ból jelita

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomsson
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

ból jelita

Post autor: tomsson » 03 lip 2008, 15:03

witam mam manowicie taki o to problem. w październiku miałem prawostronną hemikolektomie. teraz od wczoraj w tym samym miejscu gdzie mialem szyte odczuwam dyskomfort czuje sie jakbym nosil jakas torbe przywiazana. jak wstaje jak sie klade czuje jak ten niewielki odcinek jelita sie porusza jakby:/ nie mam wiekszych dolegliwosci bolowych. czasem zapiecze mnie jelito ale to w roznych miejscach. temperatury brak , wymioty brak, krew tez nie leci. wypilem herbate i czulem jakby w jelicie herbata mi przelatywala. i boje sie w kazdym momencie moze poprostu rozleciec sie jelito :(. nie wiem czy czekac na normalna wizyte u gastro w przyszlym tygodniu czy natychmiast zglosic sie do szpitala , prosze o pomoc :)
Choroba: CD Stan: Prawostronna hemikolektomia Leki: Colitan [3\0\3] , Ferrum 100mg [1\0\1] , Acidum Folicum [0\0\1] Waga/wzrost: 76/184 BMI: 22.48 - PRAWIDŁOWA WAGA
Obrazek

Awatar użytkownika
tomsson
Debiutant ✽
Kontakt:

Re: ból jelita

Post autor: tomsson » 03 lip 2008, 15:35

sam nie wiem , jak siedze stoje lub leze jest lajt bo nic nie czuje...boje sie isc bo dopiero co zaczalem swoja nowa prace w Volcano.. no i tak jakos mam...poza tym w ubieglym roku w szpitalu spedzilem od czerwca do pazdziernika ...
Choroba: CD Stan: Prawostronna hemikolektomia Leki: Colitan [3\0\3] , Ferrum 100mg [1\0\1] , Acidum Folicum [0\0\1] Waga/wzrost: 76/184 BMI: 22.48 - PRAWIDŁOWA WAGA
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 03 lip 2008, 17:08

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
tomsson
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: tomsson » 03 lip 2008, 17:38

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

trudna sprawa nie mam pojecia o zadnej zastawce. jesli chodzi o to dziwne uczucie to boje sie bo od 2-3 dni dopiero czuje ze mam to jelito..tak czlowiek nie czuje ze mu sie cos rusza, a ja mam takie wrazenie jakby jelito przywarlo do wewnetrzenej strony brzucha i ruszalo sie razem z moim cialem a nie niezaleznie:/
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 03 lip 2008, 20:31

Awatar użytkownika
tomsson
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: tomsson » 04 lip 2008, 10:50

skrócono mnie o 35 cm, ale w badaniu histo pato nie ma nic o zastawce , jest tylko o naciekach komórek jednojądrzastych itp.

BTW: byłem o godz. 21 w szpitalu wczoraj lekarz obejrzał , wymacał stwierdził, że to najprawdopodobniej zaostrzenie - i blizna się "układa". Może to i zaostrzenie bo jeszcze tego nie przeżywałem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 04 lip 2008, 12:24

Nie napisano, jaki odcinek jelit Ci wycięto? Czy samo cienkie czy też długie?
Jeżeli wycinali cienkie i długie, to najprawdopodobniej nie masz tej zastawki, więc perystaltyka jelit jest szybsza. W histopacie nie będzie takiej informacji.
A diagnoza, jak została sformułowana po łacinie?
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 lip 2008, 13:25

doelli nie na jelita długiego to znaczy cienkie jest długie.
Nie czepiam się drobiazgów, ale potórzyłaś ten sam błąd w nazewnictwie 2 razy i stąd moja uwaga
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 04 lip 2008, 14:14

Mamcia pisze:doelli nie na jelita długiego to znaczy cienkie jest długie
Dzięki za poprawkę, chyba ta dzisiejsza aura mnie rozwala, chodziło oczywiście o grube jelito, chciałam zapytać czy nie wycięli mu części jelita cienkiego i grubego?
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
tomsson
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: tomsson » 04 lip 2008, 14:15

Tumor inflammationis intestini crassi - rozpoznanie kliniczne Guz kątnicy , w wyniku badania jest więcej ale to napisze jak wróce do domu bo w pracy nie chce szalec ;)
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 04 lip 2008, 15:43

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”