Witam! Prośba o porady

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Przemek
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Witam! Prośba o porady

Post autor: Przemek » 28 lut 2015, 20:03

Obecnie wziąłem zalecany przez lekarza Xifaxan, może on coś pomoże. Co myślicie o pomyśle aby po kuracji xifaxanem zakupić VSL#3?
Postaram się w lutym wykonać badania, które mi polecacie (na początek: testy alergiczne, testy na gluten i CRP; na badania mikroflory muszę jeszcze sobie dorobić) i dam znać jak wygląda sytuacja. Dziękuję wam za porady ;)

PS: pomimo iż badanie histopatologiczne nadżerek pobranych w gastroskopii nie wykazało dosłownie nic to czy możliwe jest to iż mogę być chory na CU? Mam wiele objawów wskazujących na CU: bardzo duży ból na czczo, poprawa po jedzeniu, nieustanne chudnięcie czy afty w jamie ustnej.
CD

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Gosieńka » 28 lut 2015, 20:45

CU dotyczy tylko jelita grubego. Można je stwierdzić na podstawie wycinków pobranych podczas kolonoskopii.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 lut 2015, 20:49

bardzo duży ból na czczo, poprawa po jedzeniu, nieustanne chudnięcie czy afty w jamie ustnej.

To na pewno nie są objawy CU jeżeli to CD czyli choroby Leśniowskiego-Crohna.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Przemek
Debiutant ✽

Post autor: Przemek » 04 mar 2015, 22:50

W jaki sposób diagnozuje się chorobę Leśniowskiego-Crohna? Czy prawidłowa kolonoskopia bez pobranych wycinków i gastroskopia z "czystymi" wycinkami (pobranymi z nadżerek) całkowicie wyklucza tą chorobę?
CD

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 mar 2015, 20:07

Nie nie wyklucza. Zajrzyj do poradników na stronę j-elita.org.pl
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Przemek
Debiutant ✽

Post autor: Przemek » 24 mar 2015, 20:06

Moi drodzy! Chciałbym wam bardzo podziękować za porady. Otóż udałem się do gastrologa, zrobiłem wiele nowych badań, które chciałbym wam przedstawić oraz prosiłbym bardzo o pomoc w interpretacji badania pod kątem jersiniozy.
Badania, które wykonałem:
- morfologia krwi (leukocyty ponad normą, neutrofile poniżej normy)
- CRP, OB w normie
- lipaza, alt, ast (wyniki dobre, wszystkie mniej więcej w połowie zakresu normy)
- badania kału w kierunku pasożytów i cyst pierwotniaków + badanie ogólne kału + badanie kału na lamblie (wyniki ujemne, żadnych nieprawidłowości)
Wynikiem który chciałbym abyście pomogli mi w interpretacji jest badanie pod kątem jersiniozy (niestety wizytę u gastrologa mam dopiero w wakacje). Wynik badania:

LPS Y. enterocolitica O3 - 35.5 (IgA), 51.5 (IgG), 7.6 (IgM)
LPS Y. enterocolitica O8 - 7.0 (IgA), 6.1 (IgG), 9.0 (IgM)
LPS Y. enterocolitica O9 - 8.8 (IgA), 11.4 (IgG), 18.7 (IgM)
LPS Y. pseudotuberculosis I - 5.6 (IgA), 6.0 (IgG), 10.4 (IgM)
Białka wydzielnicze Yop - 0.1 (IgA), 2.7 (IgG), 5.8 (IgM)

Ponadto limity: ujemny <8, wątpliwy 8-12, dodatni >12

Moi drodzy pomóżcie mi to zinterpretować. Tak jak na początku tematu mówiłem męczę się już od marca 2014 roku (dokładny rok) i żadne, absolutnie żadne badania nic nie wykazały a lekarze diagnozowali jelito drażliwe bądź dysbakteriozę jelit. Czy ty badanie wskazuje na jersiniozę? Co dalej robić?

Przemek
Debiutant ✽

Post autor: Przemek » 20 maja 2015, 18:19

Od 2 miesięcy mam pogorszenie. Otóż wybrałem się do Pani Doktor, która zleciła mi badanie na jersnioze (przeciwciała) oraz dorzuciła mi do probiotyków, debutiru jeszcze emanere 40. Na podstawie tej jersiniozy dała mi levokse na 10 dni. Niestety 5 dnia miałem pogorszenie i miałem 40 stopni gorączki ponad 5 dni (dreszcze, trzęsienie się, bóle brzucha). Udałem się do Pani Doktor, która kazała mi ostatnią dawkę leku odłożyć. Dochodziłem do siebie 2 tygodnie aż w końcu po tych dwóch tygodniach doszło do kolejnego pogorszenia. Leżałem w domu 4 dni z gorączką 39-40 stopni i ponownie miałem dreszcze, ból brzucha. Postanowiliśmy z rodzicami (oni też nie mają już siły...), że pojadę do MSWIA (dzwoniłem nawet do gastrologa który mi to poradził). W MSWIA wyrzucono mnie z oddziału gastrologii na SOR a na SORze pani stwierdziła, że zabieram jej czas i gorączkę i ból brzucha leczy się w domu. Siedziałem tam nieprzytomny 12 h i miałem ze sobą robione wszystkie badania przez ten rok więc Pani podjęła decyzję, żebym udał się d szpitala chorób zakaźnych
Leżałem w szpitalu chorób zakaźnych tydzień i dostałem antybiotyk Biseptol (dodam, że dopiero lada dzień mam otrzymać wyniki badań jersniozy!!!).
Schudłem ponad 4 kg i miałem problemy psychologiczne (po prostu nie wytrzymywałem, nawet lekarze nie konsultowali się ze mną - kazali mi odstawić emanere i dali mi leki nasenne co spowodowało bardzo duży refluks, jelita też ciężko to przeżywały. Powiem tak - w dupie mają moje jelita po prostu starali się leczyć tą jersinioze nie zważając na jelita)
Zrobiono mi usg i tomografię komputerową i zdiagnozowano powiększenie węzłów chłonnych brzucha (bardzo duże powiększenia ponad 3 cm!!! - na tej podstawie stwierdzono, że to jersinia) oraz kamicę nerkową.
Byłem tydzień po szpitalu u gastrologa, który stwierdził, że może to jakieś zapalenie jelit (też może powodować powiększenie węzłów chłonnych) i dał skierowanie na kolonoskopie (niestety to lekarz prywatny z lux medu i okazuje się, że NFZ tego nie honoruje).

W tej chwili jestem w totalnej kropce... Minęły 2 tygodnie od szpitala a tu właśnie wczoraj znowu gorączka 40 stopni, ból brzucha, głowy, lekko gardło (acz mama mówi, że wcale nić tam nie widać). Rodzice zrezygnowani chcą mnie już jutro zawieść do szpitala chorób zakaźnych a ja jestem przerażony. Jestem przerażony tym co tam przeżyłem i tym, że oni mają w dupie twój stan jelit (ładowano we mnie i ketonal i pyralgine i nasenne w proszkach). Mają mnie też za psychola bo wzywali również psychiatrę. Wiem, że ciężko ten rok się na mnie odbił ale wiem co czuję i coś jest na rzeczy.

Chciałbym prosić was o poradę - co o tym wszystkich myślicie? Czy może to być choroba Crohna?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 maja 2015, 19:20

Trudno ci pomoc, bo diagnozy tu nikt nie postawi. Gdybyś wcześniej trafił na odpowiednio przygotowanego lekarza, może miałbyś diagnozę. Węzły chłonne mogą być powiększone od yersinii, ale przyczyna może też być inna. Może warto aby TK (na pewno nie w opcji jelitowej) obejrzał ktoś,kto się w jelitach specjalizuje. Wynik na płycie muszą ci wydać. i nie daj się zbyć, gdy każą czekać dwa tygodnie.

Przemek
Debiutant ✽

Post autor: Przemek » 20 maja 2015, 19:29

Mam wynik tomografii (tomografia jamy brzusznej z kontrastem) również na płytce. W opisie badania nie ma ani jednego zdania o jelitach. Kto mógłby mi pomóc w interpretacji tego badania?
Miałem 2 razy robione również usg jamy brzusznej i tam również ani słowa o jelitach (wszystko o, oprócz powiększonych węzłów i kamieniach/złogach na nerkach).

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 20 maja 2015, 19:35

Przemek, wiem co przechodzisz. czasami zrobią z człowieka psychicznego wraka. znam też ten strach przed powrotem.
mi pomógł tylko czas i ludzie wokół.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 maja 2015, 20:11

A węzły to które?? Ja tylko sugeruję, że lepiej dać płytkę specjaliście do obejrzenia niż powtarzać badanie.

withapain
Początkujący ✽✽

Post autor: withapain » 20 maja 2015, 20:16

Wiesz, często ilość objawów jest mocno powiązana ze stanem psychicznym. Moja była dziewczyna miała problemy z poważnymi bólami brzucha, pogorszenia cery, również spadek wagi, bezsenność i parę innych, co było po prostu efektem stanu psychicznego. A ginekologów i gastrologów też się naodwiedzała.
Znam wiele osób, które nałaziły się po lekarzach szukając nowotworów z powodu omdlewania, bólów czy REALNYCH problemów fizycznych wynikających z psychiki.
Możliwe, że prowadziłeś bardzo stresogenne życie i w pewnym momencie to wybuchło. Możliwe również, co często się zdarza, że jest jakiś realny mały problem medyczny, który spowodował u Ciebie stres, a cała reszta doszła z powodu czynników psychosomatycznych.

To oczywiście jedno z rozwiązań, najlepiej wykluczyć wszystkie medyczne możliwości, ale należy brać pod uwagę, że może to być np. nerwica.

Przemek
Debiutant ✽

Post autor: Przemek » 20 maja 2015, 20:22

cytuję wyniki badań:
USG jamy brzusznej (SOR - 26.04) - W prawym śródbrzuszu kilka znacznie powiększonych patologicznych węzłów chłonnych największy o wymiarach 32mm x 12mm.

USG jamy brzusznej (Szpital - 27.04) - Węzły chłonne w okolicy prawego dołu biodrowego w konglomeratach do 26mm śred. - odczynowe, poza tym poj. krezkowe prawe do 11mm śred. Końcowy odcinek jelita krętego - ściana o grubości 3-4mm - na granicy normy.

Tomografia jamy brzusznej (30.04) - W okolicy rozwidlenia tętnicy biodrowej wspólnej pakiet węzłowy o wym. 36mm x 26mm oraz kilka mniejszych nieco powiększonych węzłów chłonnych o wymiarach ok. 11mm w osi krótkiej oraz pojedyńcze, podobnej wielkości w obrębie krezki.
CD

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 20 maja 2015, 20:52

wyniki TK brzucha to takie trochę nie do końca ,one maja wywołać temat,a potwierdzić trzeba innymi badaniami !!
Powiększone węzły chłonne nie muszą oznaczać jakiś super problemów,to tak przy okazji...
Powinieneś mieć badania endoskopowe,to jest wtedy "naoczny" i mikroskopowy przegląd jelita.
Te badania nikt nie odważy się zakwestionować.
Przemek pisze: czasie trenowania ok. 3-4 lat temu zdarzały mi się intensywne wypróżnienia krwią i tylko krwią - miałem takie 4 okresy trwające ok. tygodnia, ponadto również nieregularne wypróżnienia) oraz uporczywe nawracające nieustannie afty. Zaczynam od podkreślenia tego faktu, ponieważ podczas tego okresu przez wiele lat zbijałem wagę (drastycznie, nie jedząc prawie nic) a faszerowany byłem przez moich trenerów odżywkami (białka, węglowodany, kreatyny).
no to i u mnie podobnie się zaczynało,tyle że ja biegałem,a potem praca i wielkie stresy,i praca na okrągło.Waga poszła w góre,czyli jakoś się ją starało zrzucić,najprościej dietą i napojami...
a najlepiej nic nie jeść bo szkoda czasu...
Zrzucanie wagi zaś jakimiś dodatkowymi "herbatkami" i tym podobnymi specyfikami u w wielu tu piszących wywołało właśnie stany chorobowe,z czasem przewlekłe choroby.
Dla wielu to trwało dłuższy czas by osiągnąć diagnozę.
Nie dać się zwariować to podstawa,a robienie badań swoją drogą.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 maja 2015, 21:35

Takie opis może być o od yersinii i od CD. Szkoda, że ie jesteś dzieckiem tu łatwiej nam pomóc. Możesz do mnie zadzwonić lub wpaść do Popowa na integrację w sobotę oczywiście z papierami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”