Lekarz mnie załatwił? Dziwne rzeczy po anoskopii..

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
smutnypacjent
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Lekarz mnie załatwił? Dziwne rzeczy po anoskopii..

Post autor: smutnypacjent » 31 sie 2017, 18:30

Cześć!! Od jakiegoś czasu miałem dziwne uciążliwe kłucia w odbycie oraz sporadyczne bóle w lewym boku pod zoladkiem (czasem budziło ze snu). Poza tym wszystko OK.
No więc tak poszedlem na konsultacje proktologiczna, dziewczyna mnie zmusiła, byłem pierwszym (jedynym?) pacjentem, brak pielęgniarki, bałagan. Wywiad, wklepanie danych, pan doktor (wydawal sie ok, chociaz strasznie mu sie spieszylo a badanie per rectum z pewnością nie było delikatne!) powiedzial, ze chwila tylko przygotuje sprzęt.. Nie wiedziałem za bardzo o co chodzi bo myślałem, ze będzie tylko per rectum.. zaufałem nie pytałem. Zacząłem coś szukać w plecaku więc nawet nie widziałem czy on zdezynfekował ten sprzęt czy nie bo nawet nie przypuszczałem że zaraz będę miał tą rurkę w tyłku! No więc mówi gotowe, ja hops pozycja łokciowa z wypietym tyleczkiem. Niestety miałem lekkie zaparcie, nie mówiłem mu o tym, a on też o nic nie pytał. Zrobil badanie per rectum.. boli nie boli, prostata ok.. Myślałem ze koniec a ten nażelowal mi znowu odbyt i wjechal ta rurka mi az ze zdziwienia oczy wyszly, cos powiedzial, zaczal pompować, pompuje 3 razy czuje ze jelita mi pecznieją, zaraz ta rure wyszarpał a ja zwienczylem badanie ogromnym głośnym pierdnięciem.. Diagnoza- proctitis.
Wszystko fajnie tylko z chwilą wyjścia z gabinetu zaczęło mnie boleć podbrzusze, raz lewe raz prawe, promieniować do lędźwi! Jelito z prawej tak napięte i bolesne przy dotyku, że masakra!! I tu moje pytanie do Was czy możliwe jest że lekarz w pośpiechu nie zdezynfekował tej rurki, tego anoskopu i przeszły na mnie jakieś bakterie czy pasożyty (?) z fekalii pacjenta z dnia wcześniejszego? Myślicie że to możliwe? Nospa nie pomaga najgorszy jest ten ten ból tepy lędźwi którego wcześniej nigdy nie miałem. Ktoś coś się orientuje co powinienem zrobić w takim przypadku? Bardzo sie martwię. Dzięki!!

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: Lekarz mnie załatwił? Dziwne rzeczy po anoskopii..

Post autor: Lolcia_Karolcia » 31 sie 2017, 20:51

A czym ten pan doktor to sprawdzony człowiek czy jakaś lewa przychodnia? Chociaż sam fakt, że nie ma innych ludzi poza mną już by mnie głęboko zastanowił...

Na Twoim miejscu wzięłabym jakiś espumisan, bo skoro Cię napompował to może gaz nie może się wydostać? Jeśli to nie pomoże, udałabym się wśród nocy na SOR, opisała sytuację itp.

Co do zakażeń, nie wydaje mi się że mogłoby się coś takiego w ten sposób przenieść, aczkolwiek nie jestem lekarzem. :cool:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

smutnypacjent
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Post autor: smutnypacjent » 31 sie 2017, 21:23

Dzieki.. Przychodnia niby dobra, duza, prywatna w Krakowie.. Ale martwi mnie ten ból..

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 01 wrz 2017, 16:01

Przejdzie
Na razie, bez leków

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”