Crohn- operacja

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
juna
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Crohn- operacja

Post autor: juna » 28 cze 2010, 12:29

witam wszystkich
Proszę was o pomoc. Mam wyznaczony termin planowej operacji na sierpień , ale sama już nie wiem co mam robić. Chirurg mówi żeby operować, a :idea: gastrolog żeby poczekać. Na początku roku trafiłam na klinike wykończona już po 4 ataku tj.okropne skurcze brzucha, brak wypróżnień i wymioty ok.3 razy na dobe.Oprócz tego tętno 130 i w ogóle myślałam że zejde ze świata.Jak się okazało na pasażu jelita-bo kolo nie wyszła(poprzecznica bardzo nisko ułożona)i nie udało sie dostać, wyszło zwęzenie ileum terminale oraz katnicy. Na tomografii ściana ileum terminale oraz kątnicy pogrubiałe (max do 14mm), o zatartych zarysach.Niewielkie nacieki w tkance tłuszczowej okołokatniczej.Zwapnienie 7mm w ścianie zastawki krętniczo-kątniczej.Liczne węzły kątnicze wielkości do 12mm.Nie uwidoczniono powiększonych węzlów chłonnych trzewnych i zaotrzewnych.Powiedzcie jak interpretować te wyniki? czy to już jest zwłokniałe i lepiej operować? Czy czekać na efekty humiry?
Prosze pomózcie nie wiem co robić. :cry:
Życie jest ciągle walką, a pokój owocem zwycięstwa.

juna
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: juna » 28 cze 2010, 13:26

teraz bedzie 5 dawka. Od czasu podawania humiry ataki są lżejsze tzn.bóle przechodza po 2 spasmolinach, z tym że mało jem i to co sprawdzone- więc i to pewnie ma swój udział.
Życie jest ciągle walką, a pokój owocem zwycięstwa.

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 08 sie 2010, 19:16

Ja po operacji,mam już 4 lata remisji.
Usunięto 39 cm jelita cienkiego,i częściowe usunięcie okrężnicy wstępującej z wytworzeniem ileostomii.
Leki podtrzymujące,to salofalk 2x1000,i helicid.
Jem wszystko,to co wypróbowałem,że mi nie szkodzi,czyli nie utrzymuję żadnej diety.
Jakość życia poprawiła się,nie mam zadnych bóli,poza drobnymi epizodami,ale to
w wyniku błędów zywieniowych :wink: bardziej,przez apetyt na wszystko. :lol:

grazynka33
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie

Post autor: grazynka33 » 14 paź 2010, 13:01

jestem młodą kobietą i mam mały problem z jelitami, mój lekarz poradził mi chemoprewencję, jednak jak czytam wasze wypowiedzi to zaczynam się zastanawiać....
g33ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”