moj przypadek

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MonnRiver
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

moj przypadek

Post autor: MonnRiver » 04 mar 2013, 13:32

Zdecydowałam się napisać na tym forum ponieważ męczą mnie niezdiagnozowane dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zdaję sobie sprawę, ze osoby na tym forum maja duża wiedzę, może ktoś mi coś doradzi...
Moje problemy zaczęły się około 2 lat temu dosyć nagle. pewnego dnia (co ciekawe następnego dnia po większym wysiłku) dopadło mnie kłucie po prawej stronie w okolicy pępka. W tym samym czasie dostałam rozwolnienia. Kuło mnie dość mocno przez ok. tydzień po czym objawy zaczynały słabnąc jednak luźne stolce (w mniejszej częstotliwości) pozostały.

Teraz rok po tym, cały czas mam luźny stolec, cały czas ma on jakby inny zapach i trochę to zółte na papierze. Stolec oddaje zazwyczaj dokładnie raz dziennie, zawsze mniej- więcej o tej samej porze. Co ciekawe gdy wyjeżdżam na wakacje zamieniają mi się one w zaparcia.

Byłam teraz na wizycie u 3 gastroenterologów i jednego proktologa.
Każdy z gastroenterologów "na piękne oczy" diagnozuje u mnie IBS.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2013, 09:07 przez MonnRiver, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Re: moj przypadek

Post autor: Baby » 04 mar 2013, 13:41

MonnRiver, witaj :) Oczywiście antybiotyk bym brała. Jeśli masz NZJ Xifaxan na pewno Cię nie wyleczy ale może zmniejszyć dolegliwości. Koniecznie idź do gastrologa i weź skierowanie na gastroskopię o kolonoskopię z wycinkami. Owszem są to badania inwazyjne ale lepiej wiedzieć co nam jest i leczyć w porę niż żyć w niewiedzy i leczyć na ślepo nie wiadomo co.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2013, 13:42 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
ewa1325
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
miasto: Koszalin

Post autor: ewa1325 » 04 mar 2013, 14:06

Ta żółta ciecz to pewnie śluz
Be happy

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 04 mar 2013, 16:16

kolonoskopia i gastroskopia to owszem są badania inwazyjne, ale większość osób z tego forum je miała i to nie raz i żyją :)
a w Twoim przypadku, skoro już to tak długo trwa na pewno bym zrobiła przynajmniej kolonoskopię, bo wydaje mi się, że problem tkwi w jelicie grubym
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

MonnRiver
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Post autor: MonnRiver » 05 mar 2013, 14:46

dziękuję za odpowiedzi :)
co do tego antybiotyku - Xifaxan- czy mam go brać teraz jeżeli planuje ta gastro i kolonoskopie. czy nie spowoduje on np jakiegoś chwilowego zaleczenia jelit i przez to mi nie wyjdzie coś na badaniu co normalnie by wyszło a ja będę się dalej męczyła bez diagnozy. co myślicie?
dodam, ze moje objawy w tym momencie są uciążliwe ale da sie z tym żyć...
nie jest tak ze muszę brać jakiś lek bo nie daje rady...

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 06 mar 2013, 16:36

Xifaxan może zaleczyć , i obraz kolonoskopii i gastro będzie inny , ale nie jest mi wiadome , czy az tak moze zmienic wynik ze nie rozpoznana zostalaby choroba zapalna jelita. Ostatnio mialam robione nieco inne badanie inwazyjne , i nie kazano mi uzywac zadnych lekow , czopkow , tabletek masci i kremow i niczego co mogloby zakłocic obraz mikroskopowy badania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”