Powrót WZJ - kilka pytań

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Rafal
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie

Powrót WZJ - kilka pytań

Post autor: Rafal » 13 lut 2017, 10:46

Witam
Dawno mnie tu nie było ale po krótce opowiem moją historię.Generalnie początkowo zdiagnozowano u mnie WZJ a następnie po rocznym połykaniu leków zmieniłem lekarza na państwowego (nie będę przez całe życie płacić skoro to nieuleczalne) i zostałem wysłany na rektoskopie i tam wyszedł Baron O oraz kaloprektyna ujemna. Więc leki przestałem brać bo stwierdzono że to IBS,. Brałem 3 miechy debutin (jakiś kwas mlekowy czy cuś) i potem już przez ok 2 lata nic.
Ale od grudnia zaczęłem mieć przelewanie w jelitach i gazy śmierdziały jakby coś zdechło. Początkowo myślalem ze to niestrawność i piłem jakieś herbatki. W styczniu była już krew tj. Śluz i ciapa, więc poszedłem prywatnie do gastro. Lekarz stwierdził że to WZJ i rekto tylko informowało że była przerwa w chorobie i to nieznaczy że jej nie mam. Więc biorę teraz Pentasa 1g w czopkach na noc i debretin 2 razy dziennie. I tu moje pytania:
1. Czy pentasa przez noc ma się wchłonąć bo ja rano wydalam białą ciapę i się zastanawiam czy to w ogole działa bo od 2 tyg jest tylko mała poprawa
2. Czy trzeba brać kwas foliowy przy tak małych dawkach sulfasalyzyny ?
3. Po co mi ten debretin bo to chyba lek na IBS ?
4. Nie powinienem brać też asamaxu ?
5. Czy morfologia z rozmazem jest wystarczająca do kontroli czy badać coś jeszcze ?

Wizyte mam za 2 tyg, więc wole pytnąć w między czasie żeby się jeszcze bardziej nie zapuścić.
Generalnie ja mam dość dziwne objawy jak na wzj bo generalnie stolec mam max 3 wypróżnienia w ciągu dnia ale tak to generalnie 1 lub 2. Generalnie stolec jest normalny, zwężony, często kozie bobki, tyle że jest krew , śluz krwisty i taką ciapą pokryty. Były nawet 2 dni bez krwi ale w kolejnym dniu od cholery stresu i zaś sporo krwi.
Z gory dziękuje za pomoc i porady. Pozdrawiam

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Powrót WZJ - kilka pytań

Post autor: Jacekx » 11 mar 2017, 11:09

Przejrzałem posty bez odpowiedzi...tak mi wyświetliło, że Rafał nie uzyskał odpowiedzi...
Sorry za brak odpowiedzi na Twój post Rafał... Po pierwsze co u Ciebie?

Po drugie czy Ciebie jeszcze interesują odpowiedzi na zadane pytania... ?
Z tym, że moim zdaniem niektóre są niejasne bądź źle pytasz.

Wyodrębniłem Twoje pytania poniżej z postu
Rafal pisze:...
I tu moje pytania:
1. Czy pentasa przez noc ma się wchłonąć bo ja rano wydalam białą ciapę i się zastanawiam czy to w ogole działa bo od 2 tyg jest tylko mała poprawa
2. Czy trzeba brać kwas foliowy przy tak małych dawkach sulfasalyzyny ?
3. Po co mi ten debretin bo to chyba lek na IBS ?
4. Nie powinienem brać też asamaxu ?
5. Czy morfologia z rozmazem jest wystarczająca do kontroli czy badać coś jeszcze ?

....

lorema

Re: Powrót WZJ - kilka pytań

Post autor: lorema » 11 mar 2017, 12:06

Istnieje już temat założony przez Rafal http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?f=136&t=18951 więc ten zamykam

Zablokowany

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”