Zapalenie jelita grubego- w trakcie diagnozy

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzychu139
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie

Zapalenie jelita grubego- w trakcie diagnozy

Post autor: krzychu139 » 14 paź 2017, 20:01

Witam, miesiąc temu stwierdzono u mnie zapalenie jelita grubego podczas robienia kolonoskopii, a dokładniej : błona śluzowa jelita ze skąpym przewlekłym niespecyficznym naciekiem zapalnym z obecnością kilku grudek chłonnych. Objawy jakie mam to burczenie i przelewanie w brzuchu czy tam w jelitach, hemoroidy , częste wypróżnianie do 3-4 razy dziennie w tygodniu głównie przez stres i 1 raz w weekend gdy nie ma stresu, do tego ciągłe zmęczenie i sucha skóra na całym ciele.
Lekarz przepisał mi Asamax 500mg 2x2 dziennie. Leki biorę od półtora tygodnia, na początku po dwóch dniach pojawił się się przeźroczysty biały śluz, od tygodnia coraz bardziej przelewa mi się w brzuchu, moje jelita wariują każdego dnia coraz bardziej intenstywnie.
Czy to normalne po Asamaxie ? Czy na początku jest gorzej przez tydzień-dwa ? Czy powinienem odstawić Asamax i iść do lekarza ? Lekarz kazał mi przyjść dopiero jak się skończy całe opakowanie. Czy ktoś z was miał podobnie po Asamaxie czy od razu powinna być z dnia na dzień poprawa ?

tytuł tematu zmieniony na prośbę autora
pandziaak

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: asamax zapalanie jelita - pogorszenie

Post autor: atabe » 15 paź 2017, 10:30

Może się okazać ,że sam Asamax nie da rady i będzie potrzebne mocniejsze leczenie. Jeśli dalej będzie brak poprawy idź wcześniej do lekarza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”