ile trwa dieta po operacji i ile sie lezy w szpitalu

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Misia

Re: ile trwa dieta po operacji i ile sie lezy w szpitalu

Post autor: Misia » 04 lis 2007, 22:39

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

luizucha
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: luizucha » 04 lis 2007, 22:56

dziekuje wam bardzo .daliscie mi nadzieje na lepsze jutro a mam jeszcze takie pytanko czy np jakbym nie przerywala tego karmienia pozajelitowego i do tego dostalbym jeszcze ten lek biologoczny czy to by wiecej pomoglo czy raczej zaszkodzilo??moi rodzice sa w stresie .a co do psychologa to nie ma pani racji postepuje wbrew zasada jakie obowiazuja.nawet nie chce slyszec lecz przyszla raz do mnie psycholog od marka golczynskiego i jest to bardzo fajna kobitka:)zastanawiam sie czy pogadac z nia od czasu do czasu!!
trzeba walczyc nie dac sie chorobsku

Misia

Post autor: Misia » 04 lis 2007, 22:58

luizucha
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: luizucha » 05 lis 2007, 10:37

dziekuje musze dopytac lekarza co i jak:)a co do psychologa to musze pomyslec nad tym .no w razie jakbym miala to operacje miec tej dwunastnicy wyciecie lub plastyczna korekte tych zwezen to mam nadzieje ze dlugo nie poleze a najwazniejsze zebym dostala cos jesc jak najszybciej bo glod to ja mam wielki moze po operacji nie bede o tym myslec ale mam nadzieje ze operacji nie bedzie:)
dziekuje i pozdrawiam

Misia

Post autor: Misia » 05 lis 2007, 13:41

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 lis 2007, 15:51

ŻP nie jest przeciwskazaniem do zastosowanie infliximabu.
Niestety części postów nie rozumiem.
moi rodzice sa w stresie .a co do psychologa to nie ma pani racji postepuje wbrew zasada jakie obowiazuja.nawet nie chce slyszec lecz przyszla raz do mnie psycholog od marka golczynskiego i jest to bardzo fajna kobitka:)zastanawiam sie czy pogadac z nia od czasu do czasu!!
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

luizucha
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: luizucha » 05 lis 2007, 17:20

jesli chodzi o tego psychologa w juraszu to postepuje wbrew zasada wyjasnienie :nasz rozmowa i wiele moich prywatnych rzeczy i przygod wyszlo poza mna i nia !!!!a co do cukierkow to nie mam gazow po nich i nic sie nie dzieje mowilam lekarza o tym ze glodna jestem a oni powiedzieli ze tak musi byc ze glod ustapi ale nie ustapil wszystko dobrze dostaje nie chudne a glod jest tak wielki ze nie moge spac cukierki mi ratuja zycie!!!!staram sie isch jesc malo
dziekuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
mamuska
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie

Post autor: mamuska » 05 lis 2007, 19:36

Mamcia pisze:Leczenie biologiczne może pomóc na zwężenia zapalne, które jeszcze nie zwłókniały. Jak pojawi się zwłóknienie to zwężenia będą zawsze dokuczać, a infliximab jest w takich przypadkach przeciwskazany, gdyż może spowodować niedrożność.
Mysza miała taką operację (&0 cm jelita). Pozajelitowe około tygodnia po (to tylko u dzieci) w szpitalu niecale 2 tygognie po zabiegu. Zdjęcie szwów po następnym tygodniu.
Przeciwbólowe na życzenie.
Co do cukierków to jestem zdecydowanie przeciw. O cukrze poczytaj w dietach. Po takim czasie nie powinnaś odczuwać głodu - 3-5 dni to okres po którym głód ustaje. Jeśli go czujesz może należy (jak pisała ANIA) zahamować wydzielanie soku żołądkowego.
Mamcia, jaki odcinek jelita wycinano Twojej Myszy? Mojej Malej maja zamiar wycinac odcinek na skraju cienkiego z grubym wraz z zastawka. Czy to prawda, ze udaje sie zastawke odtworzyc tak, by mogla funkcjonowac dobrze? Jak funkcjonowac bedzie moje dziecko po tej operacji? Jestem bardzo przerazona. Kolejna decyzja o operacji (wczesniej podjeto taka w kwietniu, operacja miala sie odbyc 5.09) zapadla po ostatnim badaniu usg, ktore wykazalo przewezenie i nitkowe swiatlo jelita. Moja Mala od kwietnia bierze w zwiazku z takim stanem: Entocort (2tabl.dziennie), Pentasa (3tabl.), Imuran (50+25mg). W lipcu (badanie usg wykazalo nieznaczna poprawe) decyzje o operacji wstrzymano, lecz podczas ostatniego pobytu - znow zrobiono jej usg, mial byc jeszcze pasaz, lecz nie wypalil, radiolodzy zanegowali koniecznosc ponownego naswietlania, gdyz poprzedni miala w kwietniu - wyznaczono nowy termin operacji: 7.12. Czy jest sens powtorzyc badanie usg krotko przed wyznaczonym terminem, czy moze zdarzyc sie cud? Czy mozna zrobic jeszcze jakies badanie, by potwierdzic koniecznosc operacji. Mam bardzo mieszane uczucia, nie wiem co robic, zgodzic sie na ten zabieg, czy max go odwlekac. Myslac o tym mam zaraz przed oczami wypowiedz Kogos na forum o grozbie "rozerwania i rozlania".
Przepraszam za ten chaos mysli:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”