nowy problem

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

nowy problem

Post autor: Ania16 » 27 maja 2009, 17:26

zooperowali mnie, nie musieli wycinac zrostow jedynie je poprzecinali... wszystko niby ok.. ale teraz jestem juz 9dzien po operacji, a jelito nie funkcjonuje jak powinno.. wymiotowalam strasznie dwa dni temmu i pojechalam do szpitala, okazalo sie ze mam rodecie petli jelit i dostalam metoklopramid na perystaltyke, ale nie bardzo pomaga, ciagle mnie mdli i zwracam.
mial ktos z was taki problem z jelitem po operacji? teraz staram sie jesc tylko plynnie zeby nie zatkac jelita, ale czy dobrze robie?

podczas operacji wyszlo ze mam powiekszone wezly chlonne, lekarz je pobral na badanie histpat.. podejrzewa jersinioze, poniewaz uwaza, ze mam wszystkie objawy.. mial to kyos z was? wynik powinien byc w poniedzialek.
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: nowy problem

Post autor: Natalka » 27 maja 2009, 19:35

Ania16 pisze:podejrzewa jersinioze, poniewaz uwaza, ze mam wszystkie objawy.. mial to kyos z was?
przejrzyj te tematy:
viewtopic.php?t=5558&highlight=jersinioza
viewtopic.php?t=3494&highlight=yersinia
viewtopic.php?t=6272&highlight=yersinioza
viewtopic.php?t=6042&highlight=yersinioza
:smile:
Ania16 pisze:ciagle mnie mdli i zwracam. mial ktos z was taki problem z jelitem po operacji?
zajrzyj tu:
viewtopic.php?t=5376&highlight=operacji
viewtopic.php?t=6680&highlight=operacji
:wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 maja 2009, 21:29

Co do yersiniozy to ostatnio epidemia nowych amerykańskich szczepów. Badania trzeba zrobić, ale ja bym to zrobiła przed, a nie po operacji. Co do obecnej drożności jelita i dirty, to jedz tylko to co ci nie szkodzi. Jeśli usnęli, przecięli zrosty, to całe jelito zaczęło się inaczej układać i mogły powstać jakieś zagięcia itp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 27 maja 2009, 22:55

dzieki wielkie za info:)

P.S ale jest jakis plus juz moge lezec na prawym boczku i mnie nie boli, a jak byly tam zrosty to nie bylam w stanie sie polozyc.
A lekarz po operacji zostawil mi jakas wode w brzuchy zeby zrosty sie nie robily przez co nie mialam zalozonego redonu, wiecie cos na temat takiej wody w brzuchu zeby zrosty sie nie robily? nie slyszalam nigdy wczesniej o czyms takim.

[ Dodano: 28-05-2009 ]
odebralam dzisiaj wynik hist pat i lekarz stwierdzil ze dziwolag jestem i ze on nigdy sie nie spotkal z czyms takim i ze nie wie co ma zrobic, ze mam isc do akademii poniewaz moze tam beda wiedziec o co chodzi. W hist pacie wyszlo (pobrali wezel chlonny krezki jelita cienkiego)
LYMPHADENITIS RETICULOCYTARIA moze dokladnie ktos cos wie na ten temat? lekarz mowi, ze to oznacza ze w wezlach chlonnych mam plytki krwii.. a one powinny byc w szpiku... ktos sie spotkal z czyms takim?
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”