a gdy zaczelam czytac o tym wszystkim to poczulam duzy strach jak to bedzie poprostu bardzo sie boje teg owszystkiego tej operacji a na dodatek ja kocham jedzenie a teraz nie jem nic i z tego powodu nie spie to jest bardzo ciezkie nie dam rady dluzej i wiem ze cos zjem:(:(:(
wiesz co mi pomogło przetrwać po operacji bez jedzonka :?:
właściwe żywienie pozajelitowe. Dzięki niemu bardzo szybko wstałem na nogi. Nie odczuwałem łaknienia. Ludzie wkoło wcinali łakocie, a mnie przez chwilę nie ciągnęło do jedzenia.
Ale martwi mnie, że nikt Ci w Twoim szpitalu tego nie zrobi, tzn. nie zastosuje takiego papu.

choroby nie wolno się bać, zabrzmi jak gadanie psychola, ale proponuję się z nią zaprzyjaźnić :razz:

wiem, to trudne..Ale jak nie można z kimś wygrać, to lepiej się do niego przyłączyć.

Poczytaj na spokojnie na Forum, że CD czy CU to choroby, z którymi można żyć, i to całkiem nieźle. Żebyś zobaczyła ekipę w Zakrzowie stwierdziłabyś, że to banda symulantów :twisted:

Bez paniki proszę poczytać na forum co piszą inni. Napisz email do Mamci chociażby albo pw do wspomnianej przeze mnie Misi, bo one mają dużą wiedzę i Ci coś FACHOWO podpowiedzą.

-Ania- edit:
w zwiazku z tym, ze Mamcia ma pw wyłączone, to zmieniałam na email
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Kacper, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 04 lis 2007, 14:50

nikt Ci w Twoim szpitalu tego nie zrobi, tzn. nie zastosuje takiego papu.
nie badz tai pewien Kacprze :)
ja jestem w bardzo malym szpitalu a tam stosuje sie zywienie poza :)
Obrazek

luizucha
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: luizucha » 04 lis 2007, 16:33

czemu szczeka pani opadla ??to zle ze sie stosuje??dziekuje z calego serca za wasze odpowiedzi naprawde podnosicie mnie i dajecie sily na walke z ta choroba trzeba byc nad nia!!!!!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 lis 2007, 17:13

Z miejsca zamieszkania wnioskuję, że jesteś pod opieką szpitali im Jurasza. Tam są wspaniali lekarze i psycholog. Powiedz im o tym, że mimo pozajelitowego odczuwsz silny głód.
Tak nie powinno byc go głód czujemy w mózgu, a nie w przewodzie pokarmowym.
W róznych szpitalach są różne zwyczaje co do żywienia po operacji. Zależy to też od tego ci zostanie wycięte.
Do Kacpra nie strasz leczeniem biologicznym i nie podważaj jego skuteczności, bo są badania kliniczne potwierdzające jego skuteczość. Mysza po dwóch dniach od pierwszej dawki poczuła się lepiej i gdyby miała leczenie podtrzymujące może operacja nie byłaby konieczna.
Porozmawijaj rownież z psychologiem - to może złagodzić twój strach.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

mariuszek
Debiutant ✽

Post autor: mariuszek » 04 lis 2007, 20:31

Czesc,

W piatek minelo 2 tygodnie jak mi wycieli ok. 10cm jelita cienkiego i 30 cm jelita grubego...

Pierwsze 4 dni po operacji dostawalem ŻP, glodu nie czulem; wrecz przeciwnie bardziej byl to jadlowstret, bo po przemeblowaniu jelita nie chcialy zaskoczyc i meczylem sie ze 3 dni...

Ale potem pomalu kleik, a potem gotowane mieso i zupki przecieranki... Jak zaczalem jesc to zaczely sie rowniez biegunki (5-8 szt. na dobe). Ze szpitala wyszedlem w 6. dobie po operacji.

Obecnie wszystko wraca do normy, codziennie dorzucam cos nowego (dzis na przyklad gotowane parowki). Apetyt wraca, zwlaszcza na kanapki (chuda wedlina, serki smietankowe do smarowania) - juz nie moge doczekac sie piwusia i pomidorow:)

Ale z tego co czytalem na forum to wszystko jest strasznie indywidualna sprawa...

pozdr,
Mariuszek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”