Resekcja jelita a leczenie pooperacyjne??

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Resekcja jelita a leczenie pooperacyjne??

Post autor: mal(a)gocha » 27 paź 2004, 14:30

Pytasz jak sie po tylu latach czuje. Mia3am lekki nawrót choroby 5 lat temu, a teraz te? musze znale?a czas i zacz?a sie leczya, bo zacze3o bolea i pokaza3a sie krew. Niestety czeka mnie kolonoskopia do której musze najpierw dojrzea. Napisa3am, ?e niedogodno?ci? po operacji s? biegunki, a to znaczy, ?e mecze sie z nimi do dzisiaj (niestety). Przyje3am, ?e co? za co? - nie ma jelit s? biegunki. Jedyn? moj? metod? na ograniczenie wizyt w wc jest ma3a ilo?a posi3ków. Np gdy w wakacje gdzie? jade i ca3y dzien zwiedzam to staram sie ma3o je?a. Unikam te? wtedy surowych owoców, soków. Ostatnio kupi3am loperamid, ale go nie wzie3am, bo przeczyta3am, ?e nie dla Crohnowców i nie mo?na przyjmowaa stale.
W swoim poprzednim po?cie napisa3am, ?e nie mam ?adnej diety, przepraszam, ale zapomnia3am, ?e lekarz kaza3 unikaa mi mleka. Dla mnie to wybawienie bo mleko by3o moj? wielk? zmor? od dziecinstwa. Nienawidzi3am, a by3am zmuszana do picia, wiec nie odczuwam tego jako jaki? zakaz.
Pozdrawiam serdecznie
-gocha-

Krzysiek(R)
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Krzysiek(R) » 27 paź 2004, 16:49

Dzieki za odpowied1. Wiem ze nie jestem sam.Jestesmy w takiej samej sytuacji.Ja po 7 latach nie moge takze pozbyc sie biegunek.Krótkie jelita widocznie juz tak beda zawsze pracowa3y.Jak jad3em sporo i bra3em Encorton to one mine3y ale wtedy czu3em sie starsznie przepe3niony i jak juz po 2 dniach ruszy3o to ........ lata3em jak dziki kot;-)
Kolonoskopia ...;-) to do tego trzeba dojrzewaa;-) ?? nie ma wyj?cia ja ostatni? mam w Divixie ;-) A z jedzeiniem u mnie jest podobnie jak u Ciebie im mniej jem a w3asciwie jak wcale nie jem to wtedy jestem pewien siebie na 100% ...tylko ze potem trudno zjesc cos po takiej g3odówce bez konsekwencji biegania.Ale cos za cos niestety.Loperamid bra3em--nic nie pomóg3 i da3em spokój.
POzdrawiam.
Krzysiek
zawsze mozemy o tym poGGadac...
GG 3141303

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 28 paź 2004, 17:11

Witam wszystkich!! Ja tez chcialam nawiazac do biegunek... ja biore "Loperamid" i do tego jeszcze "Vasosan P" i pomaga mi narazie na biegunki... moze warto sprobowac? biegunki sa od tego ze jelito cienkie ma szybkie ruchy robaczkowe ktore za pomoca lekow powinno sie zmniejszac...
Pozdrawiam

Ania
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 28 paź 2004, 22:21

Juz pamietam co chcialam napisac:D ze jak bedzie brac sie sam "Loperamid" to to nie pomoze w biegunkach za bardzo bo trzeba jeszcze brac cos na zageszczenie ka3u wtedy wszystko razem da jakis skutek. do "loperamidu" radze dolozyc "vasosan p albo s" i biegunki powinny sie troche zmniejszyc. Vasosan jest juz sprawdzony przez ludzi po operacjach jelit.
Pozdrawiam serdecznie

Ania
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Zablokowany

Wróć do „Leczenie operacyjne”