brak diagnozy. pomozecie?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: brak diagnozy. pomozecie?

Post autor: Nibiru » 06 gru 2013, 19:02

Pomocy123 pisze:Od badań odwiodła mnie lekarka. Mówiąc,że miesiąc wystarczy,szkoda pieniędzy
Zmień lekarza, bo nie wie co mówi. O przeciwciałach i ich spadku widać nie ma najmniejszego pojęcia. Może nie tylko gluten Ci szkodzi (np. mleko, jajka, cytrusy itp) , badanie (Imupro 300) by ewidentnie wskazało z czego na jaki czas musisz zrezygnować.

Pomocy123
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Pomocy123 » 12 gru 2013, 22:16

Najgorsze jest to,że nie refundują tego badania,a ja nie dysponuję aż taką kwotą,ale dochodzę do wniosku,że chyba jest to konieczność i muszę je wykonać,bo na lekarza nie mogę narazie liczyć w ogolę. :smutny:

Pomocy123
Debiutant ✽

Post autor: Pomocy123 » 25 sty 2014, 12:27

Przepraszam za post pod postem, ale chciałam się dowiedzieć czy kalprotektyna jest badaniem, która daje pewność, że nie ma choroby Crohna? Moja nowa lekarka uzależnia od tego dalsze postepowanie. Tzn.jeśli nic nie wykaże- żadnych badań gastrologicznych nie będzie. Czuję się postawiona pod ścianą...

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 25 sty 2014, 12:58

Pomocy123, te choroby są tak podstepne, że mogą oszukać badanie. Mam pytanie odnośnie tego jak się obecnie czujesz i objawów jakie ci dolegaja i badań jakie były wykonane?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Pomocy123
Debiutant ✽

Post autor: Pomocy123 » 25 sty 2014, 14:46

Czuję się bez zmian, tak samo jak w I poście.
Z badań też nic się nie zmieniło. Miałam ostatnio wizytę u nowego lekarza i powtarza podstawowe badania, czyli na celiakie, usg, poswiewy z kału no i nowość jak dla mnie, ta kalprotektyna.

W takim razie jakim cudem uzależnia dalszą diagnostykę od tego badania zamykając mi tym drogę ? :(

Pomocy123
Debiutant ✽

Post autor: Pomocy123 » 13 mar 2014, 19:59

Trochę mnie nie było.
Udało mi się zrobić ImuPro. Wyszła alergia głownie na mleko i jaja. Plus jakieś rzeczy,których nigdy nie jadam.
Poza tym musialam robić gastroskopie,bo zołądek pobolewał no i wyszedł stan zapalny.Chociaż nie odstawiono mi Pentasy,a na tapete wszedł Controloc.

Eh. Już sama nie wiem. Co myslicie?Czy mleko może wszystko nakręcać?
Czy ktoś ma alergie na nie?

lpvoid
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: lpvoid » 13 mar 2014, 20:20

Może spróbuj diety FODMAP?

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 13 mar 2014, 21:37

Pomocy123 pisze:Eh. Już sama nie wiem. Co myslicie?Czy mleko może wszystko nakręcać?
Przejrzyj dział żywienia, tam jest szeroko o mleku napisane.
Mleko w fazie zaostrzenia może powodowac objawy.

lpvoid, propagowanie jakies diety na tymże forum nie akceptujemy, gdyż sieje zamęt wśród nowych użytkowników. Jak już to polecamy zapoznanie się z Poradnikiem Falka, który jest dostępny na stronie stowarzyszenia, lub przejrzenie działu żywieniowego.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 14 mar 2014, 00:19

Pomocy123 pisze:Trochę mnie nie było.
Udało mi się zrobić ImuPro. Wyszła alergia głownie na mleko i jaja. Plus jakieś rzeczy,których nigdy nie jadam.
Poza tym musialam robić gastroskopie,bo zołądek pobolewał no i wyszedł stan zapalny.Chociaż nie odstawiono mi Pentasy,a na tapete wszedł Controloc.

Eh. Już sama nie wiem. Co myslicie?Czy mleko może wszystko nakręcać?
Jak Ci wyszło na mleko plus jaja to odstaw na taki czas jaki musisz według wyniku. Jaki poziom Ci wyszedł alergii ? Na ile rzeczy w ogóle wyszła Ci alergia i jaki IMUPRO robiłaś ? Na pszenice, gluten nic nie wyszło ?

Pomocy123
Debiutant ✽

Post autor: Pomocy123 » 14 mar 2014, 14:02

Wyszedl mi pierwszy poziom- mleko i drugi jaja. Lacznie wyszlo 9 produktow,ale reszty nie jadam w ogole np. curry. Robilam ImuPro50 na poczatek,bo mam lekki dystans do tego typu badan. Gluten akurat nie wyszedl.

Od poniedzialku wskakuje na diete.Wciaz zastanawia mnie tylko jedno,czy jesli nikt nie postawil diagnozy to alergia III bedzie rozwiazamiem tych wszystkich dolegliwosci?
Btw.brat w mocnej doroslosci dostal alergii na orzechy. Moze u nas to rodzinne...

Nibiru- jakieś doświadczenia w ImuPro?Ja po tylu latach badań jestem sceptyczna i już nie czekam na cud.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 18 mar 2014, 02:18

Pomocy123 pisze:Nibiru- jakieś doświadczenia w ImuPro?Ja po tylu latach badań jestem sceptyczna i już nie czekam na cud.
Doświadczenia takie że po roku ścisłej diety według ImuPro diametralna poprawa. Ale u mnie to wyszła "księga" alergii, w tym gluten, pszenica, żyto, jęczmięń, mleko, jajka, niektóre owoce i warzywa, kakao, i wiele innych. Większość na najwyższym poziomie. U ciebie to prawie nic nie wyszło a pierwszy poziom to chyba ten najniższy, a 4 to najwyższy jak dobrze pamiętam. Więc u Ciebie to właściwie nic strasznego nie wyszło. U mnie duża część na czwórce była.

Pomocy123
Debiutant ✽

Post autor: Pomocy123 » 18 mar 2014, 09:26

Czyli,ze troche bez sensu to badanie?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 18 mar 2014, 10:29

Pomocy123, szczerze mówiąc ja bym wyeliminowała te produkty który Ci szkodzą wg tych testów na jakiś czas przynajmniej.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Pomocy123
Debiutant ✽

Post autor: Pomocy123 » 18 mar 2014, 17:36

Oczywiście to zrobiłam. Taki chyba ma się cel robiąc to badanie :)
Bardziej moje pytanie polega na tym, czy to wszystko ma sens. Badanie to jest tak nowe,ze nawet lekarze nie potrafią mi odpowiedzieć, stąd pytanie kieruje do osób, które robiły Imu i są już jakiś czas na diecie.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 18 mar 2014, 17:56

Pomocy123 tego testu nie robiłam ale robiłam inny na nietolerancje pokarmowe oraz testy z krwi u alergologa. Te robione przez alergologa chyba IGG swoiste sobie chwalę. Wyeliminowanie z diety produktów które mi szkodzą trochę pomogło. Potem na próbę wprowadziłam te produkty które były na czarnej liście i szybko musiałam ponownie z nich zrezygnować.

Inny test opóźnionej alergii pokarmowej robiłam w Vimedzie, z tym że tam wyszło że prawie na wszystko mam uczulenie. Przez 2 miesiące stosowałam restrykcyjnie dietę ale na dłuższą metę to nie pomogło.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”