Moje objawy - NZJ?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emjur
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Moje objawy - NZJ?

Post autor: emjur » 01 lis 2013, 11:48

Witam, jestem nowa na forum, chociaż przeglądam go już od jakiegoś czasu :)

Moje problemy z jelitami zaczęły się na wiosnę tego roku wcześniej praktycznie nigdy nie miała problemu, raz na parę lat grypa "żołądkowa". Pojawiły się wzdęcia, ucisk z lewej strony, czasami biegunki- nie wodniste, po prostu nieuformowany kał z resztkami pokarmu. Czasami śluz na kale , uformowanym. Potem doszło pobolewanie po prawej stronie. Wypróżnienia do 3x dziennie max. Trafiają się okresowo 2-3 tyg bez problemowe, ładne, przetrawione kupki :wink:

Objawy czasami trwały tydzień , potem jakiś czas przerwy i powtórka. Na wyjeździe wakacyjnym minęły w 100%. Brałam wtedy jedynie Colon C.

Zrobiłam badania - CRP, OB, amylaza z moczu i surowicy, test na HB , elektrolity, morfologia, próby wątrobowe, kał na krew utajoną , posiew kał w kierunku grzybów, pasożytów - wszystko w jak najlepszym porządku.

USG - bez żadnych niepokojących zmian.
Kolonoskopia - obraz makroskopowy bez zmian, wycinka lekarz nie zgodził się pobrać po wcześniejszym wywiadzie... :mad:
Ginekologicznie też czysto, biocenoza pochwy ok, jedynie trochę mało lactobacillus.

Z badania moczu wyszła mi Escheria coli w ilości 10^7/ml moczu. Czy taka ilość może powodować problemy jelitowe? Przewlekłe?

Dodam, że na przełomie 2009/2010 byłam zmuszona do przyjęcia wielu antybiotyków, jednak od tego czasu ich liczba zmniejszyła się do 2/3 w roku. W lipcu brałam duomox, po którym właśnie moje problemy zaczęły mieć bardziej przewlekłą formę.

I co dalej? Obecnie zaczęłam brać antybiotyk na Coli - XORMIAX . Oczywiście zażywam również probiotyk.

Jeżeli objawy nie miną - co dalej? Ktoś może miał podobne problemy, co końcowo okazało się NZJ?
Od kilku dni pobolewa mnie kolano , ale może to mieć związek z treningami z Ewą CH :twisted: Zaczęłam czytać o objawach stawowych to oczywiście zaczęłam boleć mnie prawa dłoń :mad: Juz nie wiem czy połowy objawów sobie sama wmawiam :cry:

anetada
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: Moje objawy - NZJ?

Post autor: anetada » 01 lis 2013, 19:38

Możesz zrobić badanie kalprotektyna ( więcej informacji o tym badaniu znajdziesz w dziale badania, diagnostyka). Kosz tego badania to około 150 zl. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi :)
posiadaczka CUdaka od grudnia 2012 roku

emjur
Debiutant ✽

Post autor: emjur » 01 lis 2013, 19:41

anetada pisze:Możesz zrobić badanie kalprotektyna ( więcej informacji o tym badaniu znajdziesz w dziale badania, diagnostyka). Kosz tego badania to około 150 zl. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi :)
A na ile to badanie jest " czułe"? Przy braku zmian makroskopowych jest w stanie wychwycić zapalenie mikroskopowe?

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 01 lis 2013, 20:10

Jeśli wynik będzie podwyższony będziesz mieć jakiś punkt odniesienia (diagnostyka w kierunku NZJ). Dalsze badania - droga do diagnozy.

http://stroniewww.genoxa.pl/index.php?id=zakup_g-cp
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

emjur
Debiutant ✽

Post autor: emjur » 02 lis 2013, 11:40

Dziękuje za odpowiedź, po weekendzie wyślę próbkę do tego laboratorium :)
Jeszcze jakieś rady? Wydaję mi się, że moje objawy są baaaadzo niespecyficzne dla CU i CD....

McCarty

Post autor: McCarty » 02 lis 2013, 12:25

emjur pisze:Wydaję mi się, że moje objawy są baaaadzo niespecyficzne dla CU i CD....
Przeważnie taki są objawy - nietypowe :wink:
Po dalszych badaniach, można będzie coś powiedzieć

emjur
Debiutant ✽

Post autor: emjur » 02 lis 2013, 13:06

Jedyny punkt zaczepienia to to nieszczęsne bakterie Coli.

Na wiosnę, podczas wyjazdu miałam baaardzo szybką reakcje po jedzeniu w pewnej restauracji , jednak stoperan i nifuroksadzyd szybko pomógł.

Czy bakterie E.Coli mogą wywoływać takie przewlekłe , niekonkretne objawy?

anetada
Początkujący ✽✽

Post autor: anetada » 02 lis 2013, 14:24

Teraz jak przeczytałam drugi raz zauważyłam że brałaś duomox. Mam pytanie na co i jak długo bralas ten lek? Teraz mi się przypomniało że u mnie pierwsze objawy pojawiły się po leczeniu tym lekiem zapalenia krtani. Może to też jest jakiś punkt zaczepienia?

emjur
Debiutant ✽

Post autor: emjur » 02 lis 2013, 14:31

anetada pisze:Teraz jak przeczytałam drugi raz zauważyłam że brałaś duomox. Mam pytanie na co i jak długo bralas ten lek? Teraz mi się przypomniało że u mnie pierwsze objawy pojawiły się po leczeniu tym lekiem zapalenia krtani. Może to też jest jakiś punkt zaczepienia?
Brałam go na zapalenie gardła , krótko , max 5 dni. Ogólnie w życiu zjadłam sporo antybiotyków, co z tego co czytam , może wpływać na wystąpienie CU lub CD :smutny:
Chociaż , z drugiej strony - jest mnóstwo ludzi, którzy szczególnie dużej liczby leków nie zażywali, uprawiali sporty itp a zachorowali...
Martwię się tym, teraz przy antybiotyku trochę brzuch pobolewa, ale bez szczególnych rewelacji , biegunek brak.

emjur
Debiutant ✽

Post autor: emjur » 02 lis 2013, 14:43

WrednaTubisia pisze:emjur, widzę, że z Krakowa jesteś. Gdzie robiłaś kolonoskopię, że Ci wycinków nie pobrali?
Robiłam prywatnie - na Szewskiej, dr Wojciech Walczak. Chciałam za nie oczywiście dopłacić, niestety po rozmowie z lekarzem, moich objawach, stwierdził, że wycinki niepotrzebne...

Tak się pocieszam, że wykonuje tych badań naprawdę dużo i z doświadczenia wie żę na 100 zbadanych wycinków 98 wychodzi bez zmian...

anetada
Początkujący ✽✽

Post autor: anetada » 02 lis 2013, 14:50

Może warto skonsultować się z jeszcze innym lekarzem i niech on stwierdzi czy są potrzebne jeszcze jakieś badania. I może nie robić kolonoskopi całego jelita tylko ostatniego fragmentu bez czysz tylko lewatywa i stamtąd pobrć wycinki :?:

anetada
Początkujący ✽✽

Post autor: anetada » 02 lis 2013, 14:54

Co do duomoxu to ja bralam 2 tygodnie i jeszcze brałam wtedy encorton na tą krtań.
Ja kolonoskopie miałam 3 razy i za każdym razem miałam pobierane wycinki mimo że obrazowo było widać zmiany dla wrzodziejącego zapalenia.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2013, 14:59 przez anetada, łącznie zmieniany 1 raz.

emjur
Debiutant ✽

Post autor: emjur » 02 lis 2013, 14:59

Macie racje, ale niestety nie byłam sobie w stanie pobrać tych wycinków sama A SZKODA :mrgreen:

Na chwile obecną kolonoskopii powtarzać nie będę, zacznę dalszą diagnostykę od poziomu kalprotektyny.

anetada Encorton brałam zamiast antybiotyku kiedyś, kilka dni, też na problem gardłowy.

emjur
Debiutant ✽

Post autor: emjur » 02 lis 2013, 15:17

WrednaTubisia, jeśli poziom kalprotektyny będzie podwyższony to idę na kolonkę raz jeszcze . Wyleczę pęcherz, może jakimś cudem jelito przejdzie :lol:

Lekarz sugerował ubogą florę bakteryjną jelita, zabrałam się porządnie za dietę , jogurty, kapusta kiszona i było naprawdę lepiej :roll:

anetada
Początkujący ✽✽

Post autor: anetada » 02 lis 2013, 15:27

emjur, może to rzeczywiście wina flory bakteryjnej jak już napisałaś brałaś sporo antybiotyków brałaś wtedy coś osłonowo? Może warto pobrać jakieś probiotyki i poczekać czy będzie jakaś poprawa :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”