krew w stolcu + niskie żelazo (po operacji)

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pecja
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: małopolskie

krew w stolcu + niskie żelazo (po operacji)

Post autor: pecja » 15 sty 2009, 17:05

Witajcie!

Mój mąż na początku grudnia miał operację w trybie pilnym. Usunięto rozlany ropień z esicy, oraz usunięto fragment jelita cienkiego i grubego (ok 30 cm). Tydzień temu włączono Mu do leczenia Imuran (do tej pory barł Salofalk+Budenofalk), we wtorek zrobił badania krwi i stolca. Wyników dokładnie nie znam, lekarka powiedziała że żelazo bardzo niskie,a w stolcu była krew, morfologia ponoć ok i jedna pozytywna rzecz - w końcu CRP w normie (od ponad pół roku było podwyższone - ok 40 przy normie do 5).

Od poniedziałku mają Go znowu położyć do szpitala, na leczenie. Lekarka nie wiedziała jeszcze co konkretnie będą robić.

Proszę o pomoc, a szczególnie rady, co robić, bo jest kiepsko. Liczyliśmy na to że operacji będzie trochę spokoju, a to nic z tego :(( Nie mam niestety 100% zaufania do lekarza prowadzącego, ale na razie nikogo lepszego nie znaleźliśmy.

Aha, mąż jest leczony w Krakowie w Klinice na Śniadeckich

Pozdrawiam,

Mąż od poniedziałku leży w szpitalu. Dostaje dożylnie żelazo (wenofer), potas w tabletkach i antybiotyk, bo wyszło zapalenie dróg moczowych. W dalszym ciągu nie wiadomo skąd to krwawienie i spadek żelaza. Żelazo po kroplówkach trochę się podniosło, ale zdaniem lekarzy ciągle za mało. za to CRP cały czas rośnie. Miał robione USG tomografię gastroskopię i sigmoidoskopię (mam nadzieję że nie przekręciłam nazwy), żadne z badań nie pozwoliło na ustalenie przyczyny tych kłopotów, wyszły tylko jakieś nadżerki i stany zapalne typowe dla Crohna.

Już nie wiem sama co robić, mam wrażenie że w szpitalu nie za bardzo mają pomysł jak leczyć.:(
Magda

synek - CD (Imuran, Sulfasalazyna, Clinutren, kwas foliowy, Dicoflor 30)
mąż - CD, po leczeniu biologicznym

Renata2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Re: krew w stolcu + niskie żelazo (po operacji)

Post autor: Renata2 » 21 kwie 2009, 20:30

mogę polecić lekarzy w Krakowie u których sama się leczę. Naprawdę są dobrzy. Polecałabym zwłaszcza dr Hebzdę ze Szpitala Wojskowego na ul. Wrocławskiej. (interna + gastrologia-2 oddziały w jednym). Dr jest tam adiunktem, zajmuje się tylko ludźmi chorymi na crohna. Bardzo dobry w tym co robi i ludzki. Trzeba się pofatygować na oddział, i tam z nim porozmawiać, bo nie przyjmuje w ambulatorium. Obu najbliższym zyczę zdrowia :roll:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

pecja
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka

Re: krew w stolcu + niskie żelazo (po operacji)

Post autor: pecja » 22 kwie 2009, 14:09

hej!

Dzięki za informacje. Na razie zostaniemy przy leczeniu w klinice. Zmieniony został lekarz i póki co jesteśmy zadowoleni, a sytuacja na dzień dzisiejszy też wygląda dużo lepiej

pozdrawiam!
Magda

synek - CD (Imuran, Sulfasalazyna, Clinutren, kwas foliowy, Dicoflor 30)
mąż - CD, po leczeniu biologicznym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”