Wcześniak-noworodek

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kami
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Wcześniak-noworodek

Post autor: kami » 23 sty 2009, 22:33

Witam!
Jestem tu pierwszy raz i poszukuję znaczących dla mnie informacji - jeśli ktoś z Was może pomóc - serdecznie proszę.
Sprawa dotyczy mojej koleżanki. W listopadzie urodziła córeczkę - wcześniak, urodzona w stanie dobrym, dwa miesiące przed terminem. Po około trzech tygodniach u Natalii wykryto dziurkę w jelicie cienkim. Brzuch był w stanie ostrym, ponieważ treśc jelitowa wylewała się do brzucha. 23 grudnia przeprowadzono operację usunięcia 40 cm fragmentu jelita cienkiego. Do połowy stycznia były problemy z gojeniem się rany pooperycyjnej, pojawiły się grzyby, mała była cały czas na antybiotykach. Pobrano wydzielinę z rany - zakażenia wyeliminowano, rana powoli zaczęła się goic. Jednak dziewczynka jest cały czas karmiona pozajelitowo i nie oddaje stolca. Jelita prawdopodobnie nie pracują jak trzeba. Po dzisiejszej rozmowie z chirurgiem okazało się, że lekarze dają małej do dwóch tygodni na "zaskoczenie" dla jelit, jeśli nic nie ruszy otwierają brzuch i ... wlaściwie nie wiadomo co dalej. Najgorsza wizja jest taka, że mała do końca życia będzie karmiona pozajelitowo, ponieważ lekarze już poinformowali mamę o możliwości całkowitego usunięcia jelita. Pomóżcie - dajcie namiary na naprawdę dobrych lekarzy, dobre rady, cokolwiek. Sama jestem mamą i wiem dobrze jaka to tragedia dla rodziców kiedy dziecko jest chore (mój syn choruje na coś zupełnie innego - o ile w sprawach neurologicznych i co do rehabilitacji ruchowej wiem dużo, to w temacie "jelitowym" jestem "zielona"). Chciałabym pomóc koleżance, na ile będę mogła - przydatnymi informacjami, kontaktami do lekarzy, Waszymi radami. Z góry dziękuję za pomoc.

PS A Natalka na dniach wyszłaby ze szpitala, gdyby nie te jelita - jej waga osiągnęła już ponad 1900 gram, rozwija się prawidłowo, gdyby nie te jelita. Nie mogę się z tym pogodzic.

Misia

Re: Wcześniak-noworodek

Post autor: Misia » 23 sty 2009, 23:12

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”