Zycie po operacji

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Zycie po operacji

Post autor: Ania16 » 23 lis 2005, 11:23

Wiec wam powiem jak wyglada zycie po operacji...kiedys cos takiego pisalam, ale bylam bardzo krotko po niej... gdybym mogla cofnac czas nie zgodzilabym sie na operacje (wiem ze byla konieczna), bo przez to ze mialam po operacji ropien okoloodbytniczy nie moge dobrze dojsc do siebie,ale i tak jest juz lepiej niz bylo :wink: dla wyjasnienia dla ludzi ktorzy nie wiedza mam zespolenie jelita cienkiego z odbytem. doszlam do wniosku, ze po operacji bylo lepiej niz teraz... chociaz jak odstawilam sama sobie lek o nazwie Vasosan, polepszylo mi sie i jest lepiej, nie chodze tak czesto do lazienki i zaczynam bardziej normalnie zyc... mam kolezanke ktora jest troszke wiecej po operacji ona miala w czerwu w zeszlym roku a ja we wrzesniu w zeszlym roku i ona jest praktycznie jak zdrowa osoba chodzi 2albo 3 razy do lazienki... z tym, ze tez musi spac jeszcze w pampersach takak ja, bo nie mamy obydwie czucia w nocy, ale ja i tak w przeciwienstwie do niej mam taka nadzieje, ze sie ich pozbede kiedys :wink: Po takiej operacji ma sie diete ktora od samego poczatku mialam gdzies i chodzilam sobie domacDonalda :D nie czesto ale chodzilam :wink: w tej chwili juz sie nawet nie budze w nocy ze musze sie umyc, a jem prawie wszystko poza nabialem i smazonym,a i jeszcze owocami, chociaz lubie sobie zjesc pomarancza czy mandarynke, ale poza tym zadnych takich ciezkostrawnych :P ostatnio naszla mnie ochota na taka grochowke i ja w koncu zjem :D tylko nie wiem kiedy :p
poza tym moga sie tez wypowiedziec osoby ktore tez sa po operacji o tym jak sie im zyje :wink: bo ja juz teraz nie narzekam, jest dobrze :wink:
pozdrawiam
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Zygfryd
Debiutant ✽
Kontakt:

Re: Zycie po operacji

Post autor: Zygfryd » 23 lis 2005, 15:15

Cześć Aniu
A więc tak. Miałem operację kilka dni później po Ani, jestem bardzo zadowolony z jej efektu. Choroba całkowicie zanikła, nie mam żadnych problemów, wyniki super a toaletę widuję raz, góra 2 razy dziennie. Jem wszystko na co mam chęć, smażone, pieczone, ciężkostrawne, owoce i warzywa. ŻADNEJ DIETY, chociaż teraz trochę tego żałuję bo przytyłem :D i nie ma już Crohna który pomoże mi schudnąć. U lekarza od czasu operacji byłem 3 razy (2 tygodnie po wyjściu ze szpitala, później w marcu i w listopadzie tego roku).
Przyznam szczerze, że operacji wyczekiwałem, było ze mną tak nieciekawe, że decyzja o przyjęciu mnie do CZD zapadła w ciągu 1 dnia, a ja sam byłem tak słaby że już ostatnie dni przed operacją nie dałem rady nawet chodzić.
Teraz jestem w pełni sił, zadowolony z życia itp :)
Pozdrawiam Wszystkich :roll:

Misia

Post autor: Misia » 24 lis 2005, 11:03

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 lis 2005, 17:25

I to niestety co napisała Misia to prawda, aczkolwiek poznałam panią, która od 19 rz ma spokój a teraz jest koło 60. Istnieje szansa, ze to nie Crohn, ale lepiej mieć nadzieję, że i wam się to zdarzy.

Zygfryd
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Zygfryd » 24 lis 2005, 19:20

wg Ciebie operacja pozwoliła pozbyć się crohna? Jeżeli tak sądzisz, to mylisz się.Crohna masz cały czas i moze powrócić.
To takie niefortunne sformułowanie że "wcięto mi Crohna", doskonale rozumiem, że za X lat mogę mieć nawrót.
Ale nie rozdrabniajmy się nad tym błedem tylko wróćmy do tematu tego postu.

Zablokowany

Wróć do „Leczenie operacyjne”