Problem z jelitami / gazy

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asiool
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Problem z jelitami / gazy

Post autor: Asiool » 23 wrz 2016, 23:21

Dobry wieczór,

bardzo proszę kogoś o pomoc, inaczej czuję, że mój mężczyzna może już tego nie wytrzymać... a rozchodzi się o .... GAZY.

Zacznę od początku:

12.08.2015 trafiłam do szpitala z powodu krwistych biegunek, bólów brzucha, gorączki do 40st z dreszczami. Byłam tam do 18.08.2015r.

Podczas przyjęcia w badaniu per rectum ślady krwi na palcu, w badaniach dodatkowych wysokie parametry zapalne. Zrobiono mi USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej. Generalnie wszystko w normie, z wyjątkiem "okrężne pogrubienie ścian poprzecznicy, zachowana budowa warstwowa ścian - jak w zmianach zapalnych".

Podejrzenie salmonellozy/ wrzodziejącego zapalenia jelita grubego
W szpitalu oczywiście głodówka, zastosowane leczenie to : controloc, paracetamol, probiotyk, biseptol, płyny dożylnie.
Na koniec kolonoskopia, wypis do domu z zaleceniem kontroli w poradni POZ i Gastroenterologicznej - bez żadnych leków

Wynik kolonoskopii:

rozpoznanie: 0,3cm fragmenty szarej tkanki - 3c KB
mikroskopowo: wycinki błony śluzowej jelita grubego z niewielkim ogniskowym zaburzeniem architektoniki krypt oraz naciekiem zapalnym w blaszce właściwej z widocznymi drobnymi skupieniami granulocytów obojętnochłonnych. Obraz mikroskopowy zmian nie jest charakterystyczny dla nieswoistego zapalenia jelita grubego.

Po odebraniu wyników kolonoskopii udałam się do Gastroenterologia by dowiedzieć się co to znaczy, co mi jest i co robić dalej.

Od lekarza nie dowiedziałam się NIC... "Pani się nie martwi, jeść normalnie, jak coś będzie nie tak doraźnie brać Iberogast" Pytałam, próbowałam dowiedzieć się czegoś więcej - nic. Jedynie zaproponował zrobienie badań na celiakię - wyniki negatywne.

Pytanie - czy na prawdę nie mam się czym martwić?
Biegunki występują u mnie 2-3 razy tygodniowo, gazy cały czas takie że ledwo wytrzymać sama ze sobą w jednym pokoju mogę... Niezależnie od tego co zjem (robiłam już różne doświadczenia). Dość często męczą mnie skurcze jelit, tak że nie mogę się wyprostować.

Mam 25 lat, od dziesięciu lat niezmiennie ważę 51kg przy wzroście 163. Problemy z jelitami zaczęły się mniej więcej na rok przed trafieniem do szpitala.

Czy iść do innego lekarza i walczyć o leczenie? Czy wymyślam i tak powinno być?!

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc co robić dalej.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Re: Problem z jelitami / gazy

Post autor: Dżordż » 24 wrz 2016, 06:05

Ja pomimo tego ze wyniki badań nie wskazywaly celiaki wykluczylem gluten z diety i gazy ustały. Wcześniej mialem je ciagle i tak cuchnace jakbym gnil. Teraz ustaly. Gluten ppdraznia jelita.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 24 wrz 2016, 18:01

Ja bym jeszcze skonsultowała z innym gastro, mimo że nie nieswoiste, to zwykłe zapalenie też można leczyć.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 25 wrz 2016, 12:12

jak najbardziej, gastrolog konieczny. Może być zaburzenie flory,albo jej przerost, które daje takie objawy. Czasem potrzebne jest leczenie antybiotykiem, np. Xifaxanem, albo przewlekłe stosowanie dobrych probiotyków. Lekarz ale dobry będzie wiedział co...
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 25 wrz 2016, 13:31

Asiool pisze:Po odebraniu wyników kolonoskopii udałam się do Gastroenterologia by dowiedzieć się co to znaczy, co mi jest i co robić dalej.

Od lekarza nie dowiedziałam się NIC... "Pani się nie martwi, jeść normalnie, jak coś będzie nie tak doraźnie brać Iberogast" Pytałam, próbowałam dowiedzieć się czegoś więcej - nic.
Asiool pisze:Problemy z jelitami zaczęły się mniej więcej na rok przed trafieniem do szpitala.

Czy iść do innego lekarza i walczyć o leczenie? Czy wymyślam i tak powinno być?!
alate pisze: Czasem potrzebne jest leczenie antybiotykiem, np. Xifaxanem, albo przewlekłe stosowanie dobrych probiotyków. Lekarz ale dobry będzie wiedział co...
też na to stawiam, aż się prosi o jakiś Metronidazol na początek.
Nie wiem czy potrzebny gastroenterolog, może i tak, ale tego co powiedział "nic nie robic" to bym sobie darował. Dobry lekarz diagnozuje i leczy, a jeśli są objawy to od czegoś.
Nic nie piszesz o swoim odżywianiu, to tu może tkwić problem.
Czasem warto zmienić swoje odżywianie, wyeliminowac pewne produkty odpowiedzialne za problemy i jest poprawa.
Napewno cukier i tłuszcz się do tego moga przyczyniac, ale nic o tym nie pisałas, więc trudno wnioskowac.

Swoją drogą, znam rodziny, w których nie podaje się surówek itd, za to fast food na okrągło. Albo miesa pod wszystkimi postaciami , jakieś marketowe pieczywo, dużo słodkich przegryzek ,a potem zdziwienie, że ich brzuch boli i gazy na całego.
A na koniec odpowiedź, że przecież mam dobrą przemianę materii...ech. :smutny:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 25 wrz 2016, 21:59

obyty.z.cu pisze: alate napisał/a:
Czasem potrzebne jest leczenie antybiotykiem, np. Xifaxanem, albo przewlekłe stosowanie dobrych probiotyków. Lekarz ale dobry będzie wiedział co...
też na to stawiam, aż się prosi o jakiś Metronidazol na początek.
Ja też tak uważam, mi się tak zaczyna i Metronidazol pomaga.
obyty.z.cu pisze:Nie wiem czy potrzebny gastroenterolog, może i tak, ale tego co powiedział "nic nie robic" to bym sobie darował. Dobry lekarz diagnozuje i leczy, a jeśli są objawy to od czegoś.
Nic nie piszesz o swoim odżywianiu, to tu może tkwić problem.
Czasem warto zmienić swoje odżywianie, wyeliminowac pewne produkty odpowiedzialne za problemy i jest poprawa.
Napewno cukier i tłuszcz się do tego moga przyczyniac, ale nic o tym nie pisałas, więc trudno wnioskowac.
Też się zgadzam, takich lekarzy od razu żegnam, bo skoro przyszłam, tzn. że coś jednak jest na rzeczy :evil:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 26 wrz 2016, 14:23

Asiool pisze:Czy iść do innego lekarza i walczyć o leczenie? Czy wymyślam i tak powinno być?!
jak najbardziej i próbować zmienić odżywianie :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

lpvoid
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Post autor: lpvoid » 14 lis 2016, 20:42

Myślę, że powinnaś szukać bardziej dociekliwego gastrologa.
Póki co, możesz spróbować diety low FODMAP, która w założeniu ma eliminować produkty wzdymające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”