Bol z prawej strony , krew

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bakarikone
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Bol z prawej strony , krew

Post autor: Bakarikone » 05 kwie 2014, 12:57

Witam mam 35l,
4 miesiące temu pojawił mi sie ból z prawej strony pępka (trwa do dziś) ok 8cm w prawo , ból trwa prawie cały czas nie ma różnicy czy po posilku , przed czy po wydaleniu kału.Ból naisla sie przy ucisku lub nawet przypadkowym ucisku np przy schylaniu.
Już nawet nie pamietam czy od razu tez bolało pod prawym żebrem czy zaczęlo troszkę pózniej.
Od czasu pojawienia sie bolu nasiliły sie gazy, chyba przyspieszył sie pasaż bo stolce zaczely sie pojawiać codziennie ( i były jakby większe), a az tak regularnie to nigdy nie miałem.
Ale cały początek stolca jest z grudek , kulek a reszta normalna.
Ostatnio zaobserwowałem krew widoczna gołym okiem myślem ze hemoroidy i ze twardy poczatej stolce kaleczy mi je ale nieraz cały stolec jest dość miękki a pasek krwi i tak jest.
Dodam ze nie mam biegunek , czy te moje objawy podchodzą pod zapalne choroby jelit?
bo z tego co doczytalem to jednak czeste sa biegunki , których nie mam.
Z bad miałem tomograf jamy brzusznej , wlew jelita (kilka uchyłków i niedomykalność zastawki krętniczo kątniczej)
Ostatnio odczuwam dodatkowo ból w lewej częsci okolice lewego biodra.
Pozostała mi kolonoskopia.
Czy te moje objawy pasują do zapalnych chorób jelita?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Bol z prawej strony , krew

Post autor: Tubisia » 05 kwie 2014, 14:38

Bakarikone, kiedy był robiony TK? Proponowałabym udać się do gastroenterologa po skierowanie na kolonoskopię, z wycinkami. Bez niej nic nie będzie wiadomo. Biegunki nie muszą zawsze towarzyszyć NZJ, to jest indywidualne. Bez dodatkowych badań nie da rady określić czy to NZJ czy coś innego, a już na pewno nie na podstawie opisu, gdyż nie jesteśmy lekarzami, a z internetu można się głupot naczytać. Dlatego najlepiej udaj się na badania i uzbrój w cierpliwość :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Bakarikone
Debiutant ✽

Post autor: Bakarikone » 05 kwie 2014, 18:02

Ból pojawił się na początku grudnia, a tk pod koniec stycznia. Wszystko ok tylko adnotacja kilka wezlow krezki do 10mm.
Czy przy nieswoistych zapaleniach bol jest prawie non-stop?
Cos w stylu ciągłego nerwobolu cos jak bol przy zapaleniu dziąseł, cały czas z tej prawej strony.
Z lewej gdzies tam probuje sie ból przebic ale poboli bardzo delikatnie i koniec , a z prawej prawie caly czas.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 05 kwie 2014, 18:29

Bakarikone pisze:Czy przy nieswoistych zapaleniach bol jest prawie non-stop?
nie,czasami,no bo tez nie zawsze jest zaostrzenie,a i w zaostrzeniu nie zawsze jest ból.
Są różne objawy,choć często ból jest naszym gościem,i przy biegunkach,przy zaparciach,przy niedrożnościach czy opuchnięciu jelita.
Wiele opcji.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Bakarikone
Debiutant ✽

Post autor: Bakarikone » 05 kwie 2014, 19:05

Przeszło miesiac temu byłem u gastro i lekarz powiedział , że jelito ma bogate unerwienie i moze bolec dlugo jak jest zła flora i , że często w młodym wieku tam boli + nerwy. (zapisal metronidazol i probiotyk i tribux ale nic nie wziałem bo chciałem zrobic kolono i tak czas minął do dziś i jeszcze nie zrobiłem)
Tylko, że wtedy jak byłem u tego lekarza to jeszcze nie zaobserwowałem tej krwi, ktorą w ciagu miesiaca zauważyłem 3razy.
Ob i crp mam w normie
Z drugiej strony się zastanawiam czy tam gdzie mnie boli czyli z prawej strony jakby mi sie tam coś babrało i krwawiło to czy w kale wyszłaby krew zmieszana czy mógłby być pasek krwi (tak jak mam)

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 05 kwie 2014, 19:33

Bakarikone pisze:że często w młodym wieku tam boli
Z takim tekstem od gastro to ja bym już zwiewała od niego w te pędy! Mnie tak diagnozowano 11 lat, bo młoda, bo to przejdzie, bo jelito drażliwe. Nie daj sobie wmówić, że to coś co przejdzie, bez jakichkolwiek badań i leków.
A krew jest jasna czy ciemna? Jasna jest wtedy jak by to były hemoroidy albo szczelina (ta dodatkowo bolesna pierońsko i nie życzę tego). Ciemna jak jest z dalszych części. A skoro się jeszcze nie pofatygowałeś na kolonoskopię to chyba Ciebie zbyt mocno nie przypiliło...marsz na badania. OB i CRP mogą być w normie, a stan zapalny może być w jelitach.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Bakarikone
Debiutant ✽

Post autor: Bakarikone » 05 kwie 2014, 20:00

Tej krwi jest mało taki pasek na całej długości. I kolor czerwony moze nawet ciemno czerwony sam nie wiem.
Tak się zastanawiam , ze tam gdzie mnie boli to chyba jeszcze jest kał połplynny i ta krew to musi byc z bardziej koncowego odcinka.
Co do bólu to jest on do wytrzymania, ale już kilka razy mówiłem sobie jutro zapisuje sie na kolono,a na drug dzien nic bo boje sie i bad i wyniku.
Niepotrzebnie robiłem ten wlew jelitowy to bad nic nie wniosło oprócz tego że nie ma dużej zmiany nowotworowej bo mała i tak może być.
No na dziś jestem zdecydowany że w pon sie umówie prywatnie na kolono.

ree
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: ree » 07 kwie 2014, 11:11

Nie bój się kolonoskopii, fakt przygotowanie nie jest przyjemne, badanie - zależy czy pod narkozą czy nie. Ja miałam dwa razy pod narkozą - więc nie odczułam ale za to wyniki są konkretne i będziesz szybko wiedział co i jak.
U mnie zaczęło się tylko od takich lekkich krwawień, czasami zaparcia, śluz. Ale opcji przy takich objawach jest bardzo dużo więc nie panikuj tylko się zbadaj :). I daj znać jak poszło!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”