Mój przypadek

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
masterdark
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie

Re: Mój przypadek

Post autor: masterdark » 19 cze 2019, 15:07

Myślę, że gdyby rozrost grudek wyszedł w jelicie grubym, a nie w ileum terminale, to może miałbym od razu dalsze badania. Sporo gastrologów (także niektórzy w polecanych miejscach) uważa, że wszelakie zapalenia jelit rozpoczynają się zawsze w jelicie grubym, brak zmian w jelicie grubym = brak jakiegokolwiek zapalenia jelit. Obawiam się, że w całej Polsce może być tylko kilka, może kilkanaście miejsc, gdzie gastrolodzy normalnie zajmują się jelitem cienkim.
kolonoskopia z hist-pat (stan na rok 2018): rozrost grudek w ileum terminale, jelito grube zdrowe
ezofagogastroduodenoskopia z hist-pat żołądka (przełyk oraz dwunastnica bez hist-pat) (stan na rok 2015; obecnie stan nieznany): przewlekłe zapalenie dwunastnicy i żołądka ze stanem przedwrzodowym oraz przepuklina rozworu przełykowego, helicobacter obecny
K92.9

meteospasmyl (dawkowanie różne)
nospa max 0 - (0 lub 1) - 1
paracetamol 0 - 0 - 2 (także prewencyjnie)

masterdark
Początkujący ✽✽

Post autor: masterdark » 20 cze 2019, 21:41

Muszę rozważyć zrobienie próby tuberkulinowej, jeśli mam gruźlicę jelita, to chyba powinna wyjść wyższa, niż gdy miałem robioną, nie mając jeszcze problemów jelitowych.
kolonoskopia z hist-pat (stan na rok 2018): rozrost grudek w ileum terminale, jelito grube zdrowe
ezofagogastroduodenoskopia z hist-pat żołądka (przełyk oraz dwunastnica bez hist-pat) (stan na rok 2015; obecnie stan nieznany): przewlekłe zapalenie dwunastnicy i żołądka ze stanem przedwrzodowym oraz przepuklina rozworu przełykowego, helicobacter obecny
K92.9

masterdark
Początkujący ✽✽

Post autor: masterdark » 21 cze 2019, 00:57

Trochę niedobrze, że lekarz rodzinny wpisał na skierowaniu do gastrologa IBS (a został poinformowany, że jestem w trakcie diagnostyki gastrologicznej, tylko po prostu przechodzę do lekarzy na NFZ i nie ma póki co żadnej diagnozy). Jeśli trafię na gastrologa, który będzie się sugerował, tym, co na skierowaniu, to pozostanę bez możliwości diagnostyki.
K92.9

masterdark
Początkujący ✽✽

Post autor: masterdark » 01 lip 2019, 07:07

Mój brzuch jest ogólnie spokojniejszy niż jakiś czas temu. Myślę, to albo zasługa wyeliminowania z obiadów "drugich dań", albo paracetamolu. Jeśli mam jakiś łagodny rodzaj zapalenia jelit, to może jak pozostanę dożywotnio przy samych zupach na obiady, to będzie w miarę. A jeśli to efekt paracetamolu, to może przy wyższej dawce mógłbym urozmaicić trochę obiady. Paracetamol jest przecież nie tylko przeciwbólowy, ale i przeciwzapalny, więc na proste formy zapalenia powinien chyba przynajmniej częściowo działać. Ale myślę, że o wysokich dawkach paracetamolu do dłuższego stosowania powinien zdecydować lekarz.
K92.9

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 01 lip 2019, 15:14

masterdark pisze:
01 lip 2019, 07:07
Paracetamol jest przecież nie tylko przeciwbólowy, ale i przeciwzapalny, więc na proste formy zapalenia powinien chyba przynajmniej częściowo działać.
Akurat paracetamol - w przeciwieństwie do NLPZ jak ibuprofen, Ketonal czy aspiryna - nie ma działania przeciwzapalnego, a jedynie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Poczytaj na stronie Medycyny Praktycznej, to sprawdzone źródło wiedzy: Paracetamol
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”