Strona 1 z 1

moj przypadek

: 04 mar 2013, 13:32
autor: MonnRiver
Zdecydowałam się napisać na tym forum ponieważ męczą mnie niezdiagnozowane dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zdaję sobie sprawę, ze osoby na tym forum maja duża wiedzę, może ktoś mi coś doradzi...
Moje problemy zaczęły się około 2 lat temu dosyć nagle. pewnego dnia (co ciekawe następnego dnia po większym wysiłku) dopadło mnie kłucie po prawej stronie w okolicy pępka. W tym samym czasie dostałam rozwolnienia. Kuło mnie dość mocno przez ok. tydzień po czym objawy zaczynały słabnąc jednak luźne stolce (w mniejszej częstotliwości) pozostały.

Teraz rok po tym, cały czas mam luźny stolec, cały czas ma on jakby inny zapach i trochę to zółte na papierze. Stolec oddaje zazwyczaj dokładnie raz dziennie, zawsze mniej- więcej o tej samej porze. Co ciekawe gdy wyjeżdżam na wakacje zamieniają mi się one w zaparcia.

Byłam teraz na wizycie u 3 gastroenterologów i jednego proktologa.
Każdy z gastroenterologów "na piękne oczy" diagnozuje u mnie IBS.

Re: moj przypadek

: 04 mar 2013, 13:41
autor: Baby
MonnRiver, witaj :) Oczywiście antybiotyk bym brała. Jeśli masz NZJ Xifaxan na pewno Cię nie wyleczy ale może zmniejszyć dolegliwości. Koniecznie idź do gastrologa i weź skierowanie na gastroskopię o kolonoskopię z wycinkami. Owszem są to badania inwazyjne ale lepiej wiedzieć co nam jest i leczyć w porę niż żyć w niewiedzy i leczyć na ślepo nie wiadomo co.

Re: moj przypadek

: 04 mar 2013, 14:06
autor: ewa1325
Ta żółta ciecz to pewnie śluz

Re: moj przypadek

: 04 mar 2013, 16:16
autor: Mala_Mi
kolonoskopia i gastroskopia to owszem są badania inwazyjne, ale większość osób z tego forum je miała i to nie raz i żyją :)
a w Twoim przypadku, skoro już to tak długo trwa na pewno bym zrobiła przynajmniej kolonoskopię, bo wydaje mi się, że problem tkwi w jelicie grubym

Re: moj przypadek

: 05 mar 2013, 14:46
autor: MonnRiver
dziękuję za odpowiedzi :)
co do tego antybiotyku - Xifaxan- czy mam go brać teraz jeżeli planuje ta gastro i kolonoskopie. czy nie spowoduje on np jakiegoś chwilowego zaleczenia jelit i przez to mi nie wyjdzie coś na badaniu co normalnie by wyszło a ja będę się dalej męczyła bez diagnozy. co myślicie?
dodam, ze moje objawy w tym momencie są uciążliwe ale da sie z tym żyć...
nie jest tak ze muszę brać jakiś lek bo nie daje rady...

Re: moj przypadek

: 06 mar 2013, 16:36
autor: kasinp
Xifaxan może zaleczyć , i obraz kolonoskopii i gastro będzie inny , ale nie jest mi wiadome , czy az tak moze zmienic wynik ze nie rozpoznana zostalaby choroba zapalna jelita. Ostatnio mialam robione nieco inne badanie inwazyjne , i nie kazano mi uzywac zadnych lekow , czopkow , tabletek masci i kremow i niczego co mogloby zakłocic obraz mikroskopowy badania.